Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorban lehet depresszió?

Kamaszkorban lehet depresszió?

Figyelt kérdés
Ahogy elkezdődött a tanév (9.-es vagyok), mintha sötét fátyol venne körbe. Nem tudok igazán örülni, ha vidám vagyok, akkor is érzem, hogy ott a keserűség a mosolyomban. Nem tudok igazán boldog lenni, ha a jövőre gondolok, úgy érzem, esélytelen, hogy valóra tudjam váltani az álmaimat, hogy sikeres, boldog életem legyen. Ha a jelenre gondolok, sajnálom magam, hogy milyen suliba kerültem, és hogy lehetett volna más választásom is. Ha a múltra gondolok, szintén szomorú vagyok, és sajnáĺm magam, hogy milyen rossz gyermekkorom volt. Mindig szomorú vagyok, könnyen meg tudnak bántani, és rengeteget sírok. Folyton melankolikus vagyok, csak elkóválygok az iskolába, aztán egy kicsit vidámabban hazavánszorgok, és ennyi a napom, hetem, évem. Nagyon elegem van, semmi energiám nincs már semmihez. Olyan, mintha egy elem lennék, amely már lemerülőfélben van, de még egy aprányit működik. Iskolába menet gyakran kívánom azt, hogy bárcsak elütne egy autó, vagy elájulnék. Semmihez nincs kedvem, egyedül négy dologhoz: a gépezéshez, filmnézéshez, evéshez és a zenehallgatáshoz. Minden és mindenki mást pedig utálok... Mit tegyek? 16/L
2012. ápr. 24. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj másik suliba. De kamaszkori depresszió is létezik, de szerintem neked az a bajod hogy a jelenlegi sulid nem az a hely ahol jól tudnád érezni magad. De ha úgy érzed tényleg depresszió, akkor jelezd valakinek,szülők, barátnő vagy valami, esetleg egyedül is elmehetsz pszichológushoz, hátha tud segíteni.
2012. ápr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2szer is volt,sőt pánikbeteg is voltam,de én huszonévesen is átestem már 2szer rajta,nagyon durva volt mindenen sírtam,féltem egyedül lenni,kilátástalan volt az életem,semmihez nem volt kedvem stb.,nekem is vacak volt a középiskolám folyton megaláztak és bántottak csupán azért,mert meg volt a véleményem,nem ittam pasiztam buliztam 13-14 évesen,még a dizlexia,és a dizgráfia is előjött nálam,gyerekoromban is ért egy-két olyan komoly dolog,amit sok ember sosem tapasztal meg,még pszihológushoz is jártam,sajnos ilyen vagyok,nem túl erős az idegrendszerem és folyton darabokban van a lelkivilágom,javaslom menj át egy másik suliba, ne kínozd magad,csináld azt amihez kedved van,ha nagyon súlyosbodik keres meg egy szakembert,nem ciki egyátalán
2012. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem vagy egyedul :) :(( mintha magamat hallanam :P
2012. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bajtárs válasza:
Kamaszkorban sajnos ez nagyon gyakori. Ugyanezt élem át mint te. Csak azt tudom ajánlani, hogy fordulj pszichológushoz hátha tud segíteni rajtad.
2012. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!