Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért nem ért egyet...

Sok szülő miért nem ért egyet a gyerekek "pofozásával"?

Figyelt kérdés

Én csak a saját példámat tudom felhozni.

Amikor kicsi voltam sokszor kaptam taslit hisztikért és rossz cselekedetekért. Általános iskolás koromba szimplán azért is mert a hétvégi tanulásnál nem értettem elsőre egy feladatot. Ennek ellenére én nem ítélem el azokat, akik pofozással élnek, mert véleményem szerint, egy jól időzített pofon akár jobb lehet mint az "üljünk le beszélni", mert valljuk be beszéddel nem lehet az élet nagy ütéseire felkészíteni a gyereket. Például régen e gyerekeket még a tanárok is ütötték, mégis tele van a világ értelmes felnőttekkel. Szerintem ezzel a beszélgetős ejnye-bejnyével csak azt érjük el hogy a gyerekünk egy kis mimóza lesz, vagy éppen ellenkezőleg egy vadállat aki úgy gondolja mindent megtehet, mert semmilyen következménye nem lesz.


2010. nov. 26. 13:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
"Régen e gyerekeket még a tanárok is ütötték, mégis tele van a világ értelmes felnőttekkel." De a nagy része nem az.
2010. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Engem is ütöttek, én is ütöm majd a gyerekem! Mégpedig azért, mert értelmes lettem, nem lettem elkényeztetve, jó az atyai/anyai pofon, én teljes mértékben támogatom. Nem fossá kell verni, de egy két legyintést igenis megérdemel az elkanászodott gyerek.
2010. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Olyan rosszul hangzik hogy "ütni" meg "verni", szerintem sokan elbeszéltek egymás mellett, mert van különbség, pl. nem hurkásra verem a fejét...az már tényleg gáz és nincs is értelme, de egy jól célzott anyai/atyai pofon nem a világvége h magába szálljon, nem szíjjal verni és földön rugdosni, mert ez már brutális, nem hiszem h egy megérdemelt lightos pofont verésnek kéne nevezni...a fennt említettek na az már igen!
2010. nov. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

teljesen ledöbbenek egy két válaszon

pl 19.37: Engem is ütöttek, én is ütöm majd a gyerekem! Mégpedig azért, mert értelmes lettem, ......


gondolod, hogy ha nem ütöttek volna, akkor nem lennél értelmes?

és jövő időben írsz, tehát te már előre eltervezed, hogy ütni fogod

kész tragédia :(((((

2010. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
engem soha nem ütöttek meg, és biztos hogy majd ha gyerekem lesz én se fogom megütni. a szüleimnek nem adtam okot arra, hogy ezt tegyék. szerintem attól még hogy valakit nem ütnek-vágnak minden dologért, nem lesz belőle se vadállat, se mimóza.
2010. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

Ó jaj szegény gyere lelkileg össze lesz törve.. ez egy hülye liberális felfogás, hogy ne neveljük a gyereket, majd megnevelődik magától, s egy pofon se egy kézre, seggre ütés( kisebb korban) semmi tiltás csak ejnye-bejnye, meg következmény nélküli szidás, nem vezetnek sehova.. de addig úgyse értik meg amíg meg nem tapasztalják, igenis ha muszáj kell a pofon,a büntetés a szidás, mert különben egy udvariatlan, bunkó, tapló ember lesz akinek semmi tisztelettudata nincs, azt hiszi övé a világ, leszarja a szülei véleményét, ezért majd 12 évesen már szex,a cigi, az alkohol a drog fogja érdekelni..Kaptam pofont ha jól emlékszem 14 évesen nagyon megérdemeltem, és nagyon ritkán kisebb koromban is, amikor tényleg nagyon rossz voltam, teljesen normális, tisztességes, tisztelet tudó ember lett belőlem, nem törték össze a lelki világom...

a 16L-nek válasz, igen megalázó, de túl lehet élni épp ezért is tanulja meg a gyerek hogy hol a határ! Még kicsi vagy 4-5 év és rájössz mit miért csináltak a szüleid, és nem fogod bánni ha megneveltek rendesen!

2010. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
19:54 rosszul írtam elnézést, kicsit már fáradt voltam. Oda fogok neki sózni, és az apját is megkérem majd rá, ha kell, hogyha szemtelen velem, vagy rossz jegyet hozott, stb. Igenis, nevelő célzattal lehet megütni egy gyereket!! Nem verni kell, de egy két maflást, ha megérdemli, biztosan kiosztok neki. Engem volt, hogy amikor nagyon hülye voltam, nekem estek és igenis hasznos, nem értek ezzel a nagy liberális neveléssel egyet, hogy ne üsd a gyereket.
2010. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nálam ott lett vége, amikor visszakézből adtam egy pofont anyámnak... 14éves voltam..
2010. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
az a szülő aki veri a gyerekét(nem az egész kicsi taslira gondolok, hanem arra amit már megérez a gyerek), az a szülő lelki beteg, és így vezeti le az aggressziót..személy szerint ilyen szülőt nem engednék gyerek közelébe, mert lehet, h ő azt gondolja, hogy ez nem árt, lehet h van olyan gyerek, aki könnyen fel tudja dolgozni, de SENKI NEM EGYFORMA, van aki az életben nem felejti el, és ezért lesz később aggresszív, vagy épp mimóza, szval az ilyen szülőket én elítélem..ha annyira verekedni akarnak, járjnak boxolni ..az meg nem érv hogy régen is volt verés, mégis emberek lettek a gyerekeből, mert tényleg tele van a világ értelmes felnőttekkel, ez igaz, de azok lettek értelmesek, akiket nem a tenyerükkel fegyelmeztek, és televan a világ agresszív lelkibetegekkel is őket meg valószínű verték(sajnálom is őket, ezt most nem lenézően írtam..)..szval semmiesetre sem szabadba..a szülő nem atyaúristen, hogy ha kedve támad, verekedjen, ennyi...
2010. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én a hosszú pofozással nem értek egyet, de ha mondjuk egyszer-egyszer kap a gyerek egy pofont (nem óriásit), az nem árt. Én is kaptam, és nem haragszom a szüleimre. Bár a fenekelés jobb. Én is kaptam volna inkább a fenekemre, mint pofont.
2011. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!