Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudom rávenni anyámat,...

Hogy tudom rávenni anyámat, hogy tartsa az ígéretét és megvegye nekem karácsonyra?

Figyelt kérdés

Anya megígérte nekem, hogy karira megkapom az ACER Aspire notebookot, és lesz hozzá hordozható net, erre kijelentette, hogy vesz otthonra egy asztalit és a netet kapom ajángékba, mert úgyis csak én használom és a notebookra nem fog hitelt felvenni.

Bezzeg a pasija 9 éves lányának (velünk élnek) vesznek hülye Icurka Picurka plüssöt meg házat.

Olyan igazságtalan! A kiscsaj mért kaphatja meg azt amire vágyik és én miért nem?


2010. dec. 9. 16:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem jóval nagyobb árkülönbség van az Icurka akármi és a notebook között,meg a kislány még 9 éves,te meg lehetnél már érettebb hogy felfogd a pénz nem az égből hullik.
2010. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ez ugye nem komoly?

1.Ez a notebook kb. 100 000 Ft.A tesódé 20 000.Van különbség nem? Teljesen normális ha nem akar hitelt felvenni.Gondolom azért mondta el neked, hogy ne azt gondold, hogy elfelejtette mit kértél, hanem tudd hogy nem volt rá elég pénz, ezért nem kaptad meg.Gondolom azt hitte el tudod fogadni, meg tudod érteni.Úgy látszik tévedett...Meg azért feltűnhetett volna, hogy igenis meg akarja adni neked azt amire vágysz, hiszen asztali gépet és netet kapsz...Azért lehetnél hálásabb...

2.Figyelj!Általában úgy van ha két gyerek van, hogy mondjuk mindkettőre 20000 Ftot költenek.Tehát karácsonyra a gyerekeknek 40000ért vesznek ajándékot.Nem valószínű hogy a mostohatesód karácsonyi ajándékára szánt pénzt elköltik a tiedre.

3.Mikor ígérte meg? Valószínűleg nem avatnak be téged a pénzügyeikbe(nem csodálnám), honnan tudod hogy azóta nem csökkent-e a fizetés, kellett-e valami másra, valami fontosabbra.Kár ennyire felháborodnod....

Ja és a válasz a kérdésre: sehogy...vagy ha rá is tudnád venni NE csináld...

2010. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

ma 17:14


Nekem a notebookom kevesebb volt 100-nél. Azért kaptam, mert én azt kértem, oszt kész. Közben házimunkát is végzek stb... -.-

2010. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kamu.


Jó lett, de a megfogalmazást túlzásba vitted.

2010. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nagyon sok pénz egy notebook. Hitelbe ilyenér nem szabadna verni magát egy családnak. Főleg, ha csak egyik tagja kap ennyiért valamit...


Nem szabad önzőnek lenni. Mi tudod mit kaptunk karácsonyra? Volt hogy számológépet. És tudod hogy örültünk neki? Napokig csodáltuk! Nem a Te hibád persze, mert más vágyakat kényszerítenek rátok. De nem jár automatikusan minden egy tininek. Anyukád kár hogy megígérte, de gondolom te is ígértél már sok mindent, amit nem tudtál megtartani.

Ha tehetné, biztos megtenné.


És arra gondoltál már, hogy anyukád mit kap? Ha Te 100ezer felett kapnál, akkor a többieknek is járna annyi legalább, nem? Akkor kb 400ezret kellene összeszednie anyukádnak. Nem tudom, hogy ilyen jó anyagi helyzetbe hány család van.

Karácsonynak nem az a lényege, hogy milyen anyagi javakat tudtok egymásnak adni, ki milyen ígéret miatt tegye a következő éveit nehezebbé anyagilag.


A karácsony a szeretet ünnepe.


Inkább öleld meg anyukádat és szeresd a 9 éves "mostoha"tesódat is, örülj, hogy vagytok egymásnak! Ha veletek lakik, anyukája biztos hiányzik neki. Neki nincs vele az anyukája, veled viszont ott van a Tied. Becsüld meg inkább.


Idén karácsonykor mikor a díszeket és fényeket csodálod, arra gondolj, hogy szerencsés vagy, mert vannak akik szeretnék és akiket szerethetsz.

Sokkal fontosabb az anyagi vágyaknál.

2010. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

De folytatva, megértem, hogy megígérted, és mivel sok ismerősödnek van, úgy érzed, neked is jár. (megsúgom, nekik sem jár, sok szülő nem vesz magának cipőt évekig, és megveszi a gyerekének a nem szükséges dolgokat... milyen példát mutat? Hogy legyél önző! -Én sokkal boldogabb lennék, ha tudnám, hogy anyukám kap valamit végre, ami az ő vágya, mint ha én kapok újra valamit-)


El is dicsekedtél vele és ciki lesz hogy meg kell mondani, hogy mégsem kaptál? Gondolom ez zavar. Egyetlen dolgot tehetsz, megmondod, hogy azt a rengeteg pénzt fontosabb dolgokra költitek, és elszánod magadat, hogy Te magad fogod összegyűjteni rá a pénzt. Ha elég idős leszel, diákmunka

2010. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!