Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy dolgozzam fel, hogy a...

Hogy dolgozzam fel, hogy a lány gyerekem nem szeret, nem akar tanulni, ha én, az anyja egy igazi eminens voltam, és sokra is vittem vele?

Figyelt kérdés
1.,2. osztályban még a napköziben megírta a leckét, angol szavak belementek a fejébe, de most 6.-os és évek óta nem szeret leülni, rengeteg a vita, a könyörgés. Veszekszik, hisztizik, hogy minek... Teljesen leszív munka mellett ez és megvisel. ( Van tesó is, vele is tanulgatok, de ő nem ekkora rebellis). Szóval meglep, traumatizál a hozzáállása, nem nagyon tudom ezt a hozzáállást belül elfogadni, csak úgy csinálok, mintha elfogadnám.

ma 09:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%
Azt kéne elfogadni, hogy ő egy önálló emberi lény. Nem te fiatalabb kiadásban. Nem kell hogy az érdekelje és mozgassa, ami téged.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Miben jó a gyereked? Mi érdekli? Mit szeret csinálni, milyen tervei vannak? Ezekre kellene inkább koncentrálnod.
ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Valószínűleg érzi a nyomást a te részedről is ami fokozza az ellenállást, meg a teljesítési kényszer leblokkolhatja az elbukástól való félelmében.

Én is eminens voltam, semmire nem vittem vele, mert mellé az érdeklődésem és a személyiségem nem megfelelő.

A rossz tanuló osztálytársaim meg más kontinensen röhögve keresik hülyére magukat és érvényesülnek simán az életben.

Én inkább úgy motiválnám, hogy segítenék neki célt találni, amiért önmaga akar küzdeni. Felkelteném az érdeklődését valami hivatás iránt és segíteném arra orientálódni. Pl.: állatok->állatorvos, külföldi utazás->nyelvek stb. Mindent lehet kötni valamihez és még ha büfé szak is, már lenne egy célja, amiért küzdhet.

Ameddig nem belső a késztetés, addig nem fog tanulni, főleg ha amúgy nem is olyanok a képességei hogy legyen sikerélménye.

ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
A hogyan dolgozd felre meg pszichológus.
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
82%
Ő nem te vagy kisebb kiadásban. Egy emberi lény, más célokkal, álmokkal. Na meg kisebb koromban 5-6 osztályban én is gyűlöltem tanulni. Ott lett egy pálfordulás, és mára már én is szeretek tanulni, küzdeni a céljaimért, és kemény munkával elérni azokat a dolgokat amiket akarok. De továbbra sem vagyok az a stréber diák aki mindent szóról, szóra bemagol inkább azokból építkezek amik fontosak a jövőmhöz. És nem mindenkinek az az álma hogy diplomás ember legyen. Lehet hogy ő mondjuk fodrász akar lenni. Lehet hogy nem fog annyit keresni mint egy jogász, de ettől lehet tisztességes ember. Vagy lehet hogy inkább művész lélek, és festő, grafikus, animátor, vágó, színész, modell, író, szerkeztő stb.. lesz
ma 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Utolsó bingó. Művészlélek. Barátom is rajzra, varrni tanulni, amiket imád és csinálja is őket itthon ezerrel. Vettem neki már két éve varrógépet. Jelmez vagy díszlettervező szakot néztünk ki neki vele együtt technikumban majd, csak oda ugye be kellene jutni valahogy.
ma 10:03
 7/28 A kérdező kommentje:
Járatom is rajzra, nem barátom...
ma 10:04
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Általánosban sem voltam jó tanuló , középiskolában meg is buktam matekból. Az érettségin úgy mentem át hogy lehet másoltam az előttem ülőről a matekot.


Utána végre választottam olyan szakot a főiskolán amit szeretek. Elvégeztem , 20 éve külföldön lakom. Nagyon jó munkáim voltak , kevés munkával keresek sokat , mondhatom azt , hogy sokra vittem.

Ezzel csak azt akarom írni , hogy hidd el az ég adta világon semmit nem jelent sem az általános , sem a középiskola.

Majd ha megtalálja amit szeret , olyan felsőoktatásba megy és ő is viheti sokra. Vagy pedig olyan szakmát választ.

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%
Előző vagyok, ja és nekem is az általános iskolai stréber osztálytársaim semmire se vitték. Mi , akik még nem voltunk azok és bukdácsoltunk nagyon jó életet élünk , főleg külföldön.
ma 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
87%

Hatodikos? Tehát olyan 11-12 éves most? Szépen lassan elkezdi a saját vélemény kialakítást és a leválást :)


Mi érdekli mostanában (zene, sport, művészetek, barkácsolás, kirándulás stb stb) ? Mi a kedvenc tevékenysége? Mi okoz neki örömöt? Kik a barátai? Hogy érzi magát úgy általában?



Szerintem segíthet ha az érdeklődési körének megfelelő programokra mehet. Szeptember 27-én például Kutatók éjszakája lesz országosan. Nézzétek meg hátha érdekli valamelyik program és együtt elmentek.

Vagy amikor mentek kirándulni akkor többféle dolgot lehetne kombinálni hegymászás után városnézés, gyárlátogatás. Nem pont így csak ötletelek. Lehet, hogy neki az iskolai tananyag túl száraz, semmitmondó, érdektelen, és nem látja a hasznát. Szerintem ilyenkor tök sokat segít ha találkozik olyan emberekkel, helyszínekkel, tevékenységekkel amik megmozgatják a fantáziáját és motivációt adnak neki a későbbiekre.


Illetve nem tudom, hogy te elmesélted-e már neki, hogy neked mennyit jelentett, hogy tanulhattál. Mi érdekelt, mi vitt előre, mit szeretsz a mostani munkádban? Szoktál neki mesélni a mindennapi munkádról? Volt már a munkahelyeden? Tetszett neki?

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!