Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mégis hogyan kell köszönni?

Mégis hogyan kell köszönni?

Figyelt kérdés

Az addig oké, hogy idősebbeknek csókolommal köszönök.

Viszont olyan 35-40 éveseknél mi az illem? (Gyakran szoktam hellózni, meg viszlát, de anya olyankor mindig rám szól. )

Meg nagymamám unokatestvére is rám szólt, hogy magázzam. Ha magázok, sose tudom mit mondjak. Csókolomot ritkán használok, ofő azt mondta ne is nagyon köszönjünk csókolommal. Tanárok is haragszanak érte. Szerinte a helyes a lányoknál a "Jó napot kívánok!", fiúknál meg a "Csókolom" elfogadható, de inkább ott is az előző.

Segítsetek!


2011. júl. 24. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyértelműen látod, hogy illene magázni, akkor jó napot kívánok. Én, ha nem tudom eldönteni, akkor csak simán jó napot.
2011. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Rokonnak nyugodtan lehet Csókolom-mal köszönni, akár nő, akár férfi. A Jó napot kívánok!, távolságtartó, mintha idegennek köszönnél.
2011. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Akit magázol annak mond hogy jó napot! Pl időseknél akik rokonok vagy esetleg szomszédok nekik nyugodtan köszönhetsz Csókolommal is.
2011. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Én azoknak a rokonaimnak akiket magázok, mindig csókolom-ot köszönök. Előző voltam.
2011. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Bocsi, nem előző hanem a második voltam. Szintén második 12:38-as.
2011. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem "Tiszteletem!"-mel köszön legtöbbször. Főleg férfiaknak. Szerintem ez szép, nem távolságtartó, időtálló köszönés!
2011. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

És ha fiatalabbakkal találkozom? Olyan 20-30 évesekkel, és mondjuk szomszédok?

2011. júl. 24. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20-30 éves nem várja el a magázódást. Sőt. Főleg ha szomszéd. Hülyén jön ki, ha egy ilyen korút magázol. Majd mikor Te leszel kb 25 éves, és lecsókolomozik egy 15 éves, eléggé meg fogsz döbbenni...:)
2011. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 30 éves korig tegezek mindenkit. De ha például veszünk egy öltönyös, jólfésült üzletembert, meg mondjuk apukám skinhead haverját, és mindketten mondjuk 38 évesek, az üzletembert magázom a skinheadet tegezem. Szóval a külsőn is függ szerintem sok minden. 45-től felfelé pedig egyértelmű magázódás.

14L

2011. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem már volt olyan, hogy a felettünk lakó kisfiú (köbö olyan 8 éves lehet) csókolommal köszönt. Mikor kiszálltam a liftből, kedvesen rászóltam, hogy sziával köszönjön legközelebb. :)
2011. júl. 24. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!