Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit vesztek a gyerekeiteknek...

Mit vesztek a gyerekeiteknek húsvétra?

Figyelt kérdés

Illetve ha van kisebb gyerekeitek?

Nekem van egy 15 éves lány, egy 19 hónapos lány és egy 5 hónapos fiú :-)

30.N


2011. ápr. 15. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem szokás ajándékot kapni húsvétra. Mi sem veszünk a szüleinknek, és ők sem nekünk.

A húsvét arról szól, hogy együtt vagyunk, elmegyünk a templomba, hagyományos húsvéti ételeket eszünk stb. Húsvéthétfőn pedig jön néhány rokon locsolkodni.

Apukám sajnos nem mindig van itthon húsvétkor, mert vendéglátásban dolgozik. Ilyenkor persze nem annyira örülök, hogy ilyen a munkája.

Egyébként nem is hiányzik az ajándék. Amíg mamám élt, tőle kaptunk nővéremmel 500-500Ft-t húsvétre, de ennyi.

15/L

2011. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amennyi ház annyi szokás :-)
2011. ápr. 15. 20:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát édesség az tuti meg a fiúnak(4)biciklit a kislánynak(10 hós)triciklit:)
2011. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

A 15éves lányomnak biztosan valami olyat vnnék amire szüksége van vagy külön igényli pl hajvasaló vagy amit szeretne.19 hónaposnak triciklit vennék én is azt veszek a 23 hónapos fiamnak:)vagy biztosan valami kinti játékot mert itt a tavasz kinnt van az enyém legalábbis állandóan alig bírom becibálni a homokozóból meg a kismotortól.Hát 5 hónaposan még nem igazán értékeli ezeket a dolgokat de a jelkép kedvéért valami kis pihe puha ágybarátot vagy felhúzhatós rezgős bármit,esetleg dönthető szoba hinta.



Amúgy nálunk is csak a csokinyuszi é s a tojás meg stb a szokás.

De mivel idén úy esik hogy húsvét után 3 nappal tölti a fiam a 2őt igy triciklit kap meg nyuszit,kindertojást.Nem eszi meg az édességet.csak a jelkép miatt veszem meg neki.A 4 éves unokatesó(lány)meg kap kifestőt.filcekkel.Ennyi.

2011. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mi is édességet, de a kicsik egy medencét kapnak meg egy csúszdát :-)

A nagyobb édességet, és egy pár göncöt :-)

2011. ápr. 15. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak féléves, de nálunk húsvétkor mindig valami kis ajándékot kapnak a gyerekek, meg persze a kerti játékokat.

Mi nem ajándékozunk csak úgy általában, így már félévesemnek hónapokkal ezelött megvettem 3 apró ajándékot.

Felnöttek mindig csak csokit kapnak.

2011. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem szokás az ajándékozás. Pár csokinyuszi és csokitojás és ennyi.
2011. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi sem szeretnénk, ha az ajándékozásról szólna a húsvét.

A két gyerek kap egy-egy apróságot (a 7 éves fiú matchboxot, a lány egy kis pónit, mindkettő cirka 500 huf), meg egy-egy nagy csokinyuszit.


A fiú mehet locsolkodni, már tanuljuk a verset, a lánykával meg majd tojást festünk a locsolóknak. A húsvét inkább erről szóljon. :)

Szerintünk!!!

2011. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Keresztfiaink 5 és 3 évesek, ők is medencét kapnak csúszdával , szerintem tök szuper lesz nyárra :-)
2011. ápr. 15. 20:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát nálunk még nem tanulunk locsolóverset, max apuka :-) De úgy tervezzük hogy a picit is elviszi magával. A két csajjal meg majd mi is várjuk a locsolókat!!! :))
2011. ápr. 15. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!