Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért mindig én vagyok a hibás?

Miért mindig én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Márciusban lett volna az osztálykirándulásom,de én nem mentem,mivel megegyeztem a szüleimmel,hogy kirándulás helyet megkapom a vágyott vasalómat.Nos,a vasalót azóta sem kaptam meg és,ahogy látom soha nem fogom megkapni.A hétvégén a tesóm megy osztálykirándulásra.Ő mehet,bezzeg én nem mehettem!Máma felhántorgattam ezt az anyámnak és ő volt megsértődve.Aztán fogott 15000Ft és a szobámba dobta.Én mondtam neki,hogy én nem a pénzt kérem,hanem a vasalót!Most az anyám sír és szívja ezerrel a cigit.Én meg fogtam a pénzt és kivittem a konyhába.És megint én vagyok a hibás...Már nagyon elegem van,én is sírtam miatta sokat,nem csak ő!!!

Mellesleg én 15 éves lány vagyok 4-5-ös tanuló,a tesóm 17 éves lány 2-3-as tanuló.


2009. jún. 25. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szegénykém, erre itt választ nem fogsz kapni, senki nem lát bele a családi életetekbe, édesanyád fejébe. Majd ha felnőtt leszel, talán megvilágosodik, mit miért tett anyukád. Fel a fejjel!
2009. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is nagyon sok ilyesmi esemény történik, hogy a hugomnak szabad, neki mindent, Ő a szent én pedig a csicskása, akinek mindent meg kell csinálnia helyette, vállalnia kell a bűnjeit, stb...

az én anyám biztos nem dobot volna be 15000FT-t a szobámba mérgébe, de a vasalót sem vette volna meg. Mert ahogy ő gondolja hogy nekem nem kell, meg minek, lehet azt a pénzt másra is költeni, stb...

nah a lényeg, hogy én értem mire célzol és sajnállak is :(

am. mindig ilyen anyukád, vagy csak ennél az esetnél?



ui.: 14 éves csaj vagyok, a hugom 11 éves kiskedvenc

2009. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Már ne haragudj,hulye kérdésemért,de minek kell neked egy vasaló?

(azért,hogy az o ruhájukat vasald?)

2009. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon együtt tudok veletek érezni, kedves kérdező, és 1. válaszoló. Mindig mindenbe beleszól, csak nekem a nevelőapám.Már nagyon unom. Szerintem élvezi, hogy engem cseszegethet. :( Zavarja, hogy ha hozzám jönnek a barátnőim, zavarja, ha hangosabban hallgatok zenét, zavarja, ha elmegyek itthonról, k*rva szigorú. Sztem apácát akar nevelni belőlem. Persze a 3 öcsémnek mindent szabad. Ők a kiskirályok. Meg a...:@ Már alig vagyok itthon, mert az agyamra megy.
2009. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

lemondtál valamiről csak azért hogy megkapj valamit, gondolom megegyzetél a szüleiddel erről, te teljesítetted a megegyezés rád eső részét, a szüleid nem. amikor ezt számonkéred rajtuk, persze dühösek, és te vagy a hibás. van benne egy adag bűntudat meg hárítás. kényelmesebb a másikra mutogatni, őrá kenni a dolgokat

sima egyszerü emberi gyengeség

megoldás az: sírás és veszekedés helyett, nyugodt hangon elmondod anyukádnak, nem haragszol rá, de amit igért, azt teljesítse, hiszen emiatt nem mentél osztálykirándulni. nem kell vádolni, mert akkor védekezni fog, tárgyilagosnak kell lenni, ugyanis a vita mindig érzelmi. legyél következetes, ne hasson meg se sírás, se kiabálás

ugyanakkor egy helyen necces a dolog, egyszer ne tarsd be az adott szavad, és anyád rád fog szállni

a nővéredet nem kell belekeverni, nem az van, hogy ő mehet, te nem, neked a vasaló kellett, most akkor ne gyere azzal, hogy bezzeg ő

2009. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy hajvasaló kell,nem pedig sima vasaló(ruhákra):P.Hát megpróbálok vele beszélni,dehát akkor is én leszek a hibás.Ő soha nem fogja elismerni,hogy nekem van igazam.Köszi a tanácsokat és a megértéseteket!
2009. jún. 26. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
tudom hogy hülyeség meg nem túl szép, de én mindig ordítozok a szüleimmel mert úgy megértik amit mondani akarok. XD
2009. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyummal még elordítozom,de ha apum ezt megtudja akkor nekem végem van :D

Amúgy már beszéltem vele.Meglesz a vasalóm,csak épp nem jó paszban zaklattam ilyenekkel.

2009. jún. 28. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted hogy vissza adtad a pénzt. Persze elmehettél volna megvenni belőle magadnak is, de ha flegmán kapok pénzt én is flegmán visszaadom, szánalomból nem kell... Szóval sokkal többre mész, ha nem ordítva közelítesz vörös fejjel, hanem normálisan megkérdezed, beszélgetsz vele, hogy anyu ígértél valamit cserébe hogy nem mentem osztálykirándulásra, azt mikor kapom meg? A nővéredet szerintem se keverd bele, nem ezen múlt... Anyud makacs ember, vannak olyanok akik sosem kérnek bocsánatot, köztük én is csak ha nagyon nagyot hibázok, erről nem tehet, viszont ha ordítasz vele, akkor ne is várd, hogy elismerje hogy igazad van!
2009. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!