Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engedted/enge...

Hány éves kortól engedted/engednéd meg a gyerekednek a műkörmöt?

Figyelt kérdés

aug. 27. 19:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A kérdőjelet véletlenül írtam.

A többieknek köszönöm a választ

aug. 27. 20:46
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Leteznek persze. De inkabb egy japan vagy francia manikur nagyon max gellak.

Eleganciara nevelem vagyis h tudja mikor kell a voros az kiveteles alkalom! A mindennapokban szolid ruhazat manikur natur smink. Inkabb elegans szoknya, koaztum egyberuha ...

aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%

Nekem 12 a lélektani határ, de egyébként amikortól igényes, kulturált körmös elvállalja.

De mondjuk általános sulisnak legszívesebben max úgy engedném meg, hogy alkalmakra, pl ünnepek, sulibuli.

Viszont, ha a sajátmagamra visszagondolok, engem a műköröm szoktatott le a körömrágásról, 15 évesen. Nem szorongtam, hogy pszichológus kelljen, csak ovis korból fennmaradt pótcselekvés volt. De olyan szinten, hogy a géllakkot is lerágtam a körmömről, szóval muszáj volt már. Igazából anyám hamarabb nem engedte, ilyen gyereknek ne legyen, mert csak elven. Nem hiszem, hogy 12-13 évesen gondot okozott volna nekem, max hamarabb leszokom arról, hogy rágom. Szóval ilyen célra hamarabb is engedném.

Viszont suli időben csak rövidet. Mindennapos tesi van, balesetveszélyes a hosszú köröm.

aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok olyan szigorú, de max. középiskolás kortól, általánosba abszolút nem való szerintem.
aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kérne magának. Szerintem egyszeri alkalomra, kipróbálásnak nem veszélyes.
aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Műkörmös vagyok és lányom van. Középiskolás kortól engedném. Előtte csak gél lakkot alkalmanként.
aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%
Alkalmakra kb 13éves kortól szívesen elviszem egy szolidabb műkörmöt csináltatni, de a mindennapokban biztos nem támogatnám és nem fizetném ki neki. Ha mindenképp műkörmöt szeretne az év minden napján akkor spóroljon rá össze a zsebpénzéből vagy 16 éves kor fölött a nyári munkán keresett pénzéből.
aug. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha egyet értesz, ha nem, akkor sem való kiskorúnak műköröm. De szerintem felnőtt nőknek is gusztustalan. És azt sugallja, hogy nem dolgozik eleget.
aug. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Rövid géllakkot ameddig sulizik. Nem azért mert ellene vagyok nekem is hosszú, épített körmöm van, hanem azért mert nem szeretném, hogy egy tesi óra alkalmával leszakadjon az egész körme. Akármennyire is vigyáz az ember sajnos előfordulhat és az nagyon-nagyon fájdalmas és hosszú idő még rendbe jön.
szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!