Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudom rávenni anyámat,...

Hogy tudom rávenni anyámat, hogy tartsa az ígéretét és megvegye nekem karácsonyra?

Figyelt kérdés

Anya megígérte nekem, hogy karira megkapom az ACER Aspire notebookot, és lesz hozzá hordozható net, erre kijelentette, hogy vesz otthonra egy asztalit és a netet kapom ajángékba, mert úgyis csak én használom és a notebookra nem fog hitelt felvenni.

Bezzeg a pasija 9 éves lányának (velünk élnek) vesznek hülye Icurka Picurka plüssöt meg házat.

Olyan igazságtalan! A kiscsaj mért kaphatja meg azt amire vágyik és én miért nem?


2010. dec. 9. 16:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Ennek olyan mese szaga van..de hát ti tudjátok..
2010. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem két fillér a különbség a kettőtök ajándéka közt.

Nem tudom hány éves vagy, de ha ilyen ajándékokra vágysz akkor gondolom vagy már olyan idős, hogy lassan illene fölfognod a pénz értékét.

Ettől függetlenül nem szép dolog anyukádtól, hogy valamit megígért és mégsem tartja be. Szólj neki, hogy legközelebb ne ígérjen meg olyasmit amit nem tud betartani.

2010. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
Az élet nagy gondjai...
2010. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy sok család az ilyen húzások miatt megy anyagilag tönkre?

Laptopot TILOS hitelből venni! Anyukádnak teljese igaza van, hogy nem veszi meg.


Hány éves vagy? Ha nyárig betöltöd a 15-öt, akkor el tudsz menni nyári munkára és abból simán veszel magadnak egy saját kölün laptopot. Anyukád nem igazságtalan, csak van esze és látja, mivel jár itt a válság.

2010. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
Mindig elszorul a szívem, ha ilyesmit olvasok, most is folynak a könnyeim... Micsoda igazságtalanság, hogy nem vesz fel hitelt! Mégis hogy képzeli? A kislánynak vesz 1000 Ft-ért plüssállatot, neked meg arra nem képes, hogy felvegyen több tízezer kölcsönt! Milyen sanyarú sors! Tisztára mint Hamupipőke. Mondom, bőgni fogok.
2010. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

msot nem tom mit kell izélni velem,megígérte nem?

AmúgyIcurkák rohatt drágád, csaknem 20et ráköltenek.

Egy csomó barinőm notival megy suliba, tök izé lesz már én is eldicsekedtem vele.

13,5/l

2010. dec. 9. 17:02
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a hitel miatt jövőre nem lesz étel a karácsonyi asztalon gondolkozz el az értékrendeden...
2010. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%
De gáz vagy eldicsekedsz vele közbe meg még hitelből se futja rá.Nincs sok pénzetek de még azzal a kevéssel is eldicsekedsz.Hát elég szar életed lehet.Nekem simán megvennének egy laptopot de most nincs rá szükségem.ja és nem vagyok elkényeztetett.
2010. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

a viselkedésedből lerí,hogy egy magát túl sztároló h*lye gyerek vagy,már ne haragudj.

szerintem azért van különbség a 20ezres játék és a 150-200ezres notebook között.minek kellett neked eldicsekedni?ez a te hibád és nem anyukádé,hogy nem akarja csődbe vinni a családot egy sz*r kölcsönnel.

2010. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Icurka 20ezer,Laptop... 80? 100? Vagy még több?

Látszik, hogy még nem dolgoztál. Fogalmad sincsen a pénz értékéről...

Amúgy pedig nem hiszem, hogy anyukád direkt szemétkedni akar veled és azért nem veszi meg. Nyilván utólag jött rá, hogy még sincsen elég pénze.

Azt pedig ne haragudj, de nem veszem be, hogy a 13 éves takony barátnőid notebookkal járnak iskolába...

Ez még egyetemen is ritka látvány, pedig ott az igazgatóság is engedélyezi (csak mert más iskolákba külön engedély kell)

2010. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!