Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért nem ért egyet...

Sok szülő miért nem ért egyet a gyerekek "pofozásával"?

Figyelt kérdés

Én csak a saját példámat tudom felhozni.

Amikor kicsi voltam sokszor kaptam taslit hisztikért és rossz cselekedetekért. Általános iskolás koromba szimplán azért is mert a hétvégi tanulásnál nem értettem elsőre egy feladatot. Ennek ellenére én nem ítélem el azokat, akik pofozással élnek, mert véleményem szerint, egy jól időzített pofon akár jobb lehet mint az "üljünk le beszélni", mert valljuk be beszéddel nem lehet az élet nagy ütéseire felkészíteni a gyereket. Például régen e gyerekeket még a tanárok is ütötték, mégis tele van a világ értelmes felnőttekkel. Szerintem ezzel a beszélgetős ejnye-bejnyével csak azt érjük el hogy a gyerekünk egy kis mimóza lesz, vagy éppen ellenkezőleg egy vadállat aki úgy gondolja mindent megtehet, mert semmilyen következménye nem lesz.


2010. nov. 26. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Az sosem megoldás ha a gyerek verve van. Mit lehet elérni vele? Max azt hogy valami lelki sérülése lesz a gyereknek. Nem vagyok híve a gyerek pofozásnak.
2010. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azok közé tartozom akik nem értenek egyet a pofozással. Már csak azért sem, mert egyszerűen képtelen lennék rá, hogy megüssem.

Még nem tudom, hogy nálunk mi lesz a megoldás,ha oda kerül a sor, de pofon biztos nem.

2010. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Engem is sokszor megütöttek, és nem okozott semmi lelki törést, sőt értelmesebben is gondolkodok mint a többi kortársam. Anyukámmal is jó viszonyban vagyok és nem neheztelek rá emiatt.

Látva a többi gyerekes osztálytársamat, akik sosem kaptak egy pofont se és úgy gondolják ők mindent megtehetnek, szóval én örülök hogy nem ilyen lettem.

2010. nov. 26. 14:05
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Én tini vagyok, de ettől függetlenül egyet értek a pofonnal. Én is kaptam, az öcsém is. Jó nem arra gondolok, hogy a gyereket fel kell pofozni, csak egy kis ütés, lehetőleg úgy, hogy megérezze. Szerintem így érzi a gyerek, hogy a stülő fölötte áll és nem fordítva. És nekem sincsen semmi bajom sem a szüleimmel, pedig kaptam tőlük jó párszor. Persze akkor nem éreztem igazságosnak, de hogyha most visszagondolok, talán meg is érdemeltem.
2010. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Neked tudod, mid van? Szerencséd. Vannak, akiknek igen is lelki törést okoz.
2010. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

néha egy jól irányzott seggre pacsi(nem verés) igenis jól jöhet, mert később ezek a gyerekek úgy lecsapják majd a szüleiket, ha nemet mondanak neki, mint a legyet.


sajna nagyon elszemtelenedtek a mai gyerekek, és úgy gondolom ez főképp a szülők hibája.

2010. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

én is kaptam annak idején, még fakanállal is a fenekemre, nem lett semmi bajom tőle

ennek ellenére nekem még soha eszembe se jutott hogy megüssem a gyereket, soha még csak apró késztetést sem éreztem rá

minek? mit érnék el vele? nálam sem értek el vele az égvilágon semmit

nem attól lesz egy gyerek mimóza vagy éppen vadállat mert nem ütötték eleget, szerintem inkább pont fordítva van

szerintem egy gyerek fizikai bántalmazása a szülő tehetetlenségéből fakad, meg könnyű egy kisebbet, gyengébbet, védtelenebbet ütni

2010. nov. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha egy gyerekkel törődnek és nyugodt, békés családi körben nő fel, akkor nincs szükség még szidásra sem, nemhogy pofonra!!!
2010. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Atóól,hogy te egy gyerekét verő pszihopata genya vagy az nem azt jelenti h ez a jó út ha az anyám//apám lennél bmeg GYÁMÜGY...
2010. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

A pofon a legmegalázóbb dolog. Nem értek egyet vele. Eszetlen egyszer kaptam, amikor anyu elmondta hogy van palija és le k*rváztam. Megérdemeltem, de akkor ez csak úgy kicsúszott. Szerintem egy szülő akkor üti meg a gyerekét, ha már nem tud vele mit tenni, az ordibálás és az ütés a tehetetlenség jele. Ezt 10éves korom óra így tartom a fejemben, és ezzel tudom felidegesíteni őket a legjobban, hogy higgadt vagyok.

16/L

2010. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!