Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért nem ért egyet...

Sok szülő miért nem ért egyet a gyerekek "pofozásával"?

Figyelt kérdés

Én csak a saját példámat tudom felhozni.

Amikor kicsi voltam sokszor kaptam taslit hisztikért és rossz cselekedetekért. Általános iskolás koromba szimplán azért is mert a hétvégi tanulásnál nem értettem elsőre egy feladatot. Ennek ellenére én nem ítélem el azokat, akik pofozással élnek, mert véleményem szerint, egy jól időzített pofon akár jobb lehet mint az "üljünk le beszélni", mert valljuk be beszéddel nem lehet az élet nagy ütéseire felkészíteni a gyereket. Például régen e gyerekeket még a tanárok is ütötték, mégis tele van a világ értelmes felnőttekkel. Szerintem ezzel a beszélgetős ejnye-bejnyével csak azt érjük el hogy a gyerekünk egy kis mimóza lesz, vagy éppen ellenkezőleg egy vadállat aki úgy gondolja mindent megtehet, mert semmilyen következménye nem lesz.


2010. nov. 26. 13:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

19.36-os

Rossz jegyet hoz, megpofozzuk érte, következmény: ettől nem fog jobban tanulni, max legközelebb meghamisítja jegyet az ellenőrzőben (tapasztalat, osztálytársammal történt annó)

Tényleg komolyan gondolod, hogy ha majd rossz tanuló lesz, akkor a veréssel eléred hogy jobban tanuljon? Ezt nem gondolhatod komolyan? Tudod mitől fog esetleg jobban tanulni? Ha már eleve így neveled, megérteted vele hogy a tanulás fontos, számára fontos, esetleg segítesz is neki ha nem megy, de attól biztos nem hogy jól odasózol neki!

2011. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!