Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy osszam be az időmet?

Hogy osszam be az időmet?

Figyelt kérdés
Napos időbeosztást szeretnék csinálni, úgy hogy tudjak tanulni, "kockulni", kicsit mozogni és a barátok is bele férjenek. Pótvizsgára kell készülnöm de csak ha így mondom magamba, akkor annyi lesz hogy késő estig nyösztetem magam h majd később aztán másnap lesz. Hogy kéne beosztanom a napom.
2011. aug. 8. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kelj fel minden nap olyan 10-11 óra körül. Reggelizz vagy ebédelj meg, és rögtön kezdj neki a tanulásnak. Lehet tanulni körülbelül 13 óráig, vagy 14 óráig. napi 1-2-3 óra! Utánna menj le a barátokkal csavarogni, ameddig szeretnél, de szerintem 9 óra körül érj haza, és ha mozogni szeretnél, menj le futni, vagy akármi. 10 óra körül haza érsz oda ülsz a géphez, és addig leszel ott ameddig szeretnél. Én így oldanám meg a napi rendemet. Sok sikert, majd írj, hogy mi lett a vége! :-))))
2011. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha pótvizsgára kellene készülnöm, így osztanám be a napomat:

8:00 - felkelés.

8:00-9:00-ig - reggeli, arcmosás, fogmosás, fésülködés, felöltözés, ágyazást stb. szokások reggeli dolgok.

9:00-12:00-ig - tanulás, ismétlés, gyakorlás a pótvizsgára. Közben 45 percenként 5 perc szünet belefér, hogy elmenj pisilni, inni, szellőztess közben, hogy legyen friss levegő.

12:00-13:00-ig - ebéd, illetve ezzel kapcsolatos feladatok, elpakolni ebéd után elmosogatni.

13:00-tól szabad vagy. Innentől el tudsz menni a barátokkal kicsit lazítani, a mozgás és a kockulás is belefér.


Este pedig 10-11 óra között feküdj le aludni, s akkor később sem lesz gond a 8 órai keléssel.

Sok sikert a pótvizsgához!

16/L

2011. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Este pedig 10-11 óra között feküdj le aludni, s akkor később sem lesz gond a 8 órai keléssel.

Sok sikert a pótvizsgához!

16/L


A 8 órási alvás jobb lenne. Úgy sincs semmi a tévében.

2011. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 10-11 óra között lefekszik és 8-kor felkel, alszik 9-10 órát. Egy átlagos embernek 7-8 óra alvás szükséges naponta. Mivel nyár van belefér még a 9-10 óra is, főleg, ha szeret és tud aludni.

Lehet, hogy a tévében nincs semmi, de este nem csak tv-t lehet nézni, szerintem pl. mozogni sokkal jobb estefelé, mikor már nincs meleg. De akár a szülőkkel is lehet programot csinálni pl. társasozni, kártyázni, vagy éppen filmet nézni.

Lehet, hogy a 8 órai fekvés sem lenne rossz, de még ha mivel nyár van, legyen 10 óra alvás, suli időbe úgy se tud annyit aludni elven számolunk 9-10 órát, akkor is kelljen fel 5-6 órakor, azért, mert az sem egészséges, ha túl sokat alszik?!

16/L

2011. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én napi kétszer tanulnék...

Felkelnék kb. 9-kor, az nem egy túl korai, de nem is túl késői időpont, reggeli, rendberaknám magam, miegyebek, és hogy feléledjek, felmennék a gépre, facebook, zene, stb..

veszek egy nagy levegőt fél 11-kor kikapcsolom a gépet, fél 11-fél 1 tanulás, majd szünet, elmennék haverokkal valahova, majd kb. este 6-8 ismét tanulás. Utána vacsi, fürdés, miegyebek, kicsit bekapcsolnám a gépet, zene, beszélgetés, és 10-fél 11-kor lefeküdnék.

2011. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!