Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sokat sírok mostanában. Mit...

Sokat sírok mostanában. Mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés
Mondhatni tökéletes életem volt...Vidéken laktunk egy úszómedencés házban, az iskolában sok barátom volt, volt saját lovam, szüleimnek nagyon jó munkájuk volt. Egyszóval boldog voltam. Aztán hirtelen mindent elveszítettem. Apukámnak tönkrement a cége, szüleim egyre többet veszekedtek és ez ment így fél évig. Apu nagy nehezen talált egy munkát Budapesten, de ez nagyon messze volt nekünk, ezért elköltöztünk. Egyszerűen nem tudtam elfogadni, hogy a házunkba valaki boldogan fog élni, hogy el kell hagynom a barátaimat és a lovamat. Mindent, ami fontos volt nekem. Még iskolakezdés előtt, augusztus végén költöztünk el. Hogy hova? Kőbánya egyik legkoszosabb, legsz_arabb helyére (nem a Hős utca), ahol még a közbiztonság sem jó és tele van hajléktalanokkal. Egy csúnya, tömbházban lakunk, kicsi lakásban. De ez még haggyán, az iskola mégrosszabb. Az osztályom több, mint fele cigány (ezt nem sértésből mondom, nem vagyok gyűlölő), folyton bántanak, lopják a cuccaimat. Maga az iskola háromnegyede cigányokból áll, köpködnek, cigiznek, graffitiznek stb. Nagyon rosszul érzem itt magam, az iskolában nincsenek barátaim, az utcákon is belém kötöttek már. Sokat sírok emiatt, mit csináljak? =(
2011. szept. 9. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát minimum másik iskolába átírathatnának a szüleid.
2011. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennél hányatottab volt a gyerekkorom, mint amit leírtál. Én is sokat sírtam, de túléltem. Erre csak azt lehet mondani, h állj talpra és keresd a saját boldogulásodat. Ne szakadj össze, mert akkor rosszabb lesz. Gondolom még általánosba jársz, de nemsokára ott a középsuli, fősuli és lesznek rendes diákok is.
2011. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Oh szegénykém:(.


Hát igen egyetértek az előttem(első)hozzászólóval.Nincs mese akkor egy másik iskola.

De egyébként máshova nem tudnátok költözni?

Budapest környékén rengeteg vidék van és vonattal járhatnának a szüleid is dolgozni.És nem kéne ott élnetek.


És minden elismerésem neked, hogy így bírod.

2011. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, hidd el, van ennél szarabb is. Nem akarom a saját példámat felhozva sajnáltatni magam, bár valószínűleg így fog lejönni. Na mindegy.

A kisgyerekkorom 9 éves koromig bezárólag arról szólt, hogy a szüleim vitatkozását hallgattam naphosszat (ment az anyázás és a köcsögözés ezerrel, nagyritkán verekedés is társult mellé), aztán miután anyám beadta a válópert, faterom eleinte megpróbált rádumálni a vele maradásra, de mivel nem jött neki össze, másfél éven keresztül brutál módon fenyegetett minket (muter munkahelyről való kirúgatásával, lelki-és anyagi tönkretételével, sőt a meggyilkolásával is). Arról már nem is beszélve, hogy a nagyszüleim is követték a példáját, mindennek lehordták anyámat és aljas léhűtőnek tituláltak engem, azt feltételezvén, hogy röhögnék apám sírja felett elhalálozásának esetén (meg hasonló emeletes baromságok). Igaz, már kimondta a bíró az ítéletet, de még most sem tudnak leállni. Már stukkert is mutogat apuci öccse.

Mellesleg itthon sincs olyan faja sorom, vita esetén az az alapértelmezett opció, hogy nem nekem van igazam, s gondolkodás nélkül próbálják megcáfolni a szavaimat a háztartásbeliek.

