Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülőiértekezlet? Segíts kérlek!

Szülőiértekezlet? Segíts kérlek!

Figyelt kérdés
2 hét múlva lesz szülőiértekezlet és nem akarom, hogy anyukám elmenjen. Nem írtam be az ellemőrzőbe szóval látni nem fogja de mit mondjak az ofinak, hogy miért nem ment?
2012. jan. 20. 12:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

12:55-nek igaza van a "kattant"-sággal (is).

Ezt az érzés nem lehet megfogalmazni olyan mintha függő lenne az ember szóval mindig,mindig,mindig a ló és ő van előtérbe.

És a lovasok nem azért sírnak amikor eltiltják őket a lovaglástól , hogy nem lovagolhatnak hanem , hogy nem láthatják a kedvenc lovukat/ saját lovukat , nem lehetnek velük. És ez kicsit olyan mintha kínoznák az embert.

Tudom, hogy egy jó nagy bünti járna nekem és ha a ló nem lenne eladó akkor én vállalnám is a büntetetést. De mivel eladó és 2-2,5 héten belül BIZTOS , hogy elviszik így még nagyobb büntetés. Főleg, hogy az ország másik végébe.

Úgy érzem mintha a fél életemet akarnák elvenni, akit szinte én neveltem 5 évig.

2012. jan. 20. 13:03
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg! Végső soron szerintem valahol a szülő is tehet róla hogy hazugságba keveri a gyerekét azzal hogy azzal zsarolja ha ilyen-olyan jegyet hozol haza megtiltom ezt és ezt.

És ha szegény gyereknek becsúszik 1-2 ilyen rosszabb jegy, persze hogy azt kamuzza minden oké.


Az én szüleim is ilyenek voltak, ha már valami nem 5-ös volt, akkor nem megdicsértek hogy jól van na ügyes vagy a 4-es miatt, vagy fizikából-kémiából véres verejtékkel hoztam össze a 3-asokat és nem megdicsértek volna, hanem: "Hát ez nem lehetett volna 5-ös?"

Na ha az ember 1-2-szer hall ilyen mondatot még jópofának veszi, de nem akkor amikor állandóan. Ja és persze eltiltás volt mindentől amit szerettem, cserébe még az egész nyári szünetet fizika-kémia-matek különtanároknál töltöttem.


Szóval én levontam a tanulságot és a gyerekemnél én ezt a hibát nem követem el! Bármit el mer nekem mondani, tök mindegy hogy 1-es vagy 3-as, vagy 5-ös. Csak az a lényeg hogy megbízzon bennem. És nem tiltom el semmitől, nem dől össze a világ pár gyengébb jegytől.

2012. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Valóban egyszerűbb lenne bevallani, de tapasztalatból mondom hogy az ofőnek talán nem kéne. Hajlamosak "skatulyázni", és akkor a következő 3éved nettó szívás lenne. Nem ismerem a szüleidet, de szerintem ha elmondod hogy azért csináltad hogy a "lovaddal" lehess megértik. Vagy ez, vagy azt csinálod amit korábban írtam, de akkor állandóan benne lesz a stressz,és hogyha kiderül sokkal jobban fogsz szívni. Akárhogy is döntesz szerintem jó lecke volt.
2012. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Úgy van, ahogy 13:06 -os írja.

Inkább tiltson el a géptől , tv-től, vagy a barátoktól de ne attól ami a legfontosabb számomra és amiért a fél életemet is odadnám.

És már sajnos ugyanilyen, hogy tiltás alatt voltam és a kedvenc lovamat pont akkor adták el. Csak akkor volt egy "balesetem" és az orvosi tiltott el no meg a szüleim. Mármint a lovaglásról.

És mikor következőnek mentem akkor már nem volt meg a ló. Hát inkább nem részletezem miket akartam csinálni. Na de egy jó fél- 1 évre rá kilábaltam belőle.

És még azon a lovon nem ültem, nem kötődtem annyira hozzá mint a ehez a lóhoz akin már ültem, sikereket értem el vele, nevelgettem , tanítgattam meg minden.

