Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Változnom kellene? Vagy...

Változnom kellene? Vagy egyáltalán velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, nem ez a világ legnagyobb gondja, ezt ne is hozzátok szóba. A probléma évekkel ezelőtt kezdődött. Akkor még nem zavart.

Előzményként leírom, hogy sohasem voltam egy beszédes típus. Ha kell megszólalok és kinyitom a szám de amúgy egész csendes vagyok.

Igazából az lenne a bajom, hogy az osztályunkban van pár okostojás aki "mindent tud" és nem is fél elmondani. Be nem áll a szájuk a tanítási órákat végig beszélik ha kell ha nem. Nálunk az ilyen "nagy-dumásokra" mondják azt, hogy jaj milyen okosak és mennyi mindent tudnak. Ugyanakkor amit ők beordítanak órán azt én is és még pár ember is tudja de mi csendben maradunk. Összességében az zavar, hogy aki dumál és be nem áll a szája az hű de okos aki meg ugyanazt tudja de nem pofázik állandóan az buta. Másnak pedig esélye sincs megszólalni. A tanárokat nem zavarja.

Szerintetek? Mit lehet tenni?

Köszi ha végig olvastad és válaszolsz!


2011. szept. 28. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz, vagy láthatóan végj olyan képeket, amikor a tanár Réd néz, hogy lássa, Te is tudod. Esetleg ha Rádpilant tátogd a választ, vagy ha másképp nem megy, Te is kiabálj be. Így látják, h Te is tudod. DE ha jelentkezel és nem szólítnak, abból is látják, h Te is tudtad. És legyél amúgy bátrabb és nagyszájúbb, mert csak úgy tudsz majd érvényesülni, hidd el :)
2011. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szólalsz meg amikor igazán kell akkor nem mész semmire az életben. Ha tudod akkor mondjad! Tanuld meg kinyitni a szád mert a mai világban sajnos a csendes, visszahúzódóbb embereket eltapossák. :S
2011. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Eddig is sejtettem, hogy rossz ember vagyok és változnom kell... De hogyan tanuljam meg "kinyitni a szám"?

2011. szept. 28. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel velük a "versenyt". A későbbi, felnőtt életedben is nagyon sok szükséged lesz arra, hogyha kell, akkor kitudd nyitni a szádat, hidd el.
2011. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jajj azért nem vagy rossz ember...én is ilyen voltam régen mert nagyon nehezen nyíltam meg az emberek előtt....az osztálytársaimmal egész általánosba együtt voltunk,mégiscsak 6.ban kezdtem kinyílni


mostmár valamennyivel magabiztosabb vagyok :D


amúgy egyszerűen csak szard le ki mit gondol,ha te is tudod a választ,kiabáld be

senki nem fogja leharapni a fejed :D


13l

2011. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!