Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti szóltatok volna? (bővebben...

Ti szóltatok volna? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az egyik osztálytársam 5, kapott. Ellenőriztük, és mikor már mindent átbeszéltük, akkor felállt odament a tanárhoz, és ezt mondta: "Elnézést tanár úr itt hibáztam, és nem vette észre, és így csak négyest érdemlek." Szerintem meghülyült. Mikor megkérdeztem, hogy miért szólt csak ennyit mondott: "Így sokkal jobban érzem tőle magamat." Miért szólt a tanárnak? Nem lett volna neki jobb az 5, ?
2012. jan. 19. 21:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Ne mondj neki semmit, hagyd békén. Teljesen normális. Legalább valaki, aki nem hazudozással, lopással akar "nyerni".
2012. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is szóltam a tanárnak, mikor 4es helyett csak 3mast érdemeltem...

Egyébként anyukám tanárnő, ő azt mondja, hogy ha nála szól valaki így becsületesen, hogy anyu félreszámolta, és kisebb jegyet érdemel, akkor meghagyja neki a nagyobb jegyet. :)

2012. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Akkor jó fej lehet az anyukád. Ennek a lánynak simán átírta a tanárnő a négyest, de őt ez cseppet sem zavarta.
2012. jan. 19. 22:47
 14/23 anonim ***** válasza:
24%
Bár tény becsületes csak épp ez a mai világba szép dolog csak épp senkit se érdekel. Am meg normális hogy a tanár lerontja hisz mással szembe nem lenne igaságos hogy ő azért kap jobbat mert a tanár férre számolta
2012. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
Jó lenne ha sokkal több ilyen diák lenne, mint akiről szó van! Szerencsére vannak még akiknek a becsülete többet ér, mint egy kitűnő osztályzat!
2012. jan. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
Ezek a jegyek a tudást igazolják, nem azt, hogy ki mennyire tud sunyizni. Ő tisztában volt azzal, hogy a dolgozatra való felkészültsége csak egy 4-re volt elég a pontszámok alapján és nem szégyellte ezt felvállalni. Példát kéne venned róla, nem a "rosszra" buzdítani. Nagyon emberséges a hozzáállása, viszont abban sajnos van igazság, hogy sok esetben azok az emberek érvényesülnek, akik átgázolva a becsületesség határain csak a saját érdeküket és előre jutásukat tartják szem előtt. :(
2012. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
45%
Annak, aki azt írta, hogy senki nem lesz az ilyen emberből: A te mércéd szerint, a társadalom átlagos mércéje szerint talán nem, nem csal, becsületes. Ettől jó ember. Talán nem lesz sunyin gazdag. De mi van, ha nem az az értékrend a helyes, amit Te annak látsz? Szerintem sikeres lesz. Lelkileg. És ez fontosabb, mint a fizu a számlán, vagy a jegy, amit most kapott. A becsületes négyes erkölcsi győzelme. Remélem, sosem változik meg! Példaértékű fiatal! Meglesz, amire szüksége lesz mindig, mert megdolgozik érte. De képzeld, van akinek fontosabbak az erkölcsi elvei, mint az eredmény, amit elér vele a mai világban.
2012. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%

Erről nekem is van egy sztorim.

Mikor a tantárgyak közé jött a fizika, úgy lemaradtam, mint a sicc. Egyszerűen nem értettem.

Bukásra álltam belőle.

a félév utolsó dolgozatása készültem, és puskát írtam.

Négyesre puskáztam az anyagot. Mikor kiosztotta a tanárnő a dolgozatot, megdícsért, hogy tudta ő hogy jóeszű gyerek vagyok, belerázódok ebbe is (előtte két évig matematikát tanított nekünk, amit mai napig szeretek).

Három napig alig aludtam ez után.

tisztán emlékszem: pénteki nap volt, délután volt a félévi értékelő.

Az értékelő elött felkerestem a tanártént és széltében-hosszában végigbőgtem neki a bűnlajstomomat.

Elmondta, hogy csalódott bennem. Továbbá hogy nem őt csaptam be, hanem magamat.

Kaptam egy ultimátumot. Mondta, hogy megkapom a kettest félévre, viszont a következő órán felelni fogok a dolgozat anyagából.

Egy mondata nagyon bennem maradt: A fizika nem más, mint a matematika gyakorlati használata. A matematika is szabályokon és számításokon alapul, akárcsak a fizika.

Hazamentem és leültem tanulni. Teljesen új oldalról néztem a fizikát. Nem egy új tantárgyként, hanem mint a matek továbbfejlesztett részeként.

A Felelésre hármast kaptam és négyes-ötösökkel vittem át a félévet.

2012. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is van egy sztorim erről. Egyik osztálytársam később írt dolgozatot mint mi(de ugyanazt), a tanár addigra elfelejtette a ponthatárokat, és egy jeggyel jobbat adott neki mint amennyit az eredetileg ért volna. A lány amikor ezt megtudta odament a tanárhoz és szólt neki. A rosszabbik jegyet kapta meg és a kitűnője is ezen múlt(ezt akkor még nem tudta). Nem tudom pontosan mit érzett de szerintem akkor sem bánta meg.

Nekem tanár és tantárgyfüggő lenne hogy szólnék-e. Egyrészt nem igazán szoktuk ellenőrizni, magamtól meg csak két három tantárgynál nézem át. Mivel általában jó jegyeim vannak, így nem halok bele(értsd nem rontja le) az eggyel rosszabba, ezért szólnék. Egyedül talán a földrajz lenne az ahol nem. Ott eleve olyan tisztességtelen az egész rendszer,és annyira nem tisztelem azt a tanárt, hogy ha jegy múlna rajta biztos nem szólnék.

14L

2012. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Gondolom az osztálytársam is így érzi, hogy nem lenne fair play a többiekkel szemben ha ő megkapta volna az 5, .
2012. jan. 20. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!