Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok rendesen aludni éjjel? 13/L

Figyelt kérdés

Már egy ideje ez a helyzet, tegnap mondtam mondtam anyának, hogy mi is a helyzet, adott valami homeopátiás "altató" szerűséget, azt mondta vegyek be kettőt, de ez sem segített. Nagyon nehezen aludtam el, kb. másfél órán át csak forgolódtam, míg végre elaludtam, aztán hazaért éjjel anya férje és hatalmas zajt csapott, amire felébredtem. Aztán megint felébredtem, mire nagy nehezen elaludtam. Aztán azt álmodtam, hogy kaptam 3 db négyest németből és több lett a négyesem, mint az ötösöm. Ekkor felriadtam és alig tudtam visszaaludni, aztán szinte egyből keltett anya, mert reggel lett. Gyakran előfordul, hogy amikor végre elalszok, olyat álmodok, hogy valamiből rossz jegyet kapok, aztán felriadok és nem nagyon tudok visszaaludni. Utána egész nap fáradt vagyok! :S Mitől van ez? Tanácsok? :)

13/Ł


2011. márc. 3. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
azzal ne foglalkozz, hogy mit álmodsz, ugyanis nem befolyásolja a valós életet. a nehezen elalvásra altatót tudok csak ajánlani.
2011. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
a 4es rossz?:D általánosba jársz, mi? na majd...:D egyébként én is hasonló cipőben járok, de fogalmam sincs, mit lehetne tenni :( esetleg hallgass relaxációs zenét
2011. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És igen, a négyes rossz :'( Általánosba járok. A félévim is szar lett (4,3)

És ilyen álmok után mindíg azt hiszem, hogy nem fogok tudni ötöst írni, és nagyon félek, hogy lerontom a jegyeimet :SS

2011. márc. 3. 15:51
 4/15 anonim ***** válasza:

Én sem tudok, de én más miatt. Nem kell lekicsinyellni a kérdező problémáját, mindenkinek más a fontos.

Szerintem egy kicsit sokat vársz magadtól. Van egy ugyanilyen barátnőm van, nagyon rendes meg jófej, de pl. félévinél lett egy négyese egy elég erős gimiben, és úgy kiakadt, hogy napokig vigasztaltam.

Én rendszerint parázva járok be suliba, nem ezért, más miatt, és ha este nagyon nem tudok aludni, benyakalok egy pohár forró tejet. Esetleg egy korty bort is ihatsz mellé, de csak nagyon ritkán, ne szokj rá, hogy csak ezzel tudsz elaludni. De itt szerintem nem altató és egyéb tüneti kezelések kellenek, hanem beszéld ki magad valakinek, akiben tényleg megbízol (vagy én néha neten szoktam, olyanoknak, akikkel úgysem fogok találkozni), aztán próbáld meg lenyugtatni magad, hogy ha mindent rendesen megtanulsz, és mégis négyes leszel, akkor az már nem rajtad múlik. Vagy találj ki valami más mondatot, a lényeg, hogy ha ideges vagy, akkor ezt mondogasd magadnak, amitől lenyugszol.

Én amolyan földbeszúrt négyes - gurulós hármas - instabil ötös keveréke vagyok. De ha egyszer nem értem a matekot meg a fizikát, akkor most mit csináljak? :D


15/l

2011. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem lekicsinylésnek szántam, inkább irigylem..:)
2011. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem rossz átlag, sőt...


A kérdésre válaszolva pedig: ha én nem tudok aludni, akkor annak olyan oka van, hogy például izgulsz valami miatt, ami holnap lesz, vagy félsz valamitől. Pár hónapja legalább is nekem ez volt az ok. Én akkor sem tudok aludni, mikor pl. a nyári szünetnek vége van, szóval hosszabb ideig nem voltam suliban, olyankor mindig izgulok az első nap miatt, az utolsó éjszakán nem tudok aludni. Ilyenkor én is több óráig forgolódom, nem tudom, mi vsn ilyenkor :S


Szóval ha ilyen problémád van, gondolj arra, hogy semmi nem olyan szörnyű, mint amilyennek tűnik. Gondold bele magad a helyzetbe, próbáld meg megtalálni az izgulás/félelem forrását. ha meg nem ilyen izgulós dolog az oka, akkor nem igazán tudok segíteni, de azt altató sosem megoldás. ha sokáig nem múlik el, elgondolkodhatnál arról, hogy pszichológushoz menj, lehet, hogy lelki panasz az oka

2011. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én 13 évesen egyáltalán nem tudtam aludni, mindig ilyen fura, félig álom, félig ébrenlét határán voltam, forgolódtam, nem bírt leállni az agyam. Ez másfél éve volt, azóta magától rendeződött, de akkoriban volt, hogy egy héten összesen aludtam annyi órát, mint mostanában egy éjjel alatt.
2011. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1,5óra allat??az még nem is olyan sok,nekem olyan is volt hogy lefeküdtem fél 10kor és mág 3kor fenntvoltam,pedig álmos voltam,és már rendesen folyt a szememből a könny mert nemtudtam aludni.. :(


Szerintem a te problémád az hogy tul sokat izgulsz a jegyeid miatt..Nem kéne ennyire görcsölnöd miatta,lazits kicsit,de persze ne a tanulás rovására.És a 4,3 igenis jó átlag,nyugi...

2011. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben jártam ennyi idősen,ezeket tudom tanácsolni:Lefekvés előtt 2 órával már ne egyél,hogy az agyad az alvásra,és ne az emésztésre koncentráljon.Igyál lefekvés előtt koffeinmentes nyugtató teát,vagy ami még jobb,forró tejet egy kis mézzel.Estefele,6-7 körül ha szép az idő sétálj,kocogj egyet a friss levegőn.Napközben minimum 30 percet mozogj intenzíven,fáraszd mi magad.Lefekvés előtt olvass minimum fél órát,attól elálmosodik a szemed.:) Lefekvés előtt jóval fürödj,zuhanyozz le,mert pl engem személy szerint az felélénkít.Hirtelen ennyi jutott eszembe,majd még írok,ha eszembe jut valami.16/L
2011. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
vegyél be 2-3szem xanaxot, és feküdj le. 10percen belül aludni fogsz.
2011. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!