Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen foglalkozásra jár a...

Milyen foglalkozásra jár a gyereked?

Figyelt kérdés
tánc,karate,kosár???és van amit otthagyott?lányom teniszezett otthagyta,...volt egy táncbanda az feloszlott,most jár táncolni,ez meg nekem nem tetszik nagyon,néha azt gondolom inkább szórakoznánk el együtt azt a pénzt,amit ezekre költünk.
2011. máj. 30. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Lányom még alsóban járt erősítő tornára 4 évig, az "kötelező" volt, mert korábban nem tudtam érte menni a suliba. Most 14 éves, 7-ikes, atlétizál heti kétszer, hegedűre jár, ez heti 3 elfoglaltság.

Most én érzem azt, hogy inkább kevesebb lenne, akkor talán több ideje és energiája lenne a tanulásra. Nem tudom mi a helyes, tanulni vagy külön órákra járni?

Mi is végigjártuk azt amit Ti, ráadásul a lányomnak soha semmihez nem volt igazán kedve, úgy kellett mindenre noszogatni:(

Szerintem próbáld kicsit irányítani ( bár nem tudom, hogy mennyi idős), ha látod, hogy mihez van érzéke, az irányba terelni, ha kell, kis erőszakkal:)

2011. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

5 évesek a fiaim, most fognak elkezdeni "komolyabban" (értsd: szervezett keretek között) sportolni, a dzsúdót választották (bár egyikük még vacillál, én mindenesetre elvittem őket több sportot is kipróbálni), illetve hangszeren is akarnak tanulni, hát én mondtam, hogy ez elsőre sok lesz nekik, úgyhogy először csak zenei alapokat fognak elsajátítani furulyával. Aztán majd látjuk, hogy tényleg érdekli-e őket, és milyen hangszert választanának szívesen.


A kislányom (3 éves) táncolni szeretne nagyon, de szerintem még picike, bár visszatartani nem fogom, de kikérem majd egy tánctanár véleményét.


Oké, hogy költséges, de nagyon hasznos és fontos, hogy ilyen dolgokat csináljanak, és azt, amit ők szeretnének. Tehát az, hogy neked nem tetszik az adott tánc, nem számít addig, míg neki igen (persze itt is vannak bizonyos keretek, de feltételezem ezeken belül mozognak).


Az otthagyással úgy vagyok, hogy eleinte próbaképp elmegy pár órára, utána döntse el, hogy akarja, vagy sem. Ha szeretné, akkor csinálni kell, nincs mese (nyilván ha beteg, az más, de a "nincs kedvem" ne legyen kifogás).

2011. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

gyerek vagyok de attól még leírom.

1.,2.,4.,5. osztályban jártam akrobatikus rock&roll-ra (rockyra) abbahagytam, untam, stb.


3.,4.,5.,6.,7. (vagyis jelenleg is) járok/jártam néptáncra, imádom.


3.,4.,5. osztályban jártam színjátszókörre (drámára) untam, otthagytam, de azért jó volt!


6.-ban jártam hip-hopra, de abbamaradt, megszűnt.

2011. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

eleinte csak nyelvet tanultam sokáig, konkrétan egész alsóban heti 3 nyelvórára jártam, aztán elkezdtem kinyílni 4.ben elkezdtem AIKIDO-zni (küzdősport) amit csináltam is 3 évig, aztán meguntam otthagytam és most gyúrok

mellé gitározok 2,5 éve

14/f

2011. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6.-ik osztályos koromig teljesen passzív voltam, most meg gitár, ének, rajz
2011. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,örömmel olvastam őket,és jobb kedvem is lett. 10 éves lesz,..csak először én úgy gondoltam,h., hülyén jön le hogy belekezd dolgokba és otthagyja..de miután olvastam a válaszokat..még sok mindennel foglalkozhat..
2011. máj. 30. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:

14 vagyok,most 7.-es.

Hétfőn járok francia előkészítőre(nyelvvizsga) és magyar felvételi előkészítőre(jövőre felvételi...).

A kedd elég "laza" nap,csak zongorára megyek és jazz balettra.

Szerdán járok teniszre és angolra.

Csütörtökön magyar és matek előkészítőkre megyek,majd zongorára a zenesuliba.

Pénteken tenisz és angol.


Eléggé zsúfolt a napirendem,de azt remélem,hogy a felvételi után könnyebb lesz(tudom,hogy az még odébb van,de nagyon sz*r suliba járok és nagyon erős suliba akarok bekerülni....).

Az a gond velem,hogy ha valamit elkezdek,akkor azt nem tudom abbahagyni.Pl. zongorázok már kb. ovis korom óta,mindenki mondja,hogy hagyjam abba,de vmiért szeretem és tök jó kikapcsolódás.

Eddig csak 2 dolgot hagytam abba,az egyik ezért,mert a tanárt gyűlöltem(úszás és atlétika).


14L

2011. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én 18 éves vagyok, de leírom én is :)

Kiskorom óta érdekel a tánc, alsó tagozatban viszont kosárlabdára jártam, élveztem, de nem voltam jó benne, így kiszálltam, mert nem akartam, hogy valaki leszóljon... Aztán 5-6. osztályban az iskolai tánccsoport tagja voltam, modern táncokat táncoltunk. Külön is jártam modern táncra, de az nem tetszett. 7. ben társastáncra jártam, jó volt, de mégsem az igazi... 9.ben hastáncra, 11.ben salsára jártam. Imádtam, az volt a kedvencem, de ott kellett hagynom...

majd ismét egy másik iskola tánccsoportjában kötöttem ki, amit nagyon szerettem. Iskolai előadásokban is felléptünk, mind tánccal, mind énekkel...


Nos, az én történetemből kiindulva, hagyni kell a gyereket, hogy kibontakozzon... várd meg, míg rájön, hogy mit szeretne csinálni. Lehet, hogy neked nem tetszik amit táncol, de ha ő élvezi... Amúgy milyen táncot táncol a lányod? Hány éves?

2011. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, én vagyok a gyerek. :D

Jelenleg csak jazz balettre járok. [hál'istennek]

+ ami még kötelező: plébániai hittan, informatika -.-""

+ idén fejeztem be a zeneiskolát [8 évet jártam], már levan téve az összes vizsga, még csak lesz egy zárókoncert, és ennyi. :)


Jártam még:

társastáncra - 1 év

úszásra - 3 hónap

szertornára - 1 év + 1,5 év [abbahagytam, aztán 4 év után újrakezdtem]

jazz balettre - 2 év + most újrakezdtem nem rég [1,5 év után]

cserkészetre - fogalmam sincs, talán 4 vagy 5 évet, de mindig összevissza jártam

kosárlabdára - 2 órán voltam xd

kickboxra - 2 hónap


Amúgy gondolkodtam azon, hogy elkezdek teniszezni, lovagolni [itt beszéltem is avval az emberrel, aki tartja a lovaglást, de végül nem kezdtem el lovagolni], esetleg aerobic jó lenne, de majd egyszer...:)

Ja, meg járok edzőterembe is, változó, hogy mennyit, heti 1x-3x


14/L [7.-ik]

2011. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Több mint másfél éve Wing Chun Kung Fu, egy ideje kubai salsa, nomeg lejárok futni.

Nagyon régen karatéztam, de az nem érdekelt, szóval abbahagytam.


14f

2011. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!