Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megvan rá az esély, hogy...

Megvan rá az esély, hogy elfogadjon? 24/N

Figyelt kérdés

Összejöttem egy 28 éves sráccal, akinek van egy 12 éves lánya, aki vele él. Nem nagyon kérdeztem róla, de annyit elárult, hogy a lánya anyja meghalt még amikor kicsi volt, és emiatt is van most nála a gyereke.


Az a probléma, hogy a lány nem igazán nyit felém, én pedig hiába próbálok vele beszélni, max csak pár szóban válaszolgatott. Barátom mondta, hogy szerinte csak amiatt van, hogy egészen idáig csak ketten voltak és én vagyok az első olyan lány, akivel már elég komolyra fordult a kapcsolat és azt gondolja, hogy velem el tudná képzelni ezt az egészet hosszútávon. Csak sajnos a lánya láthatóan nem igazán rajong az ötletért, sem értem.


szept. 12. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy olyan béka, amit le kell nyelni, ha vele akarsz maradni.

Azt nem írtad mióta vagytok együtt, és mióta ismered a lányát is...

szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A sráccal 1 éve vagyunk együtt, még egy társkeresőről találkoztunk, a lányával meg csak 2x találkoztam eddig (múlt hétvégén és az az előtt lévő hétvégén)
szept. 12. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen még alig találkoztatok. Persze, hogy nem fog 2 alkalom után repdesni az örömtől, hogy jaj de jó, apának barátnője van. Adj időt neki, próbálj vele beszélgetni, menjetek el hárman programokra, még ha csak fagyizni is.
szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Két alkalom után még idegen vagy. Ennek idő kell.
szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a viselkedése, ne eröltesd a barátkozást, csak legyél udvarias, normális vele, de várd meg, amíg ö közeledik.

Egyelöre idegen vagy, függetlenül attól, hogy az apja barátnöje vagy szimpla ismerös, munkatárs, akkor is ugyanez lenne. Ha nem riasztod el magadtól túlzott eröltetéssel, idövel megszokja, hogy vagy, és adott esetben közeledik.

Meg még véletlen se akarj "pótanyja" lenni, legfeljebb barátnöféleség.

szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
28 éves és a lánya 12? Ez igen!
szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem jön ki a matek!

Vagy komolyan ~15 évesen csinált gyereket valakinek aki már azóta meg is halt???

szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Lepontoztátok a 7-est, pedig tényleg furán jön ki a matek. Ha a lány 12 éves, akkor az apja 16 volt, amikor született, vagyis 15 évesen ejtette teherbe az anyukát.

Igen, tudom, XV. Lajos is pontosan ugyanezt tette a XVIII. században, de azért a mai Európában ez annyira nem jellemző dolog. Hogy az anyuka halála után, épphogy felnőttként ő vette át a lánya nevelését, az meg még annyira sem jellemző.

szept. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Attól még, hogy nem jellemző előfordulhat. Nekem van kollégám, akinek 15 évesen lett először gyereke, és emiatt 40 évesen már unokája is született. Az meg, hogy valaki meghal fiatalon még csak nem is egyedülálló dolog, lehet mögötte baleset is, bármi, sajnos.

Kérdező, hagyj időt a lánynak, hogy megismerjen.

szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

7-9-es: igaz, hogy nem megszokott, de nem egyszer fordul elö, hogy az elsö szexnél véletlen besikerül egy terhesség, és a 15-16 éves kor elsö szexre azért nem extrém korai.

Ha megtartják, akkor pont kijöhet a matek, az meg, hogy az apa is részt vett a gyerek életében, csak pozitívnak minösíthetö, már akkor is vállalta a felelöséget.


Egyébként éppen a szomszédban volt ilyen, hogy egy 18 éves lány meg egy 16 éves fiú úgy gondolták, kipróbálják, milyen a szex (mindkét család nagyon vallásos volt, ezért nagyon tiltották), és náluk is besikerült a baba. A lány el akarta titkolni és gyakorlatilag egy hónappal a szülés elött derült ki. A szülei "nem látták", mert annyira betegesen vallásosak voltak, hogy "eszükbe sem jutott", hogy a lányuk házasság elött lefekszik valakivel, és azt hitték, hogy csak hízott, azért jár bövebb ruhákban.

A szülés után a gyereket a lány szülei nevelték, a lány nem igazán foglalkozott vele, a srác viszont minden nap jött megnézni a kicsit, és azóta is rendszeresen foglalkozik vele - a gyerek most 13 éves. (A lány kb iskolás korban kezdett vele foglalkozni, elötte nem tudott mit kezdeni egy gyerekkel)

szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!