Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek rosszul teszem,...

Szerintetek rosszul teszem, hogy szólok neki? már rossz anyának érzem magam érte. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
van egy 19,lassan 20 éves fiam,már végzett az iskolával,de munkát nem nagyon keres,vagyis én adom be az önéletrajzait szinte mindenhová,1,2 nap ő is elment munkát keresni,de ennyi.most van egy még tanuló barátnője aki itt volt a szünete,már 1 hete.van egy 3 éves fiam is,én gyesen vagyok,1 kereset,a férjemé ami van.1 hete etetem,itatom őket,ők meg élvezik a nagy semmit tevést.rendszeresen 1 órakor ébrednek.kieszik hűtőt,éjjel még 3 kor ki be járnak minden nap felébresztették a gyereket éjjel,mert csapkodják az ajtókat,kaját csinálnak,fürdenek,pancsolnak sikítoznak,hangoskodnak.elárasztják a fürdőt.már tiszta penész minden.a lány kirakja a mosnivalóját hogy mossam ki neki,szólni,kérni nem kérnek,csak kint van.ha szólok,hogy csendesebben legyenek mert már éjjel 2 van és nem tudunk aludni,meg van sértődve,ha szólok éjjel 2 kor nem csapkodja a konyha ajtókat meg van sértődve.én örülök,hogy boldog,és nagyon helyesek is igy együtt,de nekünk is nehéz a megélhetés,ha pénz kell természetesen hozzám jön,ha azt mondom nem adok meg van sértődve,azt érezteti velem szar anya vagyok,tényleg az vagyok?
2012. jan. 2. 08:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én jól megmondanám a magamét a fiadnak és a baránőjének is,olyanok,mintha hotelben lennének nálad,20 éves a fiad,tanulni nem tanul tovább,melót nem keres,és még oda cipeli hozzád a nőjét is,aki meg senkire sincs tekintettel,ahogy az írásodból kivettem,én nálam tuti nem zabálnák ki a hütőt,nem nyeríteznének,szerintem ezt nem kéne eltűrnöd,mert a nyakadon maradnak
2012. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem, nem vagy az. A fiad gyakorlatilag felnőtt ember, nyugodtan tisztázd vele, ha otthon akar élni, akkor tartsa be az alapvető szabályokat. És hogy gondoskodjon a saját maga eltartásáról, legalábbis próbálkozzon vele. A barátnőre vonatkozó észrevételeidet is mondd el neki, elvégre sem az anyja, sem a bejárónője nem vagy.
2012. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
áá,neki fogalma sincs mi mibe kerül,és azt gondolja baromira természetes,hogy őt is etetem és a barátnőt is.Egy házban élünk anyukámmal,ha eltenném az összes kaját oda mennének kérni.volt már rá példa hogy a fiamnak nem tetszett amit főztem és le ment anyuhoz,hogy adjon neki enni mert nincs kaja.Úgy él mintha el lett volna kényeztetve,pedig nem.A leányzó meg pesten él,anyukája se volt otthon a héten,nem értem miért nem ott voltak egy hétig?és hogy engedheti el valaki egy hétre a lányát anélkül,hogy megkérdezné tőlem,fogjuk e bírni,nem zavarna e meg stb.amikor idejött voltak kikötéseim,pontosan az,hogy mi már 10 kor alszunk,párom fél 4-kor kel,tessék csendbe lenni,hát nem.persze hogy szólok és duzzogás a vége.
2012. jan. 2. 08:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a fiad és a barátnője is egy semmirekellő,ingyenélő alak lesz,ha nem állsz a sarkadra,nálam ezt nem csinálnák,hogy hogy nem tetszik a kaja,meg nincs kaja,na én jól leteremtettem volna
2012. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le a fiaddal amikor esetleg nincs ott a barátnője,és beszélgess el vele..

Nehogy már neked legyen lelkiismeret furdalásod amiatt,hogy ő nincs tekintettel az anyagi helyzetetekre,vagy arra hogy szólsz nekik,hogy legyenek halkabban...!

Nálunk ha ilyen lenne-mármint hogy sorra ébred fel tőlük az egész ház,de inkább a kicsi a lényeg az egészben,mert gondolom ti jobban kezelitek azt,ha felébredtek rájuk,mint ő...,akkor biztos rohadt ideges lennék,és még azt is hozzátenném,hogy nem érdekel ha megsértődnek azon,hogy ezért szólok nekik..

De komolyan..a barátnője sem nagyon lehet egy "rendes kislány"...-mi az hogy kirakja neked a mosni valóját???

Ezentul ki ne mosd neki..! Van neki gondolom egy otthona,vigye oda,mossa az anyja,hamár 20 évesen nem képes rá..

Én 17 évesen már dolgoztam,és eszembe sem jutott a szüleimen élősködjek..,mert már bocsánat,de a fiad szerintem nagyon is azt csinálja nálatok..

