Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Depressziós kamasz gyerekednek...

Depressziós kamasz gyerekednek írtak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés

Gyerekem (16 éves) diagnosztizáltan kevert szorongásos depresszióval küzd, melyet akkor diagnosztizált nála a pszichiáter, amikor középiskolaba került. Iszonyatosan rossz osztályt fogtunk ki, sulit kellett váltani.


Azóta "nem tért magához" jár rendszeresen pszichológushoz.


A pszichológus most visszairanyitott a pszichiaterhez, neki sem tetszik amit tapasztal a gyereken.


Valószínűleg gyógyszer lesz belőle... El vagyok keseredve. A családban sose volt ilyen jellegű probléma...


A gyógyszertől mi fog változni? Jobb kedve lesz? Motiváltabb lesz? Vagy hogy kell ezt elképzelni?


Köszönöm, ha valaki válaszol.


okt. 15. 17:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Nos igen, a gyógyszer nem úgy működik (sajnos), hogy jó kedve lesz tőle, csak simán érdektelen lesz. Nem lesz se szomorú, se boldog. De jobb, mint a depresszió, hidd el nekem. Orvosi felügyelet mellett kell szedni, és akkor nem lesz baj.
okt. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nagyon változó, hogy kire hogyan hat az antidepresszáns, kár is megkérdezni. Én pl. annyit aludtam tőle, hogy a pszichiáter abbahagyatta velem. Senki mást nem ismerek akinél ez a mellékhatás lett volna.
okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Persze még egyáltalán nem biztos, hogy felirjak neki. Kétszer voltunk eddig pszichiáternel, és mindkét alkalommal úgy ítélte meg, hogy a határán van, de nem kell gyógyszer.


Most megnezzuk harmadjára is.


Csak már az én idegeim bírják rosszul.

okt. 15. 19:02
 14/22 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, hogyan hat, ki mit tapasztalt, mert számomra ez ismeretlen terület (voltak eddig).


Nem ismerek senkit, aki depressziós volt és gyógyszert szedett. Nincs kitől kérdezzek.


Hálásan köszönöm a válaszokat és annak különösen örülök, hogy teljesen normális vagy válaszokat írt mindenki.

okt. 15. 19:05
 15/22 anonim ***** válasza:
18%
#10 Valahol értem, hogy hormonális betegség, de hogyan jön létre hormonális betegség egy rossz osztályközösségtől? A gyógyszer, amit szedtél, az idegrendszerre hat, nem a hormonokra. Nagyon komplex folyamatok ezek. Kamasznak adni 25x is átgondolnám... előtte biztosan bevetnék akár mindenféle "kuruzslókat" is, hátha el lehet kerülni a gyógyszert. Főleg ha igazán nagy gond nincs (önbántalmazás, stb)
okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan ezt aggasztotta rám a pszichiáter ( akivel amúgy nem találom a közös hangot.)

Kapásból megkínált gyógyszerrel.

Mikor jeleztem, hogy nem jó a gyógyszer: mert bár magasvérnyomásos vagyok, úgy levitte , hogy padlót nyaltam.

Nem tudtam koncentrálni,totálisan széthulltam, nappal aludtam volna megállás nélkül annyira lezsibbadtam, éjjel nem tudtam aludni.

Nappal teljesen kifordultam magamból, olyan iszonyatos házsártosan bunkó voltam mindenkivel, és olyan mérhetetlen gyűlőlet gyűlt fel bennem, hogy már én ijedtem meg saját magamtól.


Hülyének nézett, mert ő már annyi mindenkinek felírta és senki nem panaszkodott ☝️ váltig állította nem lehet a gyógyszertől.. mire közöltem vele akkor olvassa el a tájékoztatón a mellékhatások részt , ott van minden feketén fehéren 🙄


Soha többet

okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
Kb. 14 napig lehetnek mellékhatások, mikor elkezdi szedni a gyógyszert. Ha ezután is fennállnak, akkor szólni kell a pszichiáternek, és módosít az adagoláson vagy felír másik típusút. Sokféle antidepresszívum van ma már, mindenkinek más lesz a megfelelő.
okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%
Én is voltam depressziós, gyógyszert szedtem évekig. Szerintem, ha jól eltalálják, hogy milyen gyógyszer kell, akkor semmi baj nem lesz. Én nem lettem tőle leszedált, álmos, jókedvem lett, jól aludtam éjszakánként és az étvágyam is visszajött, pedig volt, hogy akár 4 napig egy falat se ment le a torkomon. Szedtem, közben elgondolkodtam, hogy mi is a bajom, helyre tettem magamat, majd alig vártam, hogy letehessem a gyógyszert. De ehhez az kell, hogy a gyereked is akarja a gyógyulást. Az elvonási tünetek egy más kérdés, na az elég kemény volt, de hamar túl lendültem azon is, mert akartam.
okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Akarja, akarja, ő is érzi, hogy nem jó ez így. Nem jó dolog, ha egy gyerek értelmetlennek látja, érzi a létet, úgy, hogy igazából nem is tudjuk mi a konkrét "baja". Belegondolni nem merek, mi van azokkal a gyerekekkel, akiknek ténylegesen pokol az életük, és semmilyen segítség nincs körülöttük... 😥
okt. 15. 22:44
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, erőt adott. Egészséges, boldog életet kívánok mindenkin válaszolónak!
okt. 15. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!