Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednèd meg...

Hány éves kortól engednèd meg a gyerekednek hogy alkoholt igyon?

Figyelt kérdés
Illetve mit és milyen mèrtèkben?
aug. 5. 00:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 14-15 évesen engedték az alkoholt előszőr, nem nagyon volt így szabályozva a mérték sem hogy mennyit.

Ehhez képest mái napig nem szeretem az alkoholt, és nagyon ritkán iszom. Nagyobb ünnepeknél lemegy egy pohár pezsgő vagy egyéb, de egyáltalán nem kívánom. Akkor is inkább az ünnep és az alkalom kedvéért iszom. Berúgva sem voltam soha, még így felnőttként sem.

Nem ezen múlik hogy mennyire lesz piázós vagy bulizós egy kamasz. Ha valaki amúgy sem szereti az alkoholt mehet bulikba és tukmálhatják bele ahogy akarják, ha egyszer úgy sem fogadja el. Ezzen szemben mondhatsz neki akármilyen tanácsot és tilthatod akárhogyan ha ő maga akarja feszegetni a határait akkor úgy is megtalálja a módját hogy fejreálljon egy házibuliban.

aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%

Hát az enyéim szigorúak voltak ezzel kapcsolatban nagyon. Az első ivászatomat nem az ő engedélyükkel 16 évesen rendeztem. Akkor csak 2 korsó sörbe mentem bele. Aztán éreztem, hogy nem kell többet innom mert szédültem tőle, meg utána a kutya tányérjából ittam.


Az első felesemet 17 évesen ittam egy esküvőn.

Aztán pedig 18 éves kortól amikor alkalom volt rá ittam itthon is meg ha elmentem itthonról is.


Anyám sokáig nagyon szigorú volt, egészen 21 éves koromig meg akarta mondani, hogy mennyit ihatok.

Utána már nem érdekelte, rám bízta.


Én viszont ha lesz gyerekem nem leszek ennyire szigorú vele. 14-15 évesen megihat egy pohárral bort, pezsgőt. Aztán úgyis megtapasztalja majd magától is, hogy milyen az ital mert nem lehet mindig ott lenni mellette.

aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor engedném meg, ha már tud gondoskodni magáról
aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálam nem lenne ilyen, hogy megengedem. Úgy fogom nevelni, hogy maximálisan hiszek benne, hogy akkor fog kérni, mikor készen áll rá.
szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!