Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi kell ahhoz, hogy műveltnek...

Mi kell ahhoz, hogy műveltnek mondhassam magam?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok rá, hogy konkrétan mely könyvek, napi lapok, zenék, egyéb dolgok tartoznak a műveltséghez. És milyen egyéb tulajdonságok.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 22. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
én töltöttem ki egy AQ tesztet, ami a műveltséget méri. esetleg abból látod, hogy mely területen vagy lemaradva.
2011. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet felsorolni. Az a lényeg, hogy minél több igényes művel találkozz, legyen róla fogalmad, véleményed. Nem azon fog múlni a dolog, hogy valamiért éppen mondjuk a Vörös és fekete kimaradt az életedből. Egyébként egy megfelelően művelt ember tájékozott is, ami azt jelenti, hogy nem csak "elit" dolgokkal foglalkozik, hanem valamilyen szinten mindenben képben van.
2011. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
megint én. nem lehet minden területen toppon az ember. szerintem az a művelt, aki minden témához valamelyest hozzá tud szólni, ha egy nagyobb (értelmesebb) társaság beszélget. alapvető szerintem amit általánosban, gimiben tanítanak bármely tárgyból
2011. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Műveltség kérdése mindig relatív. Mihez képest?

Mi kell a műveltséghez? Érdeklődés, olvasás, zenehallgatás.

Az, hogy milyen területen akarsz művelt lenni, milyen arányban, azt neked kell eldöntened, illetve eldönti az érdeklődési köröd. Művészet, történelem, zene, irodalom, építészet, nyelv, természettudományok stb. aránya adja az alany összműveltségét. Ezek alapjait az iskolában könnyen megszerezheti az ember, tehát elsősorban az iskolai könyvek biztosítják az alapot. Utána pedig ki milyen hasznos forrásokból szerzi meg a többi ismeretét. pl hasznos folyóiratok pl. 3.évezred, Látkép (ha elég művelt vagy, akkor azokban elég sok tárgyi tévedést te magad is kiszúrhatsz) ismeretterjesztő TV csatornák, Spektrum, National Geography, Travel Channel.

Kirándulások alkalmával a helyi múzeumok, kiállítások...


Több oldal hosszan lehet sorolni, mik azok amivel bővíheted szellemi ismereteidet...

2011. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Művelt, aki főiskolát, egyetemet (jól) végzett.

Ismeri a híres klasszikus könyveket.

A híres klasszikus filmeket.

Jártas a zene, költészet, irodalom, festészet, történelem világában.

Ismeri a főbb kultúrákat.

2011. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És azok akik világot jártak, ismerik a modernkori technikai vívmányokat, főiskolát egyetemet sose végzett az nem lesz művelt? (mondjuk ezt nem értem, hogy miért kell a műveltséghez főiskola v. egyetem, elvileg én egy szemernyit sem lettem ezáltal műveltebb)
2011. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 általánossal is lehetsz művelt, ha olvasott vagy és az érdeklődési köröd is szerteágazó.
2011. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azért gondoltam a felső sulikra mert amit a gimiben meg azon túl tanulsz azok alap dolgok a műveltséghez


ja és egy nyelv tudása minimum a magyaron kívöl

2011. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!