Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaszűkület kérdés! Ti...

Fitymaszűkület kérdés! Ti szóltatok a dokinak, hogy nézze meg? Hány éves korban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 26hónapos,de nem nézte még neki a dokink.Tudom,hogy hülyén hangzik de nem is tudom,hogy hogy kéne kinéznie a fütyijének,meddig kellene tudni hátrahúzni? Olyan kéne kinéznie mint a felnőtteknek? Kisfiamnak csak nagyon minimálisan lehet hátrahúzni.
2011. szept. 30. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy biztos benne jobb ha látja orvos ,kiskorban még könnyen műthető
2011. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb ajánlás szerint 3 éves korig élettani letapadásról beszélünk a legtöbb esetben, nem szűkületről.

Ha nem szobatiszta a baba, nem is nagyon kellene erőszakkal visszafeszegetni, mert a pelusban könnyebben begyulladhat. (nem azoké, akiknek magától feljön!)

Viszont ha észreveszed, hogy a baba erőlködik pisilés közben, nem sugárban jön hanem cseppekben, felgyűlik a fityma alatt, mindenképpen meg kell mutatni dokinak.


Az én kisfiam most 18 hónapos, neki egyáltalán nem jön fel a bőr, egy pici luk van rajta, viszont akadálytalanul pisil, nem piros vagy gyulladt a kukija, úgyhogy én nem bántom. Fürdéskor szoktam néha tornáztatni, vagyis nem huzkodom a bőrt, hanem kicsit megmozgatom.


A mi dokink sem igen nézi a kukit, majd talán a 2 éves státuszon, de amúgy ő sem az a feltépős. Most megyünk oltásra, akkor lehet, hogy megkérem, nézzen rá.

2011. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még nem teljesen szobatiszta,pisiléssel semmi gond nincs,én nem huzogattam neki soha,mert a dokink szerint nem kell hozzányúlni!
2011. szept. 30. 17:28
 4/12 anonim ***** válasza:
A dokinak kellett volna szóba hozni, bár még ők sem értenek egyet abban, mikor kell felhúzni a kisfiúk kukiján a bőrt.
2011. okt. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az én kisfiam ezt magának megoldja. ha nincs rajta pelus,rögtön hátrahúzza a börét.neki teljesen hátramegy,úgy,hogy a makkja szabad.én meg már attól félek,nehogy baja legyen,hogy annyira erösen hátrahúzza mindig a bört. de hiába szólok rá,csak csinálja...
2011. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok,27 hónapos a kisfiam
2011. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kifiam 3 éves és 2 hónapos, ovis. Mi sem húzogattuk neki soha, a dokink 2 éves korig nem nézte, akkor váltottunk (más okból) és az új minden alkalommal megnézte a kukiját, és nem volt semmi gond. 2 hónapja a 3 éves kontrollon is rendben volt, de tegnap elvittük, mert meg van fázva, és rutinból megnézte a kukit is. Most úgy néz ki, nem jön fel a bőr egyáltalán, eléggé le van tapadva. A pisiléssel nálunk sincs gond, rendesen jön, egyéb problémát sem fedeztünk fel, de holnap megyünk a gyereksebészetre, ott majd megmondják, hogy mi legyen (esetleg felhúzzák ők, vagy kenegessük). Rákérdezek a dologra, ha gondolod, és holnap igyekszem megírni, mit mondott a szakember. Egyébként az új doki a kisebbik fiamnak a 6 hónapos kontrollon már nézte. Szóval tényleg dokija váltogatja, de mindegyik azgt mondja, hogy te ne húzogasd.
2011. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 22 hónapos és neki sem jön még fel teljesen. Pont ma találkoztam a védőnővel és kérdeztem. Azt mondta 3 éves korig ráér, ha akkor sem jön fel, akkor majd "kezdenek vele valamit"( kenőcs vagy műtét). Amúgy ő is és a doki is azt mondta, hogy fél éves kortól óvatosan lehet mozgatni, ameddig magától feljön, fürdés után, mert akkor fel van puhulva. Mi így is csináltuk. Eddig egyszer volt begyulladva, akkor mutattam a dokinak. Azt mondta, hogy betadinnal ecseteljem, vagy ha gondolom ad beutalót a gyereksebészetre. Nem gondoltam. 2 nap alatt rendbejött a betadintól.
2011. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
09:14es: örülnék, ha megírnád mi volt az orvosnál!
2011. okt. 4. 16:37
 10/12 fotucsok ***** válasza:
100%
Érdekes, mert a mi dokink meg azt mondta,hogy 3 éves korig normális, DE! azért fürdéskor húzzuk hátra, amíg engedi (NEM FESZEGETNI), mert ott is meg kell tisztítani, és egyébként aki egyáltalán nem nyúl hozzá, azoknál gyakrabban előfordul letapadás (meg a popsikrém is barakodhat) Az én kisfiam 2,5 éves, félig van kint neki. A dr néni nézi, de én is mindig mondom neki, hogy nézze meg. Rendben találja.
2011. okt. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!