Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nincsenek barátaim. Mit tegyek?

Nincsenek barátaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gimibe járok. Most vagyok elsős.

Az általános iskolába volt osztályon kívűl is. De itt a gimibe nincs. 1-2 ember van akivel elvagyok a többiek meg már találtak maguknak. Egyszerűen nem érzem jól magam abba az osztályba. Kívűlállónak érzem magam, nem vonnak be semmibe. És egyszerűen nem tudok barátozni.

Sulin kívűl se nagyon van. Akik az általános iskolába voltak azokból egyse abba a suliba jött vagy más városba ment. Volt/van egy legjobb barátnőm de ő meg 200km-re jár suliba. (Itt laktak ők is csak elköltöztek). Szünetekbe el szokott jönni. De ennyi.

Mit csináljak? Néha már a sírás kerülget :(

Maradjak abba az osztályba? Vagy sulin kívűl, hogyan szerezhetnék barátokat?

15/l


2011. dec. 31. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem próbálj meg közeledni valahogy feléjük, lehet azért nemm vonnak be semmibe mert azt látják rajtad h nem is akarsz velük lenni, ugymond kihúzó vagy, ne légy feszült vedd lazán a dolgokat ha rágörcsölsz csak rosszabb lesz, akár te iskezdeményezhetsz egy olyan társad felé aki szimpatikus neked és onnantól majd kialakul... én is így voltam a középsuli elején, a végére majdnem az egész suli ismert.

vegyél rész programokkon, vagy a DÖK be, hidd el onnan egyszerűbb lesz!

ha egy barátot találtál, ő majd elvisz ide bemutat egy két embernek, erről szól ez a korszak a végén annyi barátod lesz h összekevered mg a nevüket is

nekem így sikerült, mondom légy laza és természetes

2011. dec. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj barátkozni :D Menj oda egy ,,klikk''-hez és kapcsolódj be a beszélgetésbe valahogy logikusan ne ahhoz menj amelyik nem szimpatikus :D Ha elejtenek vmit vedd fel helyettük és kezdj el beszélgetni az adott illetővel pl:milyen óra jön stb.Nem nehéz hidd el,csak lehet hogy te görcsölsz rajta.
2011. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy azért nem megy a barátkozás, mert "gyászolod" a régi sulid és barátaid? emiatt esetleg nem is tudsz most elég nyitott lenni, nem tudod magad megmutatni a többieknek. Próbálj meg tényleg egy kicsit nyitni, mosolyogni. Dícsérd meg vkinek, aki szimpatikus a ruciját, kérdezd meg hol vette. Vagy vigyél be vmi rágcsálni valót, kínáld meg a többieket is, beszélgessetek közben. Kérdezd meg, h szoktak-e moziba járni, mert te imádsz vagy nincs-e kedvük ellógni vhova délután. Ilyesmik jutottak most eszembe.
2011. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, én is pont így éreztem, amikor kezdtem a gimit! Mintha ugyanezt írtad volna le.

Első félévben jóformán nem volt senki, akivel jóban lennék, 1-2 emberrel elvoltam, de én igazából más barátokra vágytam. Aztán rájöttem, hogy akikkel összehozott a sors valamiképpen, ők nyilván mellettem állnak. Körülnéztem és rájöttem, hogy többen is akartak barátkozni velem, csak én egyszerűen nem vettem figyelembe őket. Azóta sincs hatalmas barátiköröm, annál inkább ismertségi. Talán 3 ember van, akit igaz barátomnak nevezhetek. Nekem ez így újdonság volt, általánosban nem igazán voltam jóban senkivel (elvoltam a többiekkel, elhülyültünk, de semmi több), és gimiben is bántott, hogy mindenki "tartozik" valaki(k)hez. Mostanra már én is egy összekovácsolódott csapatba tartozok, több mint 1 év kellett hozzá.

