Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engednétek a lányotoknak...

Mikor engednétek a lányotoknak hogy járjon egy sráccal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 16:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom még csak most fog megszületni (26-ra vagyok kiírva), de a pasizásos kérdéstől már most ideges leszek...az én picikém:D:D

Amúgy valószínűleg nem fogja megkérdezni, de nagyon remélem, hogy sikerül olyan jó kapcsolatot kiépíteni(amit nekem nem sikerült az én anyukámmal), hogy elmeséli majd az élményeit.

Nekem 16 évesen volt az első barátom, én nem kérdeztem meg otthon, mondjuk nem is volt nagyon komoly...minden fiúmat ismerték viszont, nálunk ez fontos volt, hogy tudják kivel mászkálok...sok nem volt, a 3-hoz hozzámentem:D

2011. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
akármikor, ha a koruknak megfelelően viselkednek. ha szeretik egymást, miért ne? 14 éves korig cknál tovább nem örülnék ha menne, 16 éves kor alatt nem örülnék neki ha elvesztené, de úgysem tudom mit csinálnak kettesben. nem lennék láb alatt. inkább olyan jó viszont alakítanék ki vele hogy elmondjon mindent, megfogadja a tanácsaimat, kérdezzen, stb.. nem pedig eltiltanám, mert az nem vezet semmire.
2011. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

nem fogja megkérdezni. a te feladatod "csak" annyi, hogy úgy próbálod nevelni irányítani, hogy ne vesszen el az első szerelmek útvesztőjében, amelyek (gondolom mindenki emlékszik) már óvodában elkezdődnek, mikor Jancsika meghúzza Juliska haját:) ahhoz pedig állandó figyelem, nagyon sok beszélgetés, megértés, türelem kell, hogy a gyereked is megbízzon benned és merjen megnyílni. hiszen kamaszkorban azért nem az a jellemző, hogy a szülőkkel osztják meg a fiúzós-csajozós gondjaikat. Ha ezt sikerül elérned, valamit nagyon jól csináltál:) én erre készülök, nagyon tudatosan.

ezt olvassátok el, nekem nagyon tanulságos volt:

[link]

2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%
Ha rendes lesz a kiszemelt fiú és tudni fogom, hogy megbízhat benne a lányom, illetve én is akkor 13-14éves kortól simán. Csak ahhoz tényleg az kell majd, hogy őszinték legyenek. Mind a ketten.
2011. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Sokkal fontosabb, hogy úgy neveld, bizonyos életkorig ne is akarjon pasizni, vagy legalábbis tudja hol a határ. 14-től középiskolától már elfogadhatónak tartom, ha érdeklődnek az ellenkező nem iránt, viszont a játékszabályokat szeretném, ha betartaná, én nem támogatom a korai szexuális életet, ezért majd azért remélem sikerül úgy nevelni, ha lesz gyerekem, hogy megfontolt döntést hozzon a témában, és ne divatból adja oda magát annak, akivel pár hónapja jár tizenévesen.
2011. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Én akkor engedném neki, amikor akar. Ha megtiltod neki, akkor rosszabb lesz, és mindent meg fog tenni, hogy találkozzon a sráccal... Ha kell elszökik, minden...
2011. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve úgy kell nevelni, hogy minél később kezdje érdekelni a téma, de ha már pasizni akar, jobb, ha megengeded neki (persze csak ha nem fekszik le vele és őszinte hozzád), mert ha nem, csak azt éred el vele, hogy titokban csinálja, netán megszökik.
2011. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%
Nem fog engedélyt kérni, én sem kértem 13-évesen. Meg titokban is járhatnak.
2011. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

általában már oviban is van barátjuk,de abban nincs még semmi:D

komoly dolog 13 évesen lesz..nem biztos,hogy elmondja majd.de sztem akkor már belefér egy puszi,ölelés,kézfogás.

14 éves kortól meg jöhet a csók:D

2011. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
istenem a sok álszent apácaéletet élő..:D 'Úgy kell nevelni hogy minnél késöbb érdekelje a téma.." Mintha a párkapcsolat,a szex, a szerelem valami bűnös el nem fogadott dolog lenne. A felnőtt útmutatást adjon, ne szabályokat. A mai 13-14 évesek már simán készek egy nem annyira komoly párkapcsolatra(tehát szex,stb nem tartozik bele) 15-16 évesen pedig a lányok nagyrésze a szexre is kész. Ennek semmi köze a jó/ rossz nevelésnek egyszerűen egy fiatal tinédzser manapság már sokkal több információval rendelkezik az ilyen dolgokról mint régebbben. Persze hogy ki akarja próbálni. És az apukának anyukának őszinte beszélgetésekkel kell befolyásolni a történéseket nem pedig eltiltással(Márpedig te nem találkozhatsz azzal a fiúval!) egyszerűen ez már nem így működik.
2011. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!