Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ti mit szólnátok,...

Kamaszok! Ti mit szólnátok, ha ilyen szituációban lennétek? Mit tennétek? Kort, nemet írjatok, kérlek!

Figyelt kérdés

3 osztálytársam már az iskolakezdéstől kezdve folyamatosan utált. Sajnos az osztály nagyon hamar rájött arra, hogy mennyire érzékeny természetű vagyok, természetesen néhányan ki is használták ezt. Különösen néhány plázacica, akiknek alapból is eléggé idegesít a stílusuk. Persze ezt sosem tettem szóvá, ahogy mást sem, maximum annyit, hogy hagyjanak már békén, mivel (sajnos) sosem voltam az a szókimondó típus. Soha semmivel sem ártottam nekik.

Hárman bántottak közülük a legtöbbet, az egyikük a barátnőm volt 1 hónapig, aztán piszkálni kezdett. Amikor még voltam olyan ökör, hogy visszavártam, megint benyalizta magát, de 2 nap után ismét visszatért a barátnőihez, és piszkálni kezdett. Mivel akkor az egyetlen igaz barátom a nagymamám volt, eléggé megrázott ez a dolog. Megint megpróbált velem barátkozni harmadszor, úgy lógott rajtam, mint egy kisgyerek, minden szabad percét vele kellett töltenem. De komolyan. Sejtettem, mi lett volna ennek is a végkimenetele, ezért inkább kiadtam az útját (és még az életben nem voltam ilyen büszke magamra :D).

A másik osztálytársam eléggé sokat piszkált. Főleg a hitemmel, holott az iskolánk is egyházi. Ezen kívül mindennel, ami éppen aktuális volt. Volt már, hogy nyilvánosan is megalázott. Nem szeretném leírni, mivel. A betegségemmel is piszkált, volt, hogy már fel is pofozott, amikor kijött rajtam. Megint nem szeretném leírni, hogy mi az. Szerencsére így iskolán kívül ő nem zargat annyira. A suli végén sem bántott annyit.

A másik osztálytársam igazából csak volt osztálytárs, szerencsére már nem járunk egy suliba. Ő szintén a hitemmel piszkált és mindenféle perverz dolgokat emlegetett (amiktől tudja, hogy kivagyok), továbbá hazugságokat terjesztett rólam. Egy barátnőmnek például azt mondta, hogy mindig kihallgatom (Sose tenném!). Bejelölt egy netes oldalon is, ahol nem jelöltem vissza. Félek, hogy az oszályfőnökömnek megírja. De ezek után én nagyon nem akarom vele tartani a kapcsolatot.

Azóta már megtaláltam az igaz barátnőimet, akik elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, érzékenységestől, betegségestől, hitestől. Viszont egy barátnőm mesélte, hogy az utóbbi 2 lánnyal jóban vannak, mert normálisak lettek, és hogy ez milyen jó, meg ilyenek. Eléggé mellbevágó volt, mert korábban utálta őket. Kérdezte, hogy állok velük, mondtam, hogy piszkáltak és hogy mivel. Nem tudom, bejelöljem -e a 3. csajt ezek után. Félek, hogy mindenféle hazugságokat terjesztenek rólam a barátnőmnek. A 2. barátnője az első lánynak, lehet, hogy ezt az esetet is elmondaná. Hogyan írjam meg az ofőmnek, hogy ha a 3. lány szólna neki, hogy nekem van igazam?

Köszi, hogy végigolvastad! Tudom, nem lehetett könnyű. x)


2010. júl. 18. 17:49
 1/8 anonim válasza:

huhh, szép kis regényt írtál...

szerintem nem kéne foglalkoznod velük, bármivel idegesítenek vagy hazugságokat terjesztenek rólad. tudom ez nem könnyű, de ha jól értelmeztem, hívő vagy, van kihez fordulnod...

Amúgy, ha a momstani barátnőid tényleg igazbarátok, akkor teljesen midegy h mikkel tömik a fejüket a hátad mögött, mert 1. ők ismernek igazán 2. neked hisznek

Ja, és az egyházi suliban ha az ofönek bemesélnek hülyeségeket a volt barátnőid vajon kinek hinne? A plázacicáknak vagy a (bocsi a jelzőért, remélem nem bántalak meg vele nagyon) "szent" kislánynak (mégegyszer bocsi, de tényleg gondolj bele)


lenne néhány kérdésem:

-milyen beteg vagy (mindig ezt emlegeted, de nme írtad le)

-milyen vallású vagy (csak kiváncsiságból)

2010. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Hát igen, mindent részletesen kifejtek...

Amúgy református vagyok és egy nagyon enyhe típusú epilepsziám van.

2010. júl. 18. 21:40
 3/8 anonim válasza:

az első vagyok, és én is egyházi(ref., bár én baptista vagyok) suliba járok. az a furcsálom, h az 1házi sulidban kicsúfolnak a hited miatt... mondjuk nekem szerencsére jó osztályom van ebből a szempontból, mert a többségük ref, és engem elfogadnak baptinak. sőt a mi sulinkban van egy ifi-szerű összejövetel is, ahhol hetente 1x összeülünk és tartunk egy áhitat szerűséget...

am ezek után engem ne úgy képzelj el mint egy szenteskedő idiótát, mert ez a jelző tuti h nem illik rám...

ajánlom neked is ezt az ifit szervezz meg szeptemberben egy ilyet a suliban (lehetőleg más osztályokból is, ahogy észrevettem a te osztályod nem egészen megfelelő ilyenekre, de lehet h van köztetek egy-két hozzád hasonló ember)

Sztem nyugodtan barátkozz másik osztályokból is ha kell és ne szégyeld továbbra sem a hited...

am melyik suliba jársz??

2010. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ezen szerintem ne emészd magad, mert ezt egészségileg pár év múlva megérezheted... A meglévő barátnőiddel foglalkozz, velük ne.


17/F

2010. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
SZINTE MAJDNEM UGYAN AZ A BAJOM ÉNIS SZENVETTEM AMIT CSOPORTOT ÉN ALAKITTOTAM MÉG AZ OVIBA A VEZETÖT RUGTÁK KI ÉS BEGUTÁLTAK :D DE KIÁLTAM MAGAMÉ ES MEGMONTAM NEKIK HOGY HAGYANAK BÉKÉN MERT ELDOBOM ÖKET CINÁBA XD SZOVAL SZOJJ BE NEKKIK
2010. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A CINÁS VAGYOK XD 13/F
2010. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor azt irtad hogy a nagymamád az egyetlen igaz barátod az olyan megható volt meg a szmájli a végén.Nos témához visszatérve fogalmam sincs meg nincs kedvem Írni meg gondolkodni sem elég fáradt vagyok azért remélem segítettem telepatikusan.14/l
2011. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm így utólag is! Írom mondenkinek, hogy így egy évvel később a helyzetem sokkal jobb. :)
2011. dec. 26. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!