Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy erősítsem 6 éves kisfiam...

Hogy erősítsem 6 éves kisfiam kötelesség-tudatát?

Figyelt kérdés

Nemrég iskolaalkalmassági tesztet írtak, ami nem sikerült neki.( Ez annyira nem izgat,ha sikerült volna se szakítom ki a barátai közül)Mondjuk a csoportban senkinek nem sikerült.Az óvónő azt mondta kell a gyereknek annyi önfegyelem és kötelességtudat,hogyha nem tetszik neki a feladat akkor is végig csinálja, mert azt mondták neki.

Azon gondolkodom mivel érhetném ezt el,hogy ne legyen erőszakos a dolog.Szoktunk foglalkoztató füzetekkel "leckézni" de csak ha kedve van.Heti párszor. Ha most ezt kötelezővé teszem, félek csak a kedvét veszem el.Vagy kis állatka,ami csak az övé?SEGÍTSETEK! Ötlet kéne!


2010. jan. 20. 15:42
 1/4 anonim válasza:
0%
igyis elvan kényeztetve, még jobban elakarod?
2010. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez most hogy jött le neked?Nem értem hol itt a tanács.
2010. jan. 20. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem egy kisállattal tudnád növelni a felelősségtudtudatát. Persze te is kellesz hozzá, hogy nehogy véletlenül a kisállat járjon pórul. De előtte beszélgfess el vele, hogy szeretn-e egyáltalán állatot és hogy hajlandó-e gondoskodni róla rendszeresen (egy idő után úgyis rád fog maradni, számíts erre is azért)
2010. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!Azon gondolkodtam,ha látja, hogy Őnélküle is él az állatka,nem ellenkező hatást érek-e el?Persze, minden állatot imád!Más kérdés meddig köti le?
2010. jan. 21. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!