Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan osszam be az időmet...

Hogyan osszam be az időmet baba mellett?

Figyelt kérdés

9 hetes a babám, már egyre kevesebbet alszik.Eddig se jutott időm semmire, most meg pláne nem.A házimunkát sem tudom sokszor elvégezni, pedig csak 2 naponta főzök.A ház romokban.Magamra is annyi időm van, hogy naponta kb 15 percet netezek, és egy 50 percet sorozatot megnézek, de úgy, hogy közbe általában szopizik a babám, vagy vasalok.

Ti is küzdetek ilyen problémával?Illetve tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan tanulhatnám meg beosztani az időmet?Előre is köszönöm:)


2010. ápr. 29. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
szoktasd arra a babádat, hogy legyen el egyedül. Az enyémnek van babatornáztatója és csüngő játékai is, rengeteget játszik velük 2-2,5 hónapos kora óta. Ha unatkozik, az ágyunkra teszem, hogy közben nézhessen engem, ahogy takarítok, vasalok stb. Egyik nap port törlök, másik nap porszívózok, de volt, hogy már főzni is vittem magammal a konyhába. Míg nem volt babatornáztatóm, a mosógépre terítettem egy plédet vastagon, és arra tettem rá, míg főztem (a konyhában van a mosógép). Most 3 hónapos, de 2 óránál többet nem tud ébren tölteni, sokat alszik, így van időm megcsinálni mellette minden napit. Különösebb, ritkább dolgokat (udvartakarítás) még nehezen tudok vele csinálni. Én úgy szoktattam magamat is, hogy evés után, ahogy letettem, szaladtam a konyhába, mint egy mérgezett egér, hogy 10-15 perc alatt minél több dolgot tudjak megcsinálni. Ha nem tudod odatenni az ételt, először készítsd el, utána foglalkozz a babáddal, és ha pár percig megint nyugton van, akkor tedd oda. Így fokozatosan haladsz a munkáddal is.
2010. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, 3 hónapos
2010. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak az elején küzdöttem ilyen problémával, de később rájöttem magamtól, hogy a könnyebb. Pedig azt hittem később nehezebb lesz mikor már mászik meg jár. A lényeg tényleg az hogy minél többet ellegyen magába, ez neki is jót tesz. Nem kell állandóan ölben lennie, ha kell vidd magaddal mindenhova, hordozóba vagy pihenőszékbe és közben tud nézelődni mig te végzed a dolgodat.
2010. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hja, nálunk is így volt :) Tettünk-vettünk, a gyerkőc meg sasolt a kis plédjén. Nem szoktattuk kézbe, úgyhogy jobban érezte magát a maga cuccai között, persze az egyik szeme mindig rajtunk volt :)
2010. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, most én is próbálkozok ezzel a babatornáztatóval, van ezen is sok lógó csörgő, plüssállatkák, de nem foglalja le...Meg az ágya felett levő forgó-zenélő játék se :(Ma is ráraktam a játszószőnyegre, és csak addig volt el rajta, míg ki nem mentem a szobából.De ha benn vagyok is max. 10 perc, aztán sír.Pedig nincs sokat ölben, nem szokott hozzá a babusgatáshoz.Nem tudom, miért nincs el egyedül...

De ha el is van, vagy alszik, valahogy akkor se sikerül végeznem semmivel.Nem tudom ugy felrakni főni a kaját, vagy takarítani, hogy végezzek mire megéhezik a kislányom.

Az biztos, hogy én is elég lassú vagyok, más fele annyi idő alatt megfőz,vagy kitakarít, mint én.(most a gyorsabb rendrakást gyakorolom).Csak idegesít, mert tényleg nem magamra fordítom a szabadidőm, nem fekszek le napközben aludni, habár hullafáradt vagyok, és mégse sikerül egy kaját megcsinálni, mire a párom hazaér a munkából:(

2010. ápr. 29. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!