Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi az amit soha se engednél?

Mi az amit soha se engednél?

Figyelt kérdés

Mi az amit semmilyen körülmény között nem engednél a 13-16 éves lányodnak?

Ezt bármire lehet érteni.



aug. 10. 00:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem minél jobban tiltva van valami, annál jobban csinálni fogják. Azokból lesz az osztály krvája általában, akit otthon szigorúan fognak és tiltanak mindentől. Nekem nem volt ilyen tiltás gyerekkoromban, sőt anyukám mondta is, ha akarom akkor mértékkel, de megkóstolhatom az alkoholt, még vesz is nekem. Mégsem kezdtem el cigizni (azóta se szoktam rá), inni is csak néha napján mértékkel. Nem kezdtem el korán szexelni, nem lettem terhes 16 éveaen stb.

Nem biztos, hogy jó módszer a teljes szigor és tiltás, mert 0-24 úgysem állhat ott a szülő, mikor megkínálják cigivel vagy elviszik szexelni a kocsiban.

Ha meg valaki teljes kontrollt gyakorol, az számíthat rá, hogy később nem lesz jó a kapcsolata a gyerekével, mikor már elmúltak 18.

aug. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#9 nem rád gondoltam hanem 7-es válaszolóra. Autót vezetnie a törvény szerint se szabad szóval ott nem számít, hogy te megengednéd e.
aug. 10. 09:22
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
12 törveny szerint sok mindent nem szabadna pl alkohol, cigi, tetoválás, mégis mindegyikre látni példát. Azért nem olyan elrugaszkodott a vezetés se,tudok olyanról, aki hagyta a gyerekét vezetni parkolóban vagy más kihaltabb részen
aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%
Engem mindentől tiltottak, mégsem lett belőlem k.rva. 🤷🏼‍♀️
aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Bármi, ami hosszútávon nem tesz jót neki vagy bajba keverheti. A "nem tesz jót neki"-t nem csak testileg, hanem lelkileg is értem
aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
Védekezés nélküli szex.
aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Abban bízom, hogy nem nagyon kell majd tiltanom ilyesmit, mert kap olyan nevelést, hogy ne akarjon olyan dolgokat csinálni, amit tilthatnék.

De ha meg mégis valami olyat csinálna, örülnék, ha legalább elmondaná, hogy segíthessek, és ne a gyakorin kérdezze, mi legyen, ha kiszakadt az óvszer. Nyilván remélem, hogy erre nem 13-14 évesen kerül sor.

aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem, hogy az autóvezetéssel ha kihalt parkolóban vagy földúton történik akkor miért probléma?


Nekem a 10 éves gyerekem is vezetett autót meg traktort is már.


A tiltok szó nem helyes kifejezés, inkább nem örülök neki. Ilyen az ha ennyi idősen lelép egy pasival valamerre pl vagy ha óvszer nélkül szexel.

aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
31%

Hajfestes, mukorom, muszempilla, smink.. esetleg olyan amit kozmetikus is ajanlj es minosegi.


Kihivo oltozkodes es viselkedes

aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!