Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Depressziós kamasz gyerekednek...

Depressziós kamasz gyerekednek írtak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés

Gyerekem (16 éves) diagnosztizáltan kevert szorongásos depresszióval küzd, melyet akkor diagnosztizált nála a pszichiáter, amikor középiskolaba került. Iszonyatosan rossz osztályt fogtunk ki, sulit kellett váltani.


Azóta "nem tért magához" jár rendszeresen pszichológushoz.


A pszichológus most visszairanyitott a pszichiaterhez, neki sem tetszik amit tapasztal a gyereken.


Valószínűleg gyógyszer lesz belőle... El vagyok keseredve. A családban sose volt ilyen jellegű probléma...


A gyógyszertől mi fog változni? Jobb kedve lesz? Motiváltabb lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?


Köszönöm, ha valaki válaszol.


okt. 15. 17:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
66%

Én is szedtem gyógyszert szorongásos depresszióra. Igazából, ha megvan a megfelelő gyógyszer és megfelelő adagolás(nem javaslok semmit, az a pszichiáter dolga), akkor még kb két hét mire a mellékhatások elmúlnak. Nálam a megfelelő gyógyszer volt a nehézkes. Ugye két-három hetet rávársz, hogy vajon ez a probléma, ami a gyógyszer miatt van, még a normális mellékhatás, ami a szedés kezdete miatt van, vagy maga a gyógyszer nem jó neked. Nekem a harmadik gyógyszer lett megfelelő, ami durván két és fél-három hónapot jelentett a szr mellékhatásokkal.

Igazából, ha a beteg akarja a gyógyulást, ott van a szakértő kontrollja, nem hagyja abba a terápiát, akkor baj nem hinném, hogy lehet.

Viszont önmagában a gyógyszer nem megoldás. Legalábbis nekem nem volt az.

Na boldog az nem lettem tőle. Igen, a megfelelőtől sem. Inkább azt mondanám, hogy kb érzelemmentes, meg enyhén szedált, tompa voltam. Ami még így is fényévekkel jobb volt, mint gyógyszer nélkül, mert amúgy tele voltam negatív érzelmekkel, meg szorongással.

De most ezt úgy képzeld el, hogy nem bírtam bemenni egy könyvtárba, ahol amúgy kölcsönzési automata van, tehát meg tudtam volna oldani úgy is, hogy nem beszélek senkivel. Meg sokszor két óra mentális felkészülés volt az, hogy elmenjek a boltba, és úgy is sokszor az volt a vége, hogy a bolt előtt sétáltam fél órát, majd hazamentem, mert képtelen voltam bemenni a szorongástól...

tegnap 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Jaj, 21-es... 😥 És azóta jól vagy? Köszönöm a válaszod. ❤️
tegnap 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!