Tehát szerintem nélad is majd megoldja az idő. Még nem ismered elég jól az osztálytársaidat, év vége felé meglásd, neked is lesznek barátaid. Most nyilván butaságnak fogod tartani, de: Ne akarj görcsösen barátkozni, ha nagyjából nyitott vagy, a barátok majd megkeresnek téged.

Most bocs, hogy megint magammal példálózom, de nekem iskolán kívül sosem ment igazán a barátkozás. Próbáltam mindenféle elfoglaltságot, de ezeken még összekovácsolódottabb csapat volt, nekem nem volt elég bátorságom, hogy "beszálljak" közéjük, még magányosabban éreztem magamat, hiszen beszélgetésben nem tudtam felvenni a tempót velük, hiszen még csak nem is az én sulimba jártak. Ettől még lehet, hogy neked bejönne.

Tehát én vártam, vagy 1 egész keserves évet, rengeteget sírtam, unatkoztam, mire rájöttem, hogy a barátok körülvesznek.

2011. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: egyébként (nekem sosem tetszett ez a forma), megpróbálhatsz online is barátkozni, ismerkedni, esetleg levelezőpartnert keresni. De vigyázz, ne ess bele abba a hibába, hogy nem is figyelsz az "elérhető" emberekre!
2011. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mivel már majdnem félév csak azt tudom mondani, hogy rosszabb lesz. Minden ilyen kérdésre leírják hogyan barátkozzunk osztálytárssal, de úgyse sikerül.

Lehet, hogy van valami oka, hogy nem sikerül barátkoznod, de az is lehet, hogy nem akarsz. Ha hülyék az osztálytársaid javaslom az utóbbit. Ha pedig nem akkor már sikerült volna ennyi idő alatt.

2012. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
hogy megmondjam lusta vagyok a többiek levelét olvasgatni de én is ugyan ezzel a problémával küszködök csak az a különbség hogy nekem vannak olyan évfolyam társaim akik osztálytársaim voltak . barátokat a legegyszerűbben én korcsolyázáskor szoktam szerezni mivel béna vagyok és sokszor jönnek oda hozzám segíteni meg vannak még ilyen dolgok csak ezzel az a baj hogy nem az úgymond kedves baráti körhöz fognak tartozni ez az egyik. másik én nem ajánlom hogy iskolát válts mert az év közben érkezett gyereket még jobban ki közösítik. osztályt meg nem érdemes ezért váltani mert ott is olyanok vannak akik "ismernek". de térjünk vissza inkább az ismerkedéshez. ajánlom a hobbidal vagy valami ilyesmivel kapcsolatos foglalkozást csoportos foglalkozást ( nekem jó a kézügyességem ezért én jártam fa faragó szakköre meg millió ilyesmi helyre). pont jót hagyok ki a szüneteket azok max. 15 percek annyi idő alatt én zenét hallgatok telefonozok tornateremben kosarazok azt a 15 percet ki lehet bírni még akkor is ha 8 órád van inkább azt 45 percet nehéz kibírni. ha meg az osztálytársak nem kedveltek meg akkor segíts nekik puskázni ha valaki fent hagy valamit látványosan húzd a szádat de mond azt hogy felmegyek ne értsd félre ne te legyén az osztály rabszolga de azért légy kedves vagy ha ilyen vagy akkor legyél még kedvesebb de mondom ne vidd túlzásba . Sírás ha sírnod kell sírj lány vagy neked szabad de azért ne az osztály előtt lehetőleg ( persze értem én hogy ezzel hogy sírás kerülget azzal a magányod mértékét akarod kifejezni) ha mind ez nem jött be én 16 vagyok és debreceni lehet barátkozni velem is
2012. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Aranyosak vagytok. :)
2012. jan. 6. 17:00
 9/9 anonim válasza:
én most kerültem középsuliba és én is teljesen így vagyok vele:/ úgyhogy ha még mindig így érzel rám is nyugodtan rám írhatsz :))
2012. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!