Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szüleim miért nem bíznak...

Szüleim miért nem bíznak bennem? Hogyan erősítsem a bizalmukat? (lent)

Figyelt kérdés
Hosszú történet a lényege annyi, hogy volt egy barátom lefeküdtünk, szakítottunk utána elmondtam az egészet a szüleimnek ők azonnal elvittek nőgyógyászhoz utána meg vádaskodtak hogy nem is azzal a fiúval voltam hanem valami zongoraoktatómmal meg ilyenek meg elmondtam hogy ittam is néha. Na most már nem emlegetik de nem bíznak semennyire se bennem. 5 utána nem mehetek ki az utcára csak kivételes esetben és csak velük, napközben max a szomszéd utcában lakó barátnőmhöz engednek el. Mindig megnézik milyen oldalakat nézek meg és hogy kikkel beszélgetek és miről. Anyu már a suliba is el akart kísérni de elfelejtette szerencsére. Egyszerűen nincs életem már. Szerintem még lehallgató készülék és kamera is van a szobámban csak hogy hallhassák miket nézek a tv-ben és mit csinálok kivel, mikor, miről beszélek telefonon és ha itt van akkor is. Eddig is paranoiás voltam de most még jobban az lettem. Állandóan figyelmeztetnek, hogy tanuljak meg rakjak rendet és ne csavarogjak(az eset óta kb. 3-szor voltam "szabadidőn" ami nem hobbi volt). A barátnőimmel alig engednek el, de a barátnőim jöhetnek ide az nem zavarja őket inkább itt legyünk mint bárhol máshol. Egyszerűen nem engednek semmit és elvárják, hogy bízzam bennük. Mégis hogyan bízzak ha ők ezeket teszik velem?Ilyet hogy lehet elvárni? Teljesen magam alatt vagyok, már kövérre zabáltam magam a depresszióban futni meg biciklizni persze nem mehetek el mert nem azt csinálnám hanem innék, cigiznék és megd*gatnám magam az összes arrrajáró fiúval. Tudom hogy rosszat csináltam nagyon,nagyon de megbántam mindig bocsánatot kérten miatta ezerszer is. Ráadásul az sem tetszik nekik ahogy beszélek velük, hogy az milyen flegma meg tiszteletlen. Könyörgöm ha ők nem tisztelnek mégis mit várnak? Örökké úgyse maradok gyerek az élet meg megy tovább. Nem értem miért nem lehet feldolgozni hogy a gyerek előbb-utóbb felnő....(bocsánat, hogy ennyire hosszú lett de nem tudom mit tegyek már teljesen depressziós vagyok csak sírok és eszek)
2011. máj. 15. 22:12
 1/9 A kérdező kommentje:
lemaradt * lassan 15 éves(2 hónap múlva) lány elnézést a helyesírási hibákért nagyon siettem
2011. máj. 15. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 15 éves vagy, valamilyen szinten megértem a szüleidet. Amúgy meg csak féltenek attól, hogy rossz irányba terelődsz. De azért eléggé túlzásba estek. Azzal megerősítheted a köztetek lévő bizalmat, javíthatod a kapcsolatotokat, ha pl. felajánlod, hogy elmész kenyérért, kiviszed a szemetet, végzel ház körüli munkákat. Akkor látni fogják, hogy te segítesz nekik, hogy szereted őket, és hogy van benned felelősség. Így TALÁN idővel kicsit lazábbak lesznek.
2011. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Idő... Ha úgy vesszük te elég komolyan visszaéltél a bizalmukkal és felelőtlen voltál, így nem csoda, hogy nem bíznak benned és nem tartanak felelősségteljesnek sem. Most tűrnöd kell, jól kell viselkednek, aztán szép lassan majd enyhülnek.
2011. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
ha olyan oldalt nézel amit nem akarod hogy tudják hogy ott voltál, pl ebuddy, fészbuk. azt törölheted. én is ezt teszem ha nem akarom hogy tudja valaki hogy mit néztem. ez sok időbe telik mire sikerül mindent a "régire" csinálnod. Sok sikert!
2011. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy hozhatod helyre,ha látják a szüleid,hogy bízhatnak benned.Az természetes,hogy ilyen fiatalon a szüleid féltenek,ebből is látszik,hogy szeretnek.Ne beszélj flegmán,tiszteletlenül,mert azzal csak megerősíted őket abban,hogy te még egy naiv,sértődékeny kislány vagy,akit irányítani kell a szüleidnek.Ugyanezt éred el a "depressziós falással" is.Ez mind arra utal a szüleid számára,hogy te még egy védelemre szoruló,labilis személyiségű kislány vagy,akit meg kell védeni a saját rossz döntései elől is.Tehát ha változtatni szeretnél,ne feleselj velük,érts egyet velük többségében,és ha látják,hogy komoly,felelősségteljes vagy,nem fognak ilyen szigorúan fogni.
2011. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Enyhülni már nem fognak,sőt ehhez a szigorhoz fogják tartani magukat 3-4 év múlva is:S 14 évesen korai volt szexelni és inni is az biztos,a bizalmat is eljátszottad,jobban mondva eszükbe nem jutott volna,hogy te ilyet csináltál. Nehéz helyzet. Ezt tényleg csak az idő fogja megoldani.
2011. máj. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valahol meg lehet érteni a szüleidet. Még csak 15 éves vagy, vagyis gyerek. Hiba volt 14 évesen lefeküdnöd valakivel, alkoholt inni meg pláne.

