Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 13 éves lányom epillálni...

A 13 éves lányom epillálni akar, Szerintem nincs mit?

Figyelt kérdés
A lányom nem hagy békén ezzel a témával, szerintem nevetséges 10 pihe miatt epillálni ráér ha tényleg!! szüksége lesz rá, de ma szótlan volt rosszúl ébredt fájt a feje nem szólt egész nap álítólag nem aludt éjjel estére belázasodott. hát most tényleg nem tudom a lelki hadviselés számára mennyire komoly de én egy engedékeny szülő vagyok de ha egyszer elkezdi........ tanácstalan vagyok...........eléggé halythatalan vagyok és az hogy megerősödik a borotválástól az nem kamu tapasztalat sőt szerintem még több is lesz..........
2011. jún. 12. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Hadd epilálja le, ha zavarja. Baja nem lesz tőle.
2011. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
epilálás és borotválás nem ugyanaz. szerintem engedd meg neki, baja nem lesz tőle, max rájön, h fölösleges.
2011. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A megerősödik dolog tényleg alaptalan, kétnaponta borotválkozok és annyi hogy az allja a szőrnek ugye vastagabb mint a kinőtt szőr teteje. Ez is tapasztalat. semmi hátránya sincs a szőrtelenítésnek, csak örülni fog a lányod. Én akkor kezdtem borotválkozni amikor először megkértem anyukám, hogy vegyen egy borotvát.
2011. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem enged meg neki! Sőt, ha te mutatod meg neki hogy milyen lehetőségei vannak ezen a téren , akkor egy plusz dolgot is elérsz!- méghozzá hogy hozzád fog jönni más esetleg komolyabb kérdésekben is! hiszen tudja hogy te igenis fogsz neki tanácsot adni nem csak "akkor felőlem csináld" anyuka leszel! fontos hogy ez most "pici" dolognak tűnik neked de későbbre is gondolnod kell!

Én heti 5x jártam úszni 11-éves koromtól és engem is elkezdett zavarni az a pár szál! kb annyi lehettem mint a lányod mikor szóltam anyumnak hogy zavar erre ő megmutatta az ő epillálógépét és én kipróbálhattam, majd azt használtam! a borotvát akkor nekem ne ajánlotta mert hogy nem tartós! írtó jól esett akkor hogy felnőttként kezelt! nekem fontos volt, hiszen cikinek éreztem magam mások előtt!! szerintem fontold meg... és biztos jól fogsz dönteni, hiszen neked is fontos a lányod, különben nem kérdezted volna ezt meg egy fórumon!! :)

2011. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engedd meg! Nekem sem akarták először engedni, emiatt nyáron farmerban jártam, mindenkinek azt mondtam, fázós vagyok. 40 fokban ez hihető lehetett... :D Nagyon rosszul éreztem magam, végül kaptam egy epilátort. Húú, annyira örültem, főleg a hónaljamnak, mert hamar szőrösödtem ott. Na mindegy, a mai napig emlékszem, mennyire feszengtem, mert azt hittem, nagyon szőrös vagyok és nem epilálhatok. Úgyhogy engedd meg, jobb, mintha neki esne apuka borotvájával.
2011. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Ő tudja, hogy neki hogyan jobb, hiszen az ő teste.
2011. jún. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hagyd neki, én 11 éves korom óta borotválom a hünaljam, lábam, stb. elég gáz h manapság etz meg kell kérdezni stb. meg h valaki nem engedi meg..ez olyan alapszükséglet manapság mint a fürdés, vagy hajmosás.
2011. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az epilálás és a borotválás nem ugyanaz.

Borotválásnál a szőr felső részét, ami már látszik szedjük le. Ez egyáltalán nem tartós, sőt, 1-2 nap múlva újra lehet borotválni. Az azonban tévhit, hogy erősödik tőle a szőr. Csak ha meghaggyuk, hogy megnőjjön rendesen a szőr többnek tűnik, mert a szőrszálak hosszábban eltöredeznek. Ezért tűnik úgy, hogy egy szűrtüszőből több szőrszál nőtt ki, pedig ez nem így van.

Epilálás megint más. Akkor az epilátor egyenként, a szőr tövétől tépi ki a szőrszálakat. Kicsit időigényes és eleinte fájdalmas lehet, de megéri. Mivel a szőr tövétől kitépi a szálakat, több idő, míg visszanő, tehát epilálás után 2-3 hétig lehet élvezni a simaságot. Anyukám annak idején rendszeresen epilálta a lábát, ma már csak helyenként van a lábán szőr. Szóval az epilátor tényleg ritkítja.


Ha a lányod úgy érzi, hogy szüksége van rá, engedd meg neki. Esetleg mutasd meg, hogyan használja stb. Így tudni fogja a lányod, hogy nyugodtan fordulhat hozzád, mert adsz neki tanácsot, segítesz neki.

Ráadásul később előnye származik belőle, ha most elkezd epilálni, mert ritkulni fog a szőre.

16/L

2011. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogom megérteni az ilyen embereket...

Oké, hogy te a '70-es, '80-as években voltál fiatal, amikor az volt a divat, hogy egy lány olyan szőrös mint egy majom, de szerencsére már nem ezt a kort éljük!

És nem hiszem, hogy '10 pihe' van rajta, mert egy 13 éves lány kamaszodik - azaz különböző hormonhatások mennek át rajta. A kamaszkor egyik jellemző "tünete", hogy a lányoknak megerősödik a szőrzete.

Az meg hülyeség, hogy a borotvától megerősödik, gy elterjedt tévhit. Az epilálástól meg nem lesz erősebb, hanem épp ellenkezőleg: gyengül, és kikopik.

2011. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aki azt hiszi, hogy a 70es 80-as években úgy néztünk ki mint egy majom téved. Igaz más volt a divat de én se szerettem ha kilógott a bikini alól.

A lányom már régóta borotválta a hónalját és nem szóltam érte, egyébként eléggé engedékeny szülő vagyok aki engedi a gyerekét érvényesülni. De az indokolatlan dolgokat puszta divatból nem fogadom el. A pihékről annyit, hogy a fiam 21 éves és nem olyan régóta borotválkozik hiszen babapofija van. talán szerencsés alkatok.

A másik én szivesen vettem volna, ha az anyám az én időmben jobban oda figyelt volna rám sok mindent megúszhattam volna. pl hogy ott is leborotváltam magam ahol nem kellett volna és a mai napig iszom a levét. elhiheted nem kívánom egyikőtöknek se........

2011. jún. 13. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!