Látja hogy nem dúskáltok a pénzben,és még a barátnőjét is odahozza..Nem elég hogy 4-etekre főzöl,takarítassz,mosol,még akkor odajön egy 3.,aki elvár mindent.?? Hát hogy van ez..?

20 évesen már ne kérjen már pénzt tőled...Menjen el,és keresse meg magának arra,amit megszeretne venni!

Legyen már egy kis felelősség érzete!!!

Akárhova eltudna menni dolgozni,csak lusta...Most ne azt nézze,hogy basszus...csak 70-80 ezer ft-ot keresne az elején..,hanem azt,hogy pénzt keres,haza tudna adni,beszállni a közösbe...megtudná venni azt amire szüksége van..,meg ilyenek.. Ezeket mind mind mondd el neki,és hátha észbe kap.. Persze ne veszekedve beszéld ezt meg vele,hanem valahogy úgy,hogy figyelj fiam..nem állunk valami jól..,jól jönne ha elmennél dolgozni,és egy kicsit besegítenél itthon is anyagilag..,vagy legalább a saját igényeire meglenne a pénzed..és nem tőlem kéne pénzt kunyiznod,mert ez se nekem,se neked nem jó,mikor visszakell hogy utasítsalak,mert nincs pénzünk..

Egyáltalán nem vagy rossz anya,csak félsz a fiad reakciójától.. :) -ennyi...de állj a sarkadra,vagy a férjed nem tud vele elbeszélgetni valahogy férfiasan?..hogy figyelj fiam.. :) Most már te is felnőtt vagy..stb..stb.. :)

Ha ez nem is fog menni,hogy erről beszélgessetek vele,legalább mikor felkel,akkor magyarázd el neki,hogy ott van egy kicsi gyerek,aki nagyon nehezen alszik vissza,mikor felébred rátok éjszaka..legyetek egy kicsit halkabban..stb..stb..

Sok sikert!!! :)

2012. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy megnyugtattatok.elég sok a vita a munka és a pénz körül.sokat nyüstölöm érte,és én adom be a papírjait is.mentségére legyen mondva eddig tényleg mindenhonnan elküldték.de ha itthon ül abból nem lesz meló sosem.a barátnő ruhát nem mostam ki egyszer sem.de be se viszi.gondolja majd csak kimosom.a párom szerint elnéző vagyok vele,és igen,tényelg félek a reakcióitól,mert mindig azt látom rajta hogy utál,ha szolok.és úgy érzem ezt nem érdemlem.ha ma elmegy a lány,remélem igy lesz,legközelebb nem engedem ide,csak ha lesz már munkálya.csak hát mi az apjával elveltunk mikor kicsi volt,és a lakás rá eső részét a fiára iratta.igy azt vágja hozzám,hogy ez az ő lakása is.olyan szomorú ez.annyit próbáltam már vele erről beszélni,szépen is vitázva is.de most annyira úgy érzem elég volt.
2012. jan. 2. 09:01
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Oké, hogy nincs munkája (még!!de azért KERESSEN AKTÍVAN!!), oké hogy barátnőzik,

oké hogy ott vannak nálatok (legalább nem az utcán, meg haveroknál....)

oké hogy amíg megteheti, addig aludjon, főleg hogy éjjel ébren vannak.


De! Ha már ilyen engedékeny vagy (és szerintem tök jófej anya lehetsz), akkor az a minimum, hogy titeket és FŐLEG A KICSIT!! NEM ZAVARJÁK!!!


Az meg aztán kiveri a biztosítékot nálam, hogy kiteszi a csaj a mosnivalóját!!!!! Milyen dolog ez??


Figyu, mi laktunk anyóséknál, amíg a mi lakásunk felújítás alatt volt. És mondta, hogy hova tegyem a szennyest, ő majd kimossa. Kifőzött, minden nap főtt kaja, minden, tök rendes volt.

DE!!! A szennyes témát megbeszéltem vele, hogy azt én csinálom!! Milyen már, hogy anyósnak idalököm a bugyimat, hogy mossa ki???Úristen, elsüllyednék szégyenemben!!!

Emellett (ezután jött a baba:), én is sokat aludtam, sosem szólt egy szót sem, ezért cserébe MAGAMTÓL segítettem a takarításban, rendrakás, porszívózás, felmosás, vasalás...


Ha már ott van nálad, és szeretettel fogadtad, akkor igazán kijárna a tisztelet feléd!


De itt igazából a fiaddal kéne elbeszélgetni, mert ha a csak látná rajta, hogy a fiad tisztel téged, ő sem merne így viselkedni! Ha a csajt veszed elő, akkor úgyis az van, hogy "mert utál engem az anyád" és még a fiad őt fogja sajnálni.