2012. jan. 20. 13:13
 25/30 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem mindenkinek vannak ilyen jófej szülei mint az előttem kommentelő. Talán az lenne a legjobb ha addig nem mondanád el amíg a lóval tudsz lenni, utána pedig bevallanál mindent, azt is hogy azért csináltad mert kötődtél a lóhoz. Szar ügy az egész úgy ahogy van, de talán így lesz a legkevésbé rossz neked.
2012. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt kéne. Utána meg már úgyse tudnak eltiltani a lótól. Max a géptől meg ezektől.
2012. jan. 20. 13:18
 27/30 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Sok szülő örülne, ha a gyerekének 15 évesen ilyen szenvedélye lenne, mint neked, és nem mondjuk a cigi, pia vagy drogok. Ettől függetlenül persze, butaságot csináltál, de az vesse rád az első követ, aki kamaszként nem követett el hasonló baromságokat (sőt még felnőttkorban is). Én is azt mondom, hogy elsősorban a szüleidnek tartozol őszinteséggel, és mondd el nekik azt is, amit itt nekünk leírtál, hogy mennyire szereted a lovat, és hogy bármi más büntetést vállalsz, csak ezt ne tegyék meg veled. Ha van szívük, nem fognak eltiltani tőle. De lépj minél előbb, nehogy kiderüljön. És a tanárt, ha nem muszáj ne avasd be. Írd majd meg, hogy mi volt! Drukkolok neked!
2012. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

szerintem az o.főnek ne mondd el,csak anyukádnak,és akkor majd valamit kitaláltok együtt.

biztosan kifog akadni,ez várható,de igenis válallnod kell a következményeket mert tényleg csúnya dolgot csináltál. így is úgyis ki fog derülni,és jobbis ha bevallod,hiszen egyrészt így megnyugszol,másrészt talán jó fényt vet rád,ha őszinte leszel;)

kezd avval,hogy nagyon sajnálod az egészet,és hogy annak amit mondani fogsz nagyon nem fog örülni,de hogy annyira féltél attól hogy még erre a kicsi időre sem lehetsz a lovaddal,hogy ilyen dologra vetemedtél,de nagyon sajnálod. ne próbálj magyarázkodni h 'de kamasz korában mindenki követ el hibákat.' vagy hasonlók ! vállald a tetted következményeit,és lehetőleg próbálj meg rájuk hatni hogy lehess az állatoddal. mondd,hogy bármilyen büntetést vállalsz,csak ezt ne,hiszen épp elég az,hogy elviszik nemsokára. én is voltam hasonló helyzetben,volt egy kutyám akit nagyon szerettem,de úgy hozta az élet,hogy elkellett költöznünk házból lakásba,ahol ugybár nem volt kert,és így el kellett ajándékoznunk,mivel németjuhász volt,és hát nem túl szerencsés egy 50m2-es lakásba ekkora kutyát tartani. ez elején nagyon rossz volt,de hamar kihevertem. próbáld meg valamivel elterelni a figyelmedet,és akkor talán nem gondolsz majd ennyit rá,ha majd erre kerül a sor.

sok szerencsét,én szurkolok ! ;) majd mindenképp írd meg h mi volt.


15l

2012. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A ló nagyon fontos dolog (tudom, mert magam is lovagolok már 6 éve). DE! Nem mehet a tanulás rovására, hiszen érettségin nem mondhatod, hogy "Jaj, nem tudom épp akkor kólikázott be a ló és nem tudtam megtanulni ezt meg ezt a tételt."

Tehát akár mennyire fontosnak érzed a lovat, a tanulásnak mindig előtérben kell lenni.

Amikor én ennyi idős voltam (úgy mondom, mint egy nagy öreg, 20 éves vagyok) azt csináltam, hogy motiváció volt a ló. Kitűztem magam elé egy célt. Pl. Megtanulom ezt meg ezt utána kimegyek a lovakhoz. A ló mindig jutalom volt nekem. Emiatt nagyobb lendülettel tudtam tanulni és még nagyobb örömmel mentem ki a lovakhoz.

És én nem pénzért lovagoltam/lovagolok. Elvégzem az istálló körüli munkát, majd csak utána ülök fel nagy ritkán a lóra. Még egy órát sem fizettem lovaglásért és emellett le tudtam érettségizni 4-es ötösre, most pedig egyetemen 4,33 -as átlaggal zártam a félévet.

Utoljára októberben láttam lovat. Az motivált, hogy minden vizsgát a lehető legjobbra akarok megírni és utána önfeledten, nyugodt szívvel lovazhatok.


És ez írtó beképzeltnek tűnik, ahogy leírtam a helyzetet, de nem annak szántam, hogy villogjak. Csupán egy kis motivációt akartam adni, hogy lásd, lehet ezt máshogy is nézni.

Sok sikert és fel a fejjel! Tudom, hogy meg tudod csinálni jobbra is a következő félévet.

És végül egy idézet, ami nekem sokat segít mindig, ha fel akarom adni:

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot. Aki nem, az talál kifogást!"

2012. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

anyud észre fogja venni..

Próbáld meg "elhagyni" az ellenőrződet : )) ha elhagyod akkor kapsz ujjat:) próba szerencse: D

2012. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!