Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? "Zaklat" a lányom...

Mit tegyek? "Zaklat" a lányom egyik osztálytársának az édesanyja! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szóval: a lányom gimis. Januárban véletlenül meglökött egy padot a suliban. A pad ráesett az egyik osztálytársának alábujjára, ami eltört. Elvitték a kórházba, begipszelték.. Elfertőződött, így további gondok lettek. Utána 1,5 hónappal felhívott az anyuka, hogy a mi lakásbiztosításunkra kérjek a gyereknek pénzt... hazudjam, hogy nálunk tört el a lába. Mondom, a suliban történt az eset! Ő azt mondta, az iskoláűban nem vettek fekl jegyzőkönyvet, így lemaradtak az ottani biztosításról.

Ok, mondtam, utána nézek,mit tehetek. Beszéltem a biztosítóval, de ott kérik a baleseti osztály papírjait.. És csupán a balesetet követő 8 napon belül lehet beadni a papírokat... Ezt az anyukának is elmondtam, de azóta is hívogat engem és a lányomat is... Nem követelőzik, csupán valami fájdalomdíjat emleget... Ti mit tennétek?


2011. márc. 22. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez vicc, először nem jutott eszébe, csak 1,5 hónap után?


Eszembe sem jutna ilyennel zaklatni valakit, mert balesetek előfordulnak. Nem a lába szakadt le a gyereknek!


Én nem tennék semmit, megmondanám neki, hogy hazudni nem fogok, így sajnos nem tudok segíteni.

2011. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Én próbáltam segíteni, de sajnos én sem tudok neki varázsolni...

Egyébként nekem is az jutott először az eszembe, amit te írtál, hogy "most jut eszébe"...

Sajnálom a fiút, tényleg. Főleg, hogy a lányom egyik legjobb barátja.. De tenni semmit sem tudok.. Most azt várná el talán az anya, hogy zsebből fizessünk? Mi sem állunk fényesen anyagilag.. főleg, hogy nagycsaládosok vagyunk, 4 gyerekkel..

2011. márc. 22. 11:03
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Max. kérdezd meg tőle legközelebb, mikor hív, hogy akkor pontosan mondja meg mit szeretne, mit tegyél, de leszögezed előre, hogy 1.pénzed nincs, így fizetni nem fogsz, és nem is tartod jogosnak, 2. hazudni sem fogsz a biztosítónak.
2011. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Mond el neki még egyszer, hogy nagyon sajnálod, de ennél többet te nem tehetsz. Pénzt pedig nem fogsz fizetni, mert baleset történt. Max lányod visz egy csokit a barátjának, mert fájdalom díjul max ennyivel tartozik. Meg persze ha kiesik a suliból a sérülése miatt, akkor elviszi neki a leckét, de ennél többel ti nem tartoztok. Most mindenki, aki elkap mondjuk egy betegséget a suliból keresse meg, aki rátüsszentett és követleje a gyógyszer árát?
2011. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagyok! Természetesen már bocsánatot kért és vitt egy nagy doboz csokit.. ez alap. Ők továbbra is jó barátok maradtak... A fiú mindennap megkapta a leckét, naponta tájékoztatták az iskolai eseményekről (MSN, Facebook, személyes látogatások, stb), szóval nem errőkl van szó. A nő ismer minket, ismeri a körülményeinket... Igazán nem is értem a hozzáállását! Az enyémekkel is történhet az iskolában hasonló, én nem fogok senkihez rohangálni... Főleg, hogy tudom, minden gyereknek van alanyi jogon biztosítása, igaz, nem nagy összegű... Ha mondjuk a tesi órán történik hasonló, a tanárt zaklatná...?
2011. márc. 22. 11:24
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hasznos válaszokat! Ment a kezecske :)
2011. márc. 22. 11:29
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Hát én sem értem a nő hozzáállását...ők hogy állnak anyagilag?Nem kell ennél többet tenned,helyesen jártatok el.
2011. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nálunk sokkal jobban állnak :) Köszi neked is! Én is így érzem... persze, bánt a dolog (a lányomat is), de nem hiszem, hogy ezen a pénz segít... nem fog kevésbé fájni a sérülés. Már napok óta ismét hívogat... akár napi 4-5xis. Már nem is venném fel a telefont...
2011. márc. 22. 12:24
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
És ilyenkor mit mond?Csakis a fájdalomdíjat emlegeti?Te mit mondtál neki?Komolyan,ez nem normális,szerintem szimplán unatkozik...
2011. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem én már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra az ilyen rohadt bunkót...

Azért mindennek van határa.

2011. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!