Na mindegy, ezt csak érdekességképpen írtam le. Oskola terén neked a szarabb, ez tény, de ezt a problémát könnyedén helyre lehetne hozni egy suliváltással. Gondolom, nem ilyen 'nyócker' típusú helyre költöztetek, úgyhogy nem lehet menthetetlenül szar a helyzet.

A lényeg: mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy mások sorsa ezerszer trébb a tiédnél! És most Isten bocsásson meg, de belinkelem neked azt a videót, amit a "depizős" kérdésekhez szoktak:

http://www.youtube.com/watch?v=JkxtlwX8LB0

Remélem, azért segíthettem valamicskét. Szia!

2011. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én régen jártam egy ilyen osztályba véletlen kerültem oda mert olyan osztályba szerettem volna menni direkt még általános alsóba.. tele volt az osztály cigányokkal nem mintha utálnám őket de ők is loptak,csaltak,hazudtak,becsaptak stb. :|

de ez csak 1 évbe volt így mert utána szétbontották az osztályt és a cigányok átmentek másik osztályba szerencsére.. csak 1-2 maradt, de utána 5. osztálytól anya már nem dolgozott ott ahová bejártunk és bevitt minket minden nap.. és ezért át kellett menjünk más suliba ő meg ment más munkahelyre.. de először utált az egész osztály mert én voltam az új 'plázap*csa' de utána mindenki és ugyan így voltam mint te.. sírtam mindig mert utáltak..:| alig voltak barát/barátnőm egy év eltelt már kezdtek megszeretni és mostanára én vagyok az egyik 'legmenőbb csaj' az osztályba.. és mindenkivel jóba vagyok összetart az egész osztály.. én örülök neki az utolsó év lesz/lett a legjobb.. hidd el neked is javulni fog ha teszel ellene..:D A házatokkal meg ne foglalkozz lesz az jobb is.. csak te megvoltál szokva a "luxussal".. :| de a pesti élet szerintem tökjó hidd el nekem ha megszokod.! én sajnos messze lakok pesttől..=//. Ne csüggedj semmiért inkább kezdj valamit magaddal járj el barátokkal/haverokkal, neten szerezz új barátokat, jár szakkörökre stb.

2011. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer behoztam ezt a videót azóta mindenki linkelgeti mindenkinek :D.


A másik iskolába átiratás jó ötlet, de ha ilyen "cigány környéken" laktok akkor érdemesebb lenne a legjobb hírnevű de olcsó iskolába a környéken mert jól tanuló cigányt én még nem láttam.

2011. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szegény :| biztos nagyon rossz lehet.Sajna ilyen az élet.Kegyetlen..

A másik iskolába átíratás jó5let de előbb keressetek majd meg a suli honlapját és nézzétek meg az osztályt amibe beíratnának.

2011. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%
NEM "nyócker"?inkább ne beszélj olyanról amiről nem tudsz tesó.a 10nek ugyan olyan része is van mint a 8nak,ugyhogy ezt inkább ne hangoztasd.és ki nem látott még jól tanúló cigányt?nem túl széles a látóköröd az biztos.
2011. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha a nemcsak a VIII. kerület olyan? Írtam én ilyet? Direkt ezért biggyesztettem mögé a 'típusú' szócskát. Rasszista megjegyzést sem tettem (pláne, hogy nekem is van normális cigány származású spanom), úgyhogy tényleg nem tudom, miről beszélsz. Funkcionális analfabéta vagy, kedves.
2011. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

figyelj.kőbányára költöztek.az a 10.kerület,ezért írtam azt,hogy a 10nek is van ugyanolyan része,mint a 8nak,márpedig kőbánya az tipikusan olyan.és én is ismerek ilyet is olyat is a romák közül,és tudod

mit?van olyanaki tipipus gettó cigány de eléggé jól kijövök vele,mert részemről nem ok rá semmit,pedig dudom milyen.

"és ki nem látott még jól tanúló cigányt?nem túl széles a látóköröd az biztos." ez nem rád vonatkozott,hanem arra aki azt állította,hogy még nem látott ilyet.remélem mostmár eggyértelmű.

2011. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!