Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan osszam be az időmet a...

Hogyan osszam be az időmet a baba mellett? Semmire sincs időm, a napok meg repülnek.

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy 8 hetes babám mellett nem jut időm szinte semire.

A háztartásvezetés az ímmel-ámmal megy.Lányom már kevesebbet alszik nappal, ha ébren van gyakran igényli hogy foglalkozzak vele,és csak keveset van el magában.

Ami nagyon megnehezíti a dolgom, hogy pici lakásunk van (44nm), és ha alszik és matatni kezdek, akkor felkel? Egyszerűen semmire nincsen így időm. Nem főzök, a mosógép folyton megy de a sok vasalatlan kupacban áll.Arra is alig van időm hogy egyek, ha melegíteni kell már necces a mikró csipogása miatt.Adjatok valami tanácsot...ez így nem mehet.


2009. júl. 10. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmikép ne szoktasd hozzá a csendhez én ezt tettem és szivok is 10hos.hát nehezen de ősszejőn az ebéd meg hát a takaritás.amig nem tudott mászni játsuoszőnyegre tettem és ott elvolt.most meg mindent együtt csinálunk.kitartás
2009. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem baj,ha nincs csend a lakásban.Megszokja és nem kel fel minden apró zajra.Két szopás között pedig hagyd a kiságyában,akkor is ha sirdogál.Nem ő igényli,hogy foglalkozz vele,hanem te szoktatod rá.Néhány nap után megszokja,hogy csak tisztábatevéskor,vagy a nap egy bizonyos szakában van játék.Így ő is nyugodtan tud pihenni,és neked is lesz időd mindenre,magadra is.Bírd ki,hogy ha eleinte sír,nem lesz tőle semmi baja.Ha viszont nem bírod ki,akkor még másfél évesen sem lesz semmire időd.Egy háromgyerekes anyuka.
2009. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem akarlak elkeseríteni, de később sem lesz egyszerűbb. Sőt! Most még sokat alszik a babád, legalább pihenni próbálj amíg ő is szundít.

Én úgy szoktam, ha nagyon nincs időm a dolgokra, akkor hagyom az egészet, max a csendes dolgokat elintézem, a többit meg este, ha az apja hazaért és tud vele foglalkozni.

Egyébként szerintem is, az előző hozzászólónak igaza van. Most még tudod alakítani a szokásait, próbáld meg a napközbeni alvást egy alapzajszint mellett. Mondjuk halkan menjen egy rádió, úgy tedd le aludni, akkor nem fog minden apró neszre felébredni.

Ne félj, majd belerázódtok mind a ketten!

2009. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Nálunk megy a tv nappal szinte folyamatosan ;tényleg jó, ha "szokja" a hangokat!! Ha belegondolsz, amikor már belül teljesen kifejlődött a hallása, ugyanezekkel a hangokkal találkozott! Az én pici fiam már a porszívótól sem riad meg, alszik békésen.Ahhoz hogy aludjon jól tele kell tenni a hasikáját, jól meg kell büfögtetni. És ez nem vicc. Tapasztalat, hogy eszik, immel-ámmal büfög , leteszem aludni, és mellette maradok, mert tudom 5 perc múlva már pattan is föl a szemecskéje.

Akkor újra fel és akkor jön ki az igazi levegő. Amit még olvastam, hogy ilyen pici babónak tanulnia kell az alvást. Kb. 20 perc kell neki, míg rendes alvásba át tud lendülni. És sokszor járkálok vele és várom, hogy a buksiját ráejtse a vállamra és nehezüljön , mert akkor kezd alukálni; akkor teszem csak le.Ha felriad, újabb séta, míg tényleg el nem alszik. Egy ilyenkorú babának, mint a tied még kellene 2-3 órát aludnia egyhuzamban + egyre többet fent lennie, de csak "szemlélődés" szintjén.Türelem, kitartás, lesz ez jobb is!!:))

2009. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Hűhű, lesz ez még így se:) Bele fogsz szokni, még az elején vagy, nyugi. A babával töltött minden percet élvezd, a melót hagyd, ezeket a napokat senki nem fogja visszaadni neked és iszonyú gyorsan pörög ezután az idő, ne vesztegesd el, a gyermeked a legfontosabb!
2009. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, én csak a saját példámat tudom leírni neked:)) Az én lányom hasfájós volt az első 3 hónapban zombi voltam, majd a 4.-ik hónaptól a fél napokat és az egész éjszakákat átaludta. Mindent eltudtam végezni mellette, ha felvolt játszottunk, sétáltunk. Már teljesen hozzászoktam ehhez, de eljött a 8.-ik hónap, nálunk akkor kezdődött el amire az okosabbak azt mondják szeparációs szorongás. Azóta még a wc-re is együtt járunk, néha csak akkor eszem ha a párom itthon van, és nem dolgozik. Éjszaka alszik ugyan, de nappal jó ha egyszer egy órát, a lakás szalad. Egész nap mellette ülök, ha nem vagyok ott ordít torka szakadtából....remélem még változik a helyzet.
2009. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!