Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednèd meg...

Hány éves kortól engednèd meg a gyerekednek hogy alkoholt igyon?

Figyelt kérdés
Illetve mit és milyen mèrtèkben?
aug. 5. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Bármit, és amennyit ő érzi, hogy számára megfelelő mérték, 16 éves kortól.
aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Lányunk 16 éves. Kb 15 éves kora óta iszik alkoholt, illetve ez olyan furán hangzik. Szóval 15 éves kora óta, ha nyaralunk vagy kerti partin vagyunk fogyaszt néha-néha alkoholt. Sumersby, meggysör, ízesített sörök, ritkán pálinka. Természetesen nem részegségig, csak keveset.


Másik dolog pedig az,hogy ez nem tőlem függ mikortól engedem meg. Ha elmegy pl buliba, valószínű akkor is inni fog, ha megengedem, ha nem.

Azért engedem inni ha együtt vagyunk, mert így könnyebb szerintem a mértéket megtanulnia. És ami tiltva van egy kamasznak, az általában jobban érdekli.

aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
18.-tól. De csak étkezéshez.
aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
18
aug. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
11%

Sosem.


Nem jó ez hosszútávon,se a gyereknek se a szülőnek.


nagyon rossz irányba tévedhet a dolog.

aug. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Én 15 voltam, amikor anyu megengedte, hogy borozzak velük, persze nem lerészegedésig, hanem csak 1-2 pohárral.
aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

A 15 azèrt elèg meredek.

Inkàbb 17. De valszeg ritkàn kèrnek erre engedèlyt

aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Hehe, apukám mindig hülyéskedett amikor gyerek voltam, hogy ha pl valami alkalom volt és a felnőttek ittak egyet, akkor nekem is nyújtotta a felest, természetesen csak viccből.

15 voltam, amikor egy ilyen alkalommal a poén kedvéért elvettem tőle a feles pálinkát, és egy mozdulattal lehúztam. Majdnem visszajött, de bőven megérte, amilyen fejjel nézett rám utána, sosem felejtem el 😄 Drága apukám, sajnos azóta már nincs köztünk.

Nosztalgia off: szerintem én is ilyen 16-17 körül engedném, de akkor se a sárga földig persze. Meg hát attól is függ, hogy milyen pia, mert pl egy finom édes pezsgőt Szilveszterkor felőlem ihatna velünk már korábban is, de azért 14 évesen ne döntse le egymás után a Jagermeistereket, vagy hasonlót.

aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Mennyit? Hol? Egyedül?


Unokatesóim ballagásán én 13 évesen pl ittam.

Csak anyum volt kiakadva, apum nem. :D

aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én a 14.szuletesnapomon ittam először alkoholt a szüleimmel. Előtte csak néha egy felest. Akkor csak pezsgőt ittam, és elég sokat annak megéreztem a hatását. Utána az apám szülinapján voltam berugva rendesen akkor pálinkát is ittam, szintén 14 évesen
aug. 5. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!