Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Depressziós kamasz gyerekednek...

Depressziós kamasz gyerekednek írtak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés

Gyerekem (16 éves) diagnosztizáltan kevert szorongásos depresszióval küzd, melyet akkor diagnosztizált nála a pszichiáter, amikor középiskolaba került. Iszonyatosan rossz osztályt fogtunk ki, sulit kellett váltani.


Azóta "nem tért magához" jár rendszeresen pszichológushoz.


A pszichológus most visszairanyitott a pszichiaterhez, neki sem tetszik amit tapasztal a gyereken.


Valószínűleg gyógyszer lesz belőle... El vagyok keseredve. A családban sose volt ilyen jellegű probléma...


A gyógyszertől mi fog változni? Jobb kedve lesz? Motiváltabb lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?


Köszönöm, ha valaki válaszol.


okt. 15. 17:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

"A gyógyszertől mi fog változni? Jobb kedve lesz? Motiváltabb lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?"


Nem. Sőt, először felerősödhetnek a tünetek is akár. Évekig kell szedni, ha már tünetmentes lesz, még utána sem szabad abbahagyni egy jó ideig.

okt. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Tompa lesz tőle. Én például hagytam, hogy megharapjon a kutya. Szorongásra kaptam. Jobb kedvem nem lett, csak leszartam mindent.
okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

"Valószínűleg gyógyszer lesz belőle... El vagyok keseredve. A családban sose volt ilyen jellegű probléma..."


Ne állítsd be negatív dolognak, semmi ok keseregni. Ez egy megoldáe lehet a pfoblémára

okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne úgy képzeld el, hogy majd kicsattan az örömtől. Inkább úgy, hogy (egy jó idő után) már nem fogja érdekelni a depressziót és szorongást kiváltó ok.
okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
2es ez nem szimpatikus. Azért ennyire nem rossz a helyzet, de ha egy gyógyszer ezt teszi, akkor nálunk sokat ront a jelenlegi helyzeten...
okt. 15. 17:46
 6/22 A kérdező kommentje:
De akkor mi értelme van? Kémiailag mit csinál a szervezetében??
okt. 15. 17:48
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Sajnos igen, pedig az okot kéne megszűntetni. 16 évesen mitől depis???
okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Nem érte semmi hatalmas trauma azon kívül, hogy gyűlölte a középiskolai osztályát. A váltás jót tett, de önmagát hibáztatja, hogy ott nem tudott beilleszkedni (megjegyzem, ott én sem tudtam volna, az osztályfonok is elismerte, hogy nem ok az osztály).


Most pedig szerinte ő csúnya, nem szerethető, az életnek semmi értelme (öngyilkos gondolatai nincsenek, és önmagát sem bántja).


De állandóan rosszkedvű, a jegyei sokat romlottak. Általánosban végig kitűnő volt.


Nem akar semmilyen programon részt venni, kihuzza magát mindenből. Régen nem volt ilyen probléma. Sőt!! Mindig életvidám, eleven, igazi rosszcsont gyerek volt.


Itthon béke veszi körül. Van egy húga, szeretik egymást. Mi is az apjukkal.

okt. 15. 18:16
 9/22 A kérdező kommentje:
Sokat alszik mostanában. Motiválatlan. Olyan mintha semmi de semmi öröme nem lenne. 😒
okt. 15. 18:18
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon kettős élményem van a gyógyszerrel. Sertralint kaptam szorongásra. 6 hét után abbahagytam. Iszonyatosan erőtlen lettem tőle. Még izzadtam, meg fájt a fejem, meg egy falatot sem bírtam enni, meg úgy minden bajom volt. Képtelen voltam ellátni a háztartást és a gyerekeimet. Ezzel együtt kellett nekem ez a 6 hét gyógyszer. Ki mertem mondani olyan dolgokat, amiket már 10 éve ki kellett volna mondanom. És a gyógyszer hatása alatt sikerült.

Érdemes megpróbálni a gyógyszert. Igen, lehetnek mellékhatásai, de olyankor fel kell hívni a pszichiátert és szólni kell. Ha nagyon rosszul van tőle a gyerek, abba lehet hagyni a szedést. De az is lehet, hogy segíteni fog.

Ilyen meg nincs, hogy mitől depressziós valaki 16 évesen. A depresszió egy hormonális zavar. Nem elégedetlenség, nem pillanatnyi szomorúság, hanem egy hormonális betegség.

okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!