Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen foglalkozásra jár a...

Milyen foglalkozásra jár a gyereked?

Figyelt kérdés
tánc,karate,kosár???és van amit otthagyott?lányom teniszezett otthagyta,...volt egy táncbanda az feloszlott,most jár táncolni,ez meg nekem nem tetszik nagyon,néha azt gondolom inkább szórakoznánk el együtt azt a pénzt,amit ezekre költünk.
2011. máj. 30. 00:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam, hogy azon aggódtál, a gyermekeddel van a baj, hogy megunja a foglalkozásokat.

Én most 25 éves vagyok, egy 2 éves kislány anyukája. A kérdésed számomra is hasznos volt, megjegyzem, hogy a gyerekek érdeklődése változik. :)) Egyúttal eszembe jutott a saját gyerekkorom:

- ált. alsóban kézműves szakkörre jártam, meg mindenféle szakkörre, ami volt, amíg volt

- vele párhuzamosan zeneórákra jártam:

- 2 hónap fuvola

- 1 év furulya

- 5 év kürt. Na ez már az elején sem tetszett, szüleim 8.-ig erőltették. Mert versenyekre is jártam, menő csaj voltam a kürttel, sok irigyem volt, jól ment, de belül cikinek éreztem, mert fiús és nehéz volt a hangszer. :)

Szüleim mindig azt mondták, egyszer még hálás leszek, hogy 5 éven át azt csináltam ,amit nem akartam. Azóta is rossz rá gondolnom, hogy ezzel kínlódtam, sose leszek hálás, hogy nem csinálhattam azt, amit akartam.

- utána zeneművészetibe jártam, amit szintén nem akartam. De az is jól ment, szolfézs szakon voltam, de nem voltam zenész típus, na. Tipikus hobbizenész, nem voltam elkötelezett, utáltam gyakorolni, ettől függetlenül a jó tanulók közt voltam mindig.

- sajnos a szakközépből egyenes út vezetett a főiskolára is, zenei pályán. Ott telt be a pohár, 2 év után szakot váltottam, és végre megszabadultam a zenei kötelezettségektől. Már csak a lányomnak énekelek, zongorázok. :)


És mind emiatt mindenről lemaradtam, semmit nem próbálhattam ki.

Senki ne erőltessen a gyerekére semmit. Abból nincs köszönet. :)

2011. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

de jó ezt olvasni..

idén a hittant hagyta ott,mert új pap érkezett és állandóan panaszkodott,hogy ő nem akar járni,sírt..aztán mondtam hogy jó de emlékezzen vissza majd hogy én szerettem volna ha elsőáldozó...meg nálunk a családba vallásosság a szokás...már nem..

nem akarok semmit se ráerőltetni,én is ezt gondolom..

2011. jún. 1. 22:48
 13/13 anonim ***** válasza:
elsős korom óra (most hetedikes vagyok/voltam) rajzszakkörre járok, régebben mazsoretteztem, de sokkal magasabb voltam mint a többiek, kilógtam a sorból, ezért útált a tanár, kiléptem, hittanra is jártam, de csak addig míg elsőáldoztam+ bérmálkoztam, másra nem
2011. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!