Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi van velem, mi a kiút?

Mi van velem, mi a kiút?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok végig.

Járok pszichológushoz, én magam határoztam el, hogy menni szeretnék, mert éreztem, hogy valami nincs rendben.Édesanyukám és édesapukám elváltak, de egy lakásban élünk, csak külön részlegben. Anya depressziós. Erre régebben(antidepresszánsok) elkezdett bort inni. Ezt mind titokban tarottuk, aztán egyszer kiborultam, és egy felnőttnek elmondtam az esetet. Anya látv rajtam, hogy hogy megviselt, leszokott a borról. De azóta mintha más lennék. Elkezdődött az iskola, eddig mindig színötös voltam, most meg romlanak a jegyeim, hiába tanulok egy két órát a dolgozatra, nem tudok koncentárlni, mindig elkalandozok. Olyan ürességt és szomorúságot éreztem magamban egy hete, hogy azt hittem nem bírom elviselni. Gondoltam, hogy kárt teszek magamban, de ez is csak figyelemfelhívás lett volna a részemről. Ott voltak a barátaim, anya is apa is, és mégse könnyebbültem meg hiába mondtam el a gondjaimat. NAgyon rossz volt. Aztán egy felnőttől kaptam segítséget, Ő megnyugtatott nagyon, de ugyanazokat mondta, mint anya vagy apa, mégis Ő nyugtatottt meg. a Doki e nagyon nyugtat meg lelkileg. Egyszerűen olyan rosszul éreztem magamat, mindig mikor döntést hozok kell aki megerősít, aki megnyugtat, stb.

ÉS most is van egy fiú, aki nagyon tetszik nekem és rengeteget szemezünk, és nem tudtam a szemébe nézni, néha rámjön hogy megtudom csinálni, akkor sikerül, aztán van mikor nem, és ezért is mardos a bűntudat, és nem tudok megbocsáltani magamnak. Mit csináljak?

Mielőtt írnátok, hogy ne siránkozzak, ez nem olyan egyszerű, tényleg nagyon a padlón vagyok mostanában.


2011. szept. 30. 19:27
 1/8 Lollipop Girl ***** válasza:
100%
OFF.:bocsi kb velem is ugyanez van csak a szüleim együtt vannak.Én se tudom szal kellenek a válaszok.
2011. szept. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

UGYANEZ! Nem tudom mi van velem,de egyszerűen úgy érzem magam,mint egy depis 1 hónapja. Mondjuk,nekem ezt kiváltotta az is,hogy nem tudom elfelejteni,amit mondtak 1-2 éve:rusnya vagy, 10/0 pontot kapnál.. stb.


Az arcom is pattanásos lett,fogszabályzós vagyok ami miatt a szám is rusnya lett,utálom magam. :(

2011. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

19:40 vagyok


ui.: nekem most válnak.. :/

2011. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van "egy felnőtt", akivel meg tudod beszélni a dolgokat és jól érzed magad, akkor erre kell koncentrálni. Persze, remélem, h ez a felnőtt egy rendes felnőtt és nem vmi alattomos perverz.

Tapasztalatból tudom, h az ember jól azzal jön ki, akinek a kisugárzása is nyugodtásgot kelt és bizalmat. Valószínűleg az adott fiú hiába tetszik neked, ha mégsem megnyugtató a jelenléte.

Én is nagyon hülyén éltem meg, h bizonyos fiúk szemébe sem mertem nézni, pedig nagyon tetszettek, de aztán eljött az az egy, akinek a szemébe tudtam nézni az első pillanattól.

2011. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszia válaszokat:)

Sajnálom, hogy ennyi mindenki szenved ebben, ez valami borzalmas:( Részvét :(

Van egy felnőtt, benne nagyon megbízom, csak nem zavarhatom minden héten....

2011. szept. 30. 19:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Fiúknál meg: nagyon szeretem ha látom, meg minden, minden fiúnál szinte így voltam szemezés terén, szóval nem tudom:(
2011. szept. 30. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak nehéz, és még nehezebb időszakok az életben. A jó és a rossz váltja egymást. Az ilyen jellegű problémák megoldásával, túlélésével leszünk egyre erősebbek, és a szüleink által elkövetett hibákból tanulva próbálunk felelősségteljesebben élni amikor önállóvá válunk. Egy dolgot kell szem előtt tartani. Minden rossznak vége lesz egyszer. Tudom, hogy ez most ebbe a percbe nem vigasz, de abból amit írtál nekem úgy tűnik, hogy Te erős vagy, és hamarosan túl leszel a nehezén, mert nem sajnálod magad, hanem a megoldást keresed. Szorítok, hogy mihamarabb megtaláld.
2011. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem egyedi az eseted. Egyre több fiatal és felnőtt válik depresszióssá.

Én is az voltam. Én sem értettem, hogy mi történik velem, de már tudom, hogy mi okozta az űrt.

Amit írni fogok, talán ellenérzést vált majd ki belőled, mert én is gyakran éreztem ilyet ha valaki hasonló szöveggel jött nekem.El kellett jutnom a szenvedésnek egy olyan szintjére ahol azt éreztem, hogy nincs kiút, nincs segítség. Senki sem segíthet rajtam és jobb lenne a világnak ha meghalnék.

Ezen a ponton jutott eszembe, hogy van még valaki akitől nem kértem segítséget.Ő Isten. Nem egyik napról a másikra, de meggyógyított. A kérésemre azonnal válaszolt. Fokozatosan vezetett, mutatta meg a kiutat ebből a pokolból.

Itt egy kis segítség nektek is.

[link]

Ha érdekel valakit, priviben leírom a saját tapasztalataimat, de hiszem, hogy ez nem egy standard gyógymód, hanem mindenkinek a személyére szabott.

Bízd rá magad és Ő vezetni fog.

Amikor megtapasztalod a változást az életedben, onnan már nem hinni fogod, hogy létezik, hanem tudni.

2011. szept. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!