Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogyan osszam be...

Mit tegyek, hogyan osszam be okosan az időmet, energiámat a 2 gyerek közt?

Figyelt kérdés

Van egy 21 hós kisfim, és 1 hónapja született meg kistesó.

Sajnos nappal nem nagyon tud aludni, pedig álmos. Sokat sír, sokat van ébren. Egy ideig hagyom sírni, de a végén már lilul, és öklendezik.

Emiatt a nagyobbra sem jut annyi időm, mint amennyit szeretnék. Próbálom bevonni őt is a napi feladatokba, de nem mindig sikerül sajnos.

Néha megőrülök, hogy nem tudok osztódni:(

A rémálom az,amikor egyszerre éhesek, egyszerre kakilnak. És akkor állítsam fel a megfelelő sorrendet. Nehéz.

Apuka csak hétvégén van itthon. Anyukám szokott besegíteni, de mostanság úgy érzem, hogy a nagyobbik fiam őt jobban szereti, sokszor kéretőzik le a mamához az alsó szintre. Ez persze jó is, mert olyankor több időm van a babára és a lakásra is, de nem szeretném, ha folyton a nagyinál lenne. Ha feljön a nagyi, akkoris ő a sláger. Én meg levagyok sajnálva. Viszont néha meg úgy odabújik és átölel, érzem, hogy mégiscsak engem szeret jobban. Mamát nem ölelgeti. Ha baj történik, akkoris énhozzám jön, én tudom megvigasztalni.

De alapjában véve annak örülnék, ha többet tudnék vele foglalkozni.

Picibaba is csak nálam nyugszik meg.

Nehéz.

Valami ötletet szívesen várok, hogy hogyan tudnám okosan beosztani az időmet és energiámat a 2 gyerkőc között.


2010. jan. 4. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi vagyok.

Szintén zenész, csak nekem semmi segítségem.

Így a háztartás marad. amikor van rá idő. Nálam már nagyobbak, de még mindig mindent egyszerre csinálnak. A hisztit is. Illetve rosszul mondom, azt van, hogy fölváltva. :)

Az én tanácsom, próbáljuk meg viccesen. Aztán idővel kicsit jobb lesz.

Mi a kaját is hordjuk, mert a bevásárlás is kész tébolyda.

Anyukádat fogd be mindenbe, nagyon-nagyon szerencsés vagy!

2010. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész :)

20 hó - 2 hó

Kaja - rendelve.

Bevásárlás - nagyobbik gyerek leadva nagyszülőhöz (így gyorsabb, több idő marad játszani)

A kicsi ellátásába befogni a nagyobbat. Nekem mindkettő csaj, a nagyobbik nagyon élvezi, amikor ő rakhatja fel/veheti le a hugiról a pelust, zoknit, segíthet büfiztetni, száját törölni.

Mosást rendszerint este készítem be, reggel csak be kell indítani.

A barátnőmnek az vált be, hogy hordozókendőben van a kicsi. A másiknak pedig, hogy kéthetente vagy igény szerint egy csaj jön hozzá takarítani.

Nem egyszerű az biztos, de olyan hamar felnőnek :) És igaza van az elsőnek: a humorérzéket nem szabad mellőzni!

2010. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha talán nem áldoznád föl magad szándékosan akkor könnyebb lenne. Más hálát adna az égnek ha a gyereke mással is el lenne neked meg nem tetszik! Pedig te is mondod hogy attól még szeret! Ő maga könnyítené meg a helyzeted de nem akarod. Talán ha ő a nagymamával lenne akkor tudnád a házmunkát csinálni meg pihenni és akkor több energiád lenne amikor ott a kisfiad.
2010. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hasonló. Nagyobbik fiú 24 hó, kisebb 2 hós lány.

Nekem csak a hordikendő válik be. Sajnos a kicsi is baromira hasfájós, úgy látszik én ezt fogom ki mindig.

A "nagyfiam" semmit se alszik már napközben úgyhogy nekem este 8 kor jön el a kánaán, akkor a kicsi is vhogy lenyugszik pár órára.

Semmi segítségem nekem se.

Értem mit érzel a nagyi üggyel kapcsolatban de hidd el hogy jobb hogy van kire bíznod akiben megbízol (nálunk van ugyan 1 nagyi de öngyilkossággal fenyegetőző fajta és 300 km-re van tőlünk szóval sokat nem érnék vele, illetve van 2 alkoholizmusra hajló nagypapi...csuda "klassz" az élet :))

Szóval elhiszem h fáj a szíved mikor úgy érzed, nagyit jobban kedveli, de ez egy adott helyzet amit úgy kell megoldanod most ahogy LEGKEVÉSBÉ fáj a gyerekednek!!

Nincs szerintem 100%-osan jó megoldás, csak "elviselhető" vagy "elég jó" helyzet van.

Mi is rendeljük az ételt.

Házimunka minimálisra korlátozva (épp hogy ne egyen meg a kosz minket) illetve porszivózást meg tudom csinálni, mert a csajom megnyugszik a porszivó hangjára, ha lehetne egésznap bekapcsolva tartanám :)

Felmosás, mosogatás apjukomra bízva sokszor. Csak igy lehet bírni és bizakodni hogy előbb utóbb jobb lesz! Én a bűvös 3 hót várom ezzel a hülye hasfájással már...

2010. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó, Csajok, hogy írtatok!

Már szent meggyőződésemmé vált, hogy lusta dög vagyok, (ami a háztartást illeti) és csapnivaló anya.

KÖSZI!!!

2010. jan. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem a házimunkával és kajával van a gondom. Takarítás minimális, amikor alszanak a gyerekek. Van, hogy éjjel.

Főzés szintén!

A nagyobb fiammal szeretnék többet foglalkozni, de a kicsi hasfájós, nappal alig alszik és ha sírni hagyom sokáig, akkor lilul, öklendezik. Tehát félig az ölemben van, így meg nehéz a másikkal játszani.

Hordozókendőt már rendeltem 2 hete, de nem ért még ide.

2010. jan. 5. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!