Úgyhogy: A csajhoz ne nyúlj, a fiadat vedd elő!!!!!!!!!!!!

2012. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5/6-os vagyok...


Na akkor azt is mondd neki legközelebb,hogy ha tied a fele lakás,az akkor annyit is jelent(hetne),hogy a feléért ő a felelős..neki is belekéne szállnia a rezsibe,mert magától nem tartódik fent az a lakás..

Víz,villany,miegymás költség van,amit kell fizetni egy lakás után.. Tegyél elé egy havi elszámolásról szóló papírt,hogy nézd fiam..ezt mind-mind fizetni kell...apád egyedüli aki rendes keresettel rendelkezik,nem könnyű ezt fizetni.. Nem tudom hogy van-e amellett valami kölcsönötök,mert az a mai világban még rosszabb,ha van..,mert ügye nem lehet kiszámolni előre,hogy akkor ez lesz,mert ügye mindíg van valami kamatkülönbözet....

De basszus..hamár így magyaráz a fiad,hogy az az ő lakása is,akkor nem lehet valami fényes a viszonyotok..:( -gondolom nem tetszik neki,hogy dolgoznia kéne..,dehát kinek tetszik..? :)

Kíváncsi vagyok,hogyha elmegy majd a kiscsajszi,akkor mit tudtok vele megbeszélni..! :)

Én szurkolok,hogy ne menjen veszekedésbe a dolog,dehát a fiad eddígi reakcióját elnézve,biztos most sem fog neki tetszeni,hogy szólsz bármiért is.. Muszáj valahogy legalább a fejébe felelősséget beleverni.. :)-persze ezt csak képletesen..! :)

2012. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nem vagyok veszekedős,szólok ha kell,de kérek inkább,még éjjel kettőkor is amikor felriadtunk a hancurra akkor bekoptam és annyit mondtam legyetek szívesek halkabban.még a hangom se emeltem fel.A viszonyunk jó,de nehéz bele beszélni dolgokat amiket már egy 20 évesnek érteni kéne,pl hogy mi mennyibe kerül,hogy mihez hogy állunk hozzá.Én kértem,hogy este,meg éjjel halkabbak legyenek,én meg rászólok reggel 8-kor a 3 évesemre hogy nem játsszon a szirénás autóval mert még alszanak.szóval nem csak kérek adok is,szépen.én 19 évesen már őt hordtam a szívem alatt.tele voltam tervel és persze akkor már volt munkám rég.nagyon szegények voltunk mégis mindent megoldottunk.most jobban élünk már a jelenlegi páromnak köszönhetően,de ennyi pénzünk nekünk sincs hogy ilyeneket megengedjünk rendszeresen magunknak.és ő ezt valahogy nem érti meg.minden természetesnek tart,személyes támadásnak vesz mindent pl hogy ne égessük nappal a lámpát hanem fel kell húzni a redőnyt,ezt is piszkálásnak veszi,pedig sok a villanyszámla.persze hogy figyelni kell.
2012. jan. 2. 11:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég ismerős történet...

Egy haverom ugyanezt csinálja otthon a b.nőjével, csak ők már évek óta, de náluk is ugyanígy kezdődött minden. Azóta eltelt már pár év, és nem részletezném, hogy meddig fajult a dolog, de nagyon sokáig...Most jelenleg ott tartanak, hogy a szülők házat intéztek nekik (ők azért dolgoznak mind a ketten a részletet elvileg a fiatalok fizetik), de a szülők bútorozták be, vettek tüzifát, és mindegy egyéb dolgot csináltak, hogy minél előbb betudjanak költözni. Hiába dolgoznak a közösbe egy forintot se tesznek be (pár nap/hét alatt a fizetést hülyeségekre elköltik). A szülők csak azért fizetnek ennyi mindent, és vesznek bútorokat...stb mert ha haveromékon múlna soha nem költöznének (a csaj szülei nem tesznek semmit csak a haverom szülei). Nem csinálnak otthon se semmit, de olyan szinten semmit, hogy a saját szemetüket nem dobják ki a kukába se. Reggelig tudnám még mesélni a történeteket róluk. Rengeteg nagyon durva családi veszekedés volt ez miatt. Ennyi idősek voltak ők is, és ugyanígy kezdődött az egész. Most még megtudod fékezni, később egyre nehezebb lesz. Először normális beszéld meg velük,és tedd hozzá, hogy ha nem változnak akkor te is bekeményítesz. Egyszerűen vond meg a kaját. Azért csinálják mert látják, hogy lehet csinálni. Nem kell foglalkozni azzal, hogy a lány megutál, és a fiad megharagszik.

Én is 21 éves srác lenne, hát nagyon nem lenne pofám ilyet megcsinálni itthon, és nem is csinálhatnám mert az első alkalommal nagyon csúnyán megkapnám a magamét.

Sok sikert!

2012. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!