Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak esetleg ne...

Mit csináljak esetleg ne mondjam meg nekik?

Figyelt kérdés

Az a helyzet , hogy 7. osztályos vagyok és az osztályom erdei iskolába megy. Mi nem vagyunk valami dús gazdagok, így én zsebpénzt sem kapok. Internet az azért van mert anyukám mozgássérült és otthon dolgozik. Apukám munkanélküli. Az osztályban az a szokás ,hogy aki nem visz legalább napi 5000ft-t valahová pl. táborba vagy ilyen kirándulásra , azt kiközösítik és csórinak csúfolják. Én sohasem szoktam senkit csúfolni , mert akikkel általában ezt csinálják ők a legjobb barátnőim.

Anyukám azt mondja , hogy mivel egy hetes lesz a tábor , így 900 ft-t kapok , abból tudok venni vizet, és ha kell akkor szendvicset. Félek , hogy engem is szekálni fognak és nem tudom mit csináljak. Valami ötlet ? :(


2012. máj. 3. 19:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megismételhetném a többieket, egyetértek velük.


Még annyi, hogy tudom, hogy rosszul hangzik, de ugye a való életben nem olyan egyszerű mindig kiállni magadért, és visszaszólni a nagymenőknek, hogy "apuka pénzével könnyű", mint ahogy ezt itt (amúgy nagyon helyesen) tanácsolják, úgyhogy ha úgy gondolod csak ez a lehetőség, mondhatod azt is, hogy otthon hagytad a pénztárcád, és csak ennyi maradt nálad.


De ha jól értettem nem vagy egyedül ebben a helyzetben, tehát úgy talán könnyebb elviselni, vagy visszavágni. Beszéljétek meg, hogy mindannyian(a baráti köröd) visztek kekszet, és utána mindig osztozzatok. Így nem kell egy hétig ugyanazt a kekszet enned, de 800 félére sincs szükséged.


Mellesleg meg mi a francot csinálnak napi ötezerrel???

2012. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igen , kedves utolsó ez így van. Persze ha itt leírják , hogy könnyű így meg úgy , de nem tudok élőben mit visszaszólni nekik , mert nem merek. :/

Egyébként amikor volt egy "gazdag" barátnőm elmondta , hogy általában mit csinálnak a "menők" a sok pénzel. Az erdei suliban lesz egy úgymond "szabad nap" amin az a lényeg ,hogy az erdei sulis gyerekek közül kicsit drágábban elmehetnek ilyen "diszkóba" . (a tanárok által szervezett kb. 1200ft-s energia italos buli) És általában ott abban a buliban vesznek italt (energia italokat).

Aztán a barátnőmmel összevesztem , mert hallottam egy szegényebb barátnőmtől , hogy mindenemet kibeszéli a "menőknek". És beigazolódott. Szóval italra költik meg amikor megyünk vásárolni ott is elszórják a pénzt.

2012. máj. 5. 19:20
 13/22 anonim válasza:
Szerintem nem az a lényeg, hogy ki milyen gazdag. Az igazi érték belül van. Az a fontos, hogy szeressétek egymást a szüleiddel, és legyetek boldogok.:)
2012. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

az előzőhöz...ha a többieket a pénz boldogítja, akkor éljenek gazdagon. De egy idő után elkopnak mellőlük a barátok (akik csak a pénzüket akarják).

Szerintem ne aggódj, ne görcsölj a kirándulás miatt. Minél jobban félsz, annál nyomottabb lesz a hangulatod és ez el fogja rontani az egész kirándulást számodra. Lényeg a pozitív hozzáállás, nem fognak piszkálni.

Lehet az is megoldá, ha pl. üdítőt vesznek, te azt mondod, hogy nem kérsz.

2012. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Vagy egyszerűen nem kell mindent a többiek orrára kötni, nem azt nézegetni ki mit vesz, hanem a barátaival szépene nyugiban ellenni külön és elkerülni az ilyen kötekedőseket.
2012. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nálunk mindig még a kirándulás előtt megkérdezik egy pár nappal ki mennyit visz, ezt az osztály főnöknek tudnia kell,mert maximum 7000ft lehet vinni.
2012. máj. 7. 15:33
 17/22 anonim ***** válasza:
Mondd akkor, hogy 1-2 ezer forint kb. Neked se lesz olyan ciki így talán, mégse azt mondod, hogy 900 forint, utána meg senkinek semmi joga a tárcádba nézni, hogy mennyi az annyi.
2012. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Inkább nem hazudoki!
2012. máj. 8. 19:52
 19/22 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen is kb. ennyiből kell, hogy megéljek naponta...


Szóval átérzem a helyzeted, a többiek már adtak jó tippeket, én is csak azt szeretném írni, hogy ne törődj velük...! A szüleid ennyi pénzt tudnak adni,hát ennyit, ettől se ők nem lesznek rosszabbak, sem Te, mint akik napi ötezret visznek...

Legyél a barátnőiddel, és ne törődjetek a csúfolódókkal, mert amíg ők a pénzüket számolgatják, nektek süt a nap, énekelnek a madarak és kék az ég, és mindez ingyen! :)

2012. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk az ofőtől nem túl jó fej dolog, hogy nyilvánosan megkérdezi ezt... Nem tudom, milyen, lehet-e vele beszélgetni ilyesmiről, de esetleg négyszemközt elmondhatnád neki a dolgot, és akkor lehet nem kéne ezt bejelenteni. Bőven elég lenne, ha mindenki felírja a nevével egy cédulára és odaadja az ofőnek...
2012. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!