Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek most? Én voltam a...

Mit tehetek most? Én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

megpróbálom rövidre fogni...

-16 vagyok, lassan 17

-eddig kitűnő tanuló voltam, 9. után kezdtem romlani, most 10.ben már voltam az igazgatóiban, el lett magyarázva hogy nem vagyok ide való (jó gimi) talán magántanuló lehetek

-sokat vagyok szomorú/dühös (ez a kettő egymást váltja általában) és elégedetlen a mostani életemmel...

-szüleim elváltak, apám egész életemben alig láttam.. :S

-bizonyos tüneteim mutatnak hiperaktivitásra, és mániás depresszióra, de ez nem biztos... ami tuti az a szoc.fóbia

-anyám állás nélkül van, lehet hogy el fogjuk veszíteni a lakást...

-és a többi...


Mindent összevetve elég szar életem van... mi az amiről tehetek? hogyan lehetne jobb? saját erőből nem tudom mit tehetek, csak süllyedek egyre mélyebbre és nem tudom meddig megy ez és hogy ér véget... néha a körülmények áldozatának érzem magam.. (mindig) igazam lehet? tényleg áldozat vagyok? vagy minden bajomról én tehetek?


2010. febr. 15. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szioka!Nekem is nagyon rossz kamaszkorom volt.En se tudtam mit tegyek,senkim nem volt.Igy hat elkezdtem Istenben bizni.Nem jarok templomba,de minden bajomat vele beszelem meg es hidd el müködik!Nem beszellek ra,hogy legyel hivö,de legalabb probald meg elmondani a bajodat neki.Hidd el megkönyebbülsz es nem erzed magad maganyosnak.

Amugy ne aggodj minden esö utan kisüt a nap,neked is jobbra fog fordulni az eleted!

2010. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Képzeld én is így voltam,mint te,annyi különbséggel,hogy mi el is vesztettük a lakást,és jóindulatból ingyen albérletben laktunk.Volt,hogy 3 napig nem ettem semmit!Azt hittem,hogy meg fogok halni.

Otthagytam a sulit érettségi előtt egy évvel,és elmentem dolgozni.Másfél órát gyalogoltam a -10 fokokban télen,aztán nyáron a munkahelyemig.

Azóta 5 év telt el,és férjhez mentem.Van lakásunk,bebútoroztuk,normális körülmények közt élek,és van egy kisbabám.Boldog vagyok,és minden hónapban teszek félre.

Hidd el,neked is jobb lesz,ha harcolsz,és keményen dolgozol.

2010. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

eggyet értek az elötem szoloval de hozzáteném hogy ne hagyd ott a sulit.Én ebben a helyzetben voltam és ott hagytam hogy dolgozhasak de most nagyon bánom mert van két tündéri gyerekem és ahelyett hogy velük lehetnék inkább esti suliba járok hogy majd ha lejátr a gyes akkor felvegyenek valahová dolgozni.

Azzal nem sok mindent érsz el hogy nem tanulsz és tönkreteszed magad dolgozz suli mellet ha nagyon akarsz de nem sok értelme van hogy ott hagyd az iskolát.Inkább tanulj hogy legalább anyukád mondhassa hogy van miért szenvedni mert a gyereke tanul.

2010. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy egyáltalán nincs bennem erő... legalábbis a tanulás iránt. mert ésszel tudom hogy tanulnom kéne ezerrel hogy lehessek valaki, de egyszerűen egy sort elolvasni kínszenvedés :(

egyébként szeretnék majd a zenéből megélni, mást nem tudok elképzelni magamnak. ezért is lehetek kicsit érzékenyebb, a hülye művészlelkem miatt :S


Köszönöm az eddigi válaszokat.@

2010. febr. 15. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A saját sztroym ha már más is leírta!

Anyámnak 8 évig volt párkapcsolata,a faszi elvált először a feleségétől,majd visszament hozzá!Mi sem éppen tejben vajban fürödtünk.

Középsuli 11 osztálya óta dolgozom.Először gyakorlaton majd azóta abban az üzletben dolgozom!

Édesanyám szétment apámtól sokáig egy szobában laktunk!

Amint mondtam nem volt valami fasza körülményünk!

Letettem a vizsgáim,elmentem azonnal főállásban dolgozni,közben levelező tanfolyamon elkezdtem érettségizni!

Elköltöztem otthonról a vizsgák után 4 hónappal albérletbe,önerőből tartottam magam el!

Azóta van egy vőlegényem,saját lakásunkban élünk és 4 hónapos terhes vagyok!!!

2010. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, de én nem nő vagyok... nem várhatok arra hogy majd jön a herceg fehér lovon csak addig kibírjam... +nem elégszem meg azzal hogy majd valahogy csak nem halok éhen.. én többre vágyom. fiatal vagyok még a kompromisszumokhoz .
2010. febr. 16. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt,hogy minden a te hibád,és szerencsétlen vagy,ne gondold.

Senki nem lehet egy életen át szerencsétlen,neked is lesznek majd lehetőségeid.

2010. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!