Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi az amit megengedsz a 10-13...

Mi az amit megengedsz a 10-13 éves lányodnak?

Figyelt kérdés

Egy tiktokos videó kapcsán jutott eszembe a kérdés, hogy mi az ami belefér egy 10-13 éves kiskamasz életébe. Mi az amit megengedsz neki és mi az ami teljesen kizárt.

Nekem 11 éves lesz a lányom. A lábát és a hónalját idén nyártól kezdtük el szőrteleníteni, mert eléggé be sötétedett neki.

Sminkelést nem engedem, itthon próbálkozhat. Utcára, vagy ha megyünk valahova akkor egy kis szájfényt tehet fel. Körömlakkozást engedem az iskolai szünetekben. Valószínűleg 8. osztályban rövid gél lakkot is fogok neki engedni. Ha szeretne hajat festeni, arról is 8. osztályban lehet majd szó.

Ruhákat nagyjából már ő választ, de azért felügyelem, hogy milyet. Egyedül eljárkálni nem engedem, de igazán nincs is igénye rá. Ha bármikor bármelyik barátnője itt szeretne aludni engedem, és ő is mehet.


aug. 30. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem rendben van.
aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nem fesztiválokon a helyük, ennek a korosztálynak.

Inkább azt kellene megtanítani nekik, hogy a tanulással foglalkozzanak.

Járjanak színházba.

aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A szőrtelenítést nem a szőr hossza határozza meg ideális esetben, hanem ez igény a megszabadulásra tőle.
aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt kihagytam, hogy zavarta őt és ezért szedtük le.
aug. 30. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Annyit teszek hozzá, hogy 11 évesen azért már el kellene kezdenie egyedül járkálni. Nem bandázni a város szélére, hanem mondjuk boltba leküldeni tejért, kezdjen el önálló lenni.
aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Iskolából egyedül jön haza már, mert nem lakunk messze. Boltba egyedül nem jár, a bevásárlást én intézem.

Egyébként bandázásra gondoltam, hogy nem engedem azért még de nincs is rá igénye.

aug. 30. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt. Máshol (ha vele egynemű, szüleit ismerem) aludni csak szünetben, hétvégén.

Bandazni sötétedésig, a környeken.

aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most kezdődik a szőrösödés, 10 éves, mint a tiéd. A lábán besötétedett, hónalján egy szál sincs. Nem szeret lakkozni, de ezt már ovisan is engedtem(akkor még szeretett), persze csak ovimentes napokon, vagy pl farsangra. Géllakot kézre valami nudeot szünetekben, de egyrészt nem örülök, hogy folyékony műanyagot szilárdít a körmére, amit sérülés nélkül nem lehet leszedni, és már előre meg is reszelik, hogy jobban tapadjon rá a műanyag.. másrészt nem rágná legalább a körmét, leszokna róla egy nyár alatt:)


Csábít is a gondolat, meg nem is.


Szájfényt nem rakhat fel, csak alkalmakra, járunk pompom partyra, halloweenezni meg ilyenek, ezekre még segítek is kiskora óta csinibe öltözni. Máshol aludhat, fiúnál is(az egyik legjobb barátja egy fiú, 5 éves koruk óta, egykorúak), de csak ritkán. Ruhákban kikérem a véleményét, van több, amit jóváhagyok, vagy amit ő hagy jóvá, de még olyat is ráadok, amit nem akar(mert hasznos pl a keményebb anyag télen, nem szereti a farmerszerű nadrágokat, de thermoleggingset se venne fel szoknyával).


Könyvtárba egyedül jár kb 1 km, csak kétszer kell átmennie mellékutcán, és hamarosan bevezetjük, hogy suliból egyedül jön le/megy fel 2 utcát egy megállóig, ahol felveszem. Eddig egyedül járt, de szinte a szomszéd épület volt az iskola, az úgy más. Bandázásra eddig is volt igénye, kimentünk a játszótérre a barátaihoz, és együtt mászkáltak a környező utcákban, játszottak a játszón, sportoltak, elmentek boltba, önállóan felengedem egy utcát, mert itt sok a kutya, ami kilóg, azért féltem.. Itthonra sminkelhet(ha van időm és kedvem lemosni, mert abban ügyetlen és utálja leszedni). Kapott papírt, rajzol/rajzolok arra arcot és kifestheti.

aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmit
aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!