Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Igaz az, hogy aki nem akar...

Igaz az, hogy aki nem akar gyerekes lenni, az gyerekes?

Figyelt kérdés

nem az a gyerekesség ha valaki meséket néz, stb. mert az nem az.. csak simán gyerekes viselkedés..

én mindennél jobban utálom ha ezt gondolják/mondják rólam, mindennél jobban zavar, még ha lerondáznak az is kevésbé fáj, mintha azt mondják hogy gyerekes, vagy éretlen vagyok.

próbálom keresni, kutatni, megállapítani az emberekről hogy gyerekesek-e, és elkönyvelem, hogy na "ő az", és próbálok nem úgy viselkedni . meg amikor itthon elgondolozok a napomról, mit tettem, mit mondtam, és hogy tűnik ez kívülről, akkor azt gondolom hogy magamnak nem tetszettem volna, és bánom amiket mondtam.

kerülöm a gyerekes embereket, illetve szeretem, ha valaki érett.


2011. szept. 21. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, mint értesz gyerekesség alatt. Jogilag fiatalkorú vagy, és vállalnod kell a tetteidért a felelősséget, de pl. ha játszani, babázni, fogócskázni akarnál, az teljesen normális lenne.
2011. szept. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%
figyelj gyerek vagy,és még jó pár évig az leszel,az a duma,hogy érettebb vagy a korodnál csak egy nagy maszlag amit minden tini próbál felhúzni magára,ha érett lennél,nem azon gondolkodnál,mi a gyerekes és mi nem,gyerek vagy viselkedj úgy,tanulj,játssz,barátnőzz,sportolj stb. ne azzal foglalkozz,hogy próbálsz nem gyereknek és érettnek tűnni minek hazudnál magadnak? lássuk be 14 éves kiskamasz éretlen gyerek vagy még
2011. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

de azért nem nevezhetjük gyerekesnek egy olyan gyereket, aki felnőttesen gondolkodik. A sulimban mondta nekem a töri tanárnő, mert ő úgy vette észre, hogy különbözöm a többiektől. Erről én tényleg nem tehetek róla. Talán ennek az az oka, hogy imádtam könyveket olvasni, mindig érdekelt valami és elkezdtem gondolkodni. Azt is hozzáteszem, hogy 15 éves koromig észre se vettem, hogy felnőttesen viselkedtem. Én nem vagyok az a típus, aki túl sokat foglalkozik magával. Szeretek társaságban lenni, jókat hülyülni a barátnőimmel. A felnőttek is szoktak ilyet csinálni. Ez természetes.

Attól is lesz önálló és felnőttes valaki, ha olyannak nevelik a szülők. Pl. az egyik fiúbarátom 8 éves volt, amikor kiderült, hogy a 3 évvel fiatalabb öccse cukorbeteg. A szülőknek ez volt az első dolguk, hogyan kezeljék az ilyen gyereket. Megbeszélték a nagyobbik fiukkal, hogy muszáj lesz többet foglalkozni a kisebbikkel. Ezt a barátom megértette, nem vágott le hisztit, nem problémázott. Onnantól kezdve teljesen önálló lett, sőt ő is megtanulta, hogyan kezelje a cukorbeteg öccsét. Nagyon jó testvérként viselkedett vele.


Attól nem lesz felnőtt valaki, ha állandóan felnőttekkel akar barátkozni.

2011. szept. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%

Az is gyerekesnek nevezhető amikor 15 évesen fűvel-fával "együttvoltál". Amitr te csinálsz az nem. Én a mai napig a legjobb barátnőmmel titokban szoktunk Barbie-ni és ?! Ilyenkorban talán még jobb mókának tűnik, mint anno. Osztálytársaim is mindig jöttek vele hogy én már 6 évesen sem barbiztam ...


/L (koromat nem muszáj tudni :D)

2011. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16 éves vagyok. Igen, nekem is mondták, hogy érettebb vagyok a koromnál, de csak mert szeretek eltűnődni a dolgokon. Sok szempontból viszont sokkal gyerekesebb vagyok, mint a többi korombeli. Na és? Miért is kéne felnőttesen viselkednem? Gyerek vagyok még és egy jó darabig az akarok maradni. Különben is mi olyan jó a felnőttségben? Ki a felnőtt egyáltalán? Nagyapám szokta mondani, hogy viselkedj már érett, jó felnőtt módjára. De érdekes módon azt még senki sem tudta elmondani, hogy mit jelent "jó" és "érett" felnőttnek lenni. Miért kell így sietni? Kaptál (hivatalosan) 18 évet, hogy gyerek legyél, hogy hülye legyél, hogy éretlen legyél, hogy felhőtlenül élj. Miért kell ez csak úgy eldobni? Persze, ahogy az ember idősebb lesz, egyre gyűjti a tapasztalatokat, megtanul helyesen dönteni, de ettől függetlenül a lelke mélyén még mindig ott szunnyad egy gyerek és néha bizony kitör. Kerülöd a gyerekes embereket, elkönyveled, hogy ő az? Mégis ki vagy te, hogy csak úgy elkönyvelsz valakit valaminek? Nem baj az, ha éretten viselkedsz, vagy hogy nem hisztizel, mint egy pisis, de könyörgöm! Ne legyél olyan besavanyodott, mindent-halálosan-komolyan-veszek személyiség, mert egyrészt irritáló, másrészt hosszú távon nagyon boldogtalanná tesz, hogy soha nem "fejlődsz vissza" és hülyéskedsz egy kicsit. Ettől még sosem dőlt össze a Világ:)
2011. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!