Megingott a bizalmuk Benned.

Ezt úgy tudod újra visszaszerezni, hogy teljesen más oldaladról mutatkozol be nekik. Például szerezz jó jegyeket a suliban, segíts otthon a házimunkákban Anyukádnak és ha elengednek valahová, mindig érj haza a megbeszélt időre. Mindent meg kell tenned, hogy ismét megbízzanak Benned.

És bármilyen hihetetlen, elsősorban NEKED kell Őket tisztelned és nem fordítva! Tudom, hogy ezt 15 évesen nehéz elfogadni, de mivel Te cseszted el a dolgokat, csak Te tudod jóvá tenni. Legyél Velük kedves, tisztelettudó, ne flegmáskodj és tedd meg azt, amire kérnek! Ha így cselekszel, előbb-utóbb belátják, hogy igenis változtál és ismét bízni fognak Benned! Ez a minimum azért cserébe, hogy felnevelnek és taníttatnak, biztosítanak számodra lakhatást és ételt!


És nem egy vénlány vagyok, 26 éves leszek. Annak idején én sem értettem hasonló szituba kerülve, hogy miért van ez így.


26/L

2011. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt 14 évesen. Anyum teljesen rám szállt. Nem találkozhattam senkivel, nem mehettem sehova, mert hogy "8-os vagyok és itt a központi felvételi nemsokára". Azt hozzá kell tenni, hogy nem érdekelte, hogy csak azért is hoztam haza sorra az ötösöket. El lettem tiltva a géptől is. Azzal, hogy semennyire nem bízott bennem elérte azt, hogy kiszökdöstem, magasról tettem arra mit mondd. Tönkrement a kapcsolatuk apámmal és a mi viszonyunk is annyira megromlott, hogy nem költöztem el vele, inkább apummal maradtam, aki kijelentette, hogy tart annyira komolynak, hogy el tudom dönteni mi az első ( a tanulás vagy a barátok). Mindenhova el lettem engedve és a jegyeim nem romlottak.

Azóta anyum rájött, hogy elszúrta és nagyon jóba vagyunk, Azért még próbálkozik néha beleszólni a dolgaimba de már sokkal lazább mint volt.

Most vele élek és nagyon jól kijövünk egymással. Mindent elmondhatok neki, még ha nem is tetszik neki egy két dolog, akkor is csak elmondja a véleményét és rám bízza.

17/F

2011. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát ehez hasonló velem is történt csak kicsit enyhébben. de egy év eltelt és már mindenhova mehetek csak ne rugjak be.

15/L

2011. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!