Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valaki közületek ilyen...

Van valaki közületek ilyen helyzetben? Lehet így esélyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok, 8.-os. Nekem is (mint minden kortársamnak) el kell döntenem hova megyek továbbtanulni. Eddig teljesen tanácstalan voltam, de a felvételi tájékoztatót olvasgatva felfigyeltem egy gimire ami szerintem pont nekem való lenne. Ez jól hangzik de hamarosan kiderült, hogy nyíltnap már 3 hónapja volt. Értelemszerűen, nem jártam oda előkészítőre (csak a saját sulimba) és nem ott írom meg a felvételit sem, ráadásul még protekcióval sem rendelkezem :D fogalmam sem volt róla, hogy ez a suli létezik.

Így lehet esélyem hogy felvegyenek?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 5. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na most őszinte leszek! 2 esélyed van! Vagy kitűnő tanuló voltál, akkor talán szívesen látnak, vagy a szüleid fizetnek zsebbe, sajnos ilyen a világ...
2012. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyenek a jegyeid.A lányom egy távoli sulit jelölt meg,szintén gimi,emelt rajz.Nem járt előkészítőre,nem ott írt központit.Elbeszélgetés lesz?Sima gimi?Mert ha nem szoktak lenni versenyek az adott tantárgyból,mi pl. egyénileg elmentünk az adott suliba versenyre.A szóbelin emlékeztek is rá.Be kell írni és próba szerencse.
2012. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Tavaly 2 négyesem volt, a többi 5-ös. Idén úgy tűnik 1 négyesem lesz.

Egy egyszerű gimi, biológia-kémia tagozat, nem túl erős de nem is olyan gyenge.

2012. jan. 5. 14:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és nincs szóbeli elbeszélgetés
2012. jan. 5. 14:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed.
2012. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem is értem a kérdésed. Lányom is most fog felvételizni és teljesen mindegy, hogy hol írja meg a felvételit, mindegy hogy hova járt előkészítőre, csak a pontszámok számítanak. Ha még szóbeli sincs, akkor ugyanolyan esélyed van így is, hogy felvegyenek, mintha ott írnád a felvételit.

A hozott pontokat számolják mindenhol, de az jó neked, és a matek-magyar írott felvételid pontszámát általában. Amilyet írsz, attól függ majd, hogy az mire lesz elég. Ha hibátlan lesz, a legjobb suliba is mehetsz ( kivéve persze a tehetséggondozó felvételis sulikat), ha rosszabbat, akkor majd meglátod, hogy mire elég.

Írd be ezt a sulit is a listádra, de vigyázz, a fontossági sorrendet tartsd be, mert ahova elég a pontod, oda felvesznek, a többi megjelölt sulid kitörlődik, azt már nem mondhatod, hogy én inkább az 5-ik helyen megjelölt suliba mennék inkább, nem a második helyen megjelöltbe. Mert ha már a 2. suliba elég a pontod, akkor oda vesznek fel automatikusan. Jól meg kell fontolni a sorrendet és bármennyit beírhatsz, nyilván nincs értelme 20 iskolát felsorolni, de 4-5 biztosan kell.

Szüleid nem tájékozódtak erről? Én alaposan végigtanulmányoztam mindent, és elmeséltem a lányomnak a pontos menetet minderről.

Ez az általános felvételi, természetesen ettől vannak kivételek, de az már iskolafüggő. Ha Te általad választott suliba ugyanolyan felvételi kell mint amit írni fogsz, akkor miért ne mehetnél akár oda?!

, még annyi, nem tudom a protekció mit segíthet, hisz pontokról van szó, azt nem lehet hamisítani, de lehet, hogy naív vagyok.

2012. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó: Anyukám középiskolában dolgozik. Nem tudod te, milyen csalás megy felvételinél. :) Igen, naiv vagy.
2012. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
15:08 ettől félek... sajnos arra a tagozatra ahova menni szeretnék csak 16 embert vesznek fel. Tegyük fel, hogy 30 ember jelentkezik és ebből 10 protekciós. Ebben az esetben nem sokat fogok érni a pontjaimmal.
2012. jan. 5. 15:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy van esélyed, ha jóra megírod a felvételit. :) Nekem sehol sem volt protekcióm, nyílt napokra se volt kedvem elmenni, előkészítő szintén saját sulimban. Három gimnáziumba jelentkeztem, ebből kettő elég erős, az egyikben írtam meg az írásbelit. De nem ez számított, hanem a pontjaim, amik nagyon jók voltak és emiatt mindenhova felvettek. :) Ismerek 1-2 embert akik valószínűleg protekcióval kerültek be, de őket csak később adták hozzá a listához, és tényleg nem úgy, hogy utolsó helyről elsőre.

A lényeg, hogy tegyél meg mindent hogy sikerüljön a felvételi és akkor nem lesz baj. ;)

2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
persze, hogy van esélyed!
2012. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!