Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintem túlzásba viszi a 16...

Szerintem túlzásba viszi a 16 éves gyerekem a számítógépes harci játékokat. Most diákmunkázik, de estétől kb hajnal 2-ig játszik, reggel meg 6-kor kell kelnie. Szerintetek érdemes valahogy korlátozni őt ebben, vagy nem?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen kel reggelente, de nem hallgat rám, hogy korábban feküdjön. Már suliidőben is eddig játszott, sajnos leromlott a tanulmányi eredménye is emiatt, két éve még 4.5 volt, most már csak 3.2
júl. 16. 18:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Én nem korlátoznám a szünetben. Ha belefér az idejébe és így is tud teljesen a munkahelyén akkor az ő dolga, hogy mivel tölti a szabadidejét. Iskola alatt viszont mivel láthatóan romlottak a jegyek elgondolkoznék rajta. De ott sem az indokolatlan "nem játszhatsz" féle büntetésen, hanem feltételhez kötni, hogy pl csak házi után játszhasson. De ha az átlag romlás esetleg 1 vagy 2 tárgy miatt van akkor ez sem biztos, hogy a helyes út. Ez esetben el kell vinni magántanárhoz, vagy csak otthon foglalkozni vele kicsit. De alapvetően a szabadideje mindenkinek a sajátja, úgyhogy töltse csak azzal amivel akarja.
júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha 6éves lenne nem 16korlátoznám. De így hogy rendesen dolgozik, iskolába jár eszembe se jutna. A 3as nem katasztrófa és 2éve 8.os lehetett kb. ahoz képest teljesen más egy 10. A lefekvését meg nem tudod beosztani helyette, alvásra nem lehet kényszeríteni.
júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Melyik játék ez?
júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, a fiad függő.

Önerőből ebből már aligha tud kimászni. Én a helyedben leülnék vele beszélgetni erről. Csak akkor lehet eredményes a leszokás, ha ő is belátja, hogy ez függőség, és szakember kell fordulnia. Ebben állj melléje, támogasd.


Gondolom, a sok szünidős gépfüggő tini majd jól lepontoz, de lepontozással nem lehet a tényeket megváltoztatni. A gép (ill. a játszás öröme) uralkodik felette, nem tudja abbahagyni.

júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Osztoma 4-est, ez már függőség, és valami oka kellene lennie. Én elsősorban a lelki világába próbálnék betekintést nyerni, pl. iskola, haverok
júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

(Az 5-ös válaszoló vagyok.)

Lehet ugyanis, hogy a fiad a játék jutalmazásába menekül a sok kudarc elől.

júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

"sajnos leromlott a tanulmányi eredménye is emiatt"


Akkor nekem gimiben biztos a sok olvasás miatt romlott le, mert addig kitűnő voltam mindenből, de 8. után már tanulmányi eredményre többet nem kaptam oklevelet. Véletlenül sem attól, hogy mások voltak az elvárások, az ingázás miatt kiesett 2 óra az életemből, később értem haza, mint anyám, meg még a tölteléktantárgyakat is úgy vették, mintha érettségiznénk belőle. Az olyan kicsiségeket, mint hogy hetente meg kellett csinálni 15 teljes matek érettségi tételt a rendes házin túl, meg hogy mennyi esszé elemzést kellett bemagolni meg sem elmítem...

júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
Igen, nagyon problémás, ez komoly függőség, ami már az iskolai teljesítményére is hatással van. (Igenis gond a 3,2-es átlag, ne vicceljünk már!) Teljesen elpusztítja az agysejtjeit, bezombul. Nagyon gyorsan gyerekpszichológus segítségét kérném a helyedben, hogy adjon tanácsot, mit tudtok tenni ti, szülők.
júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

7-es, nagyon megható a történeted, hogy jön ide? A kérdező nyilván jobban ismeri a körülményeket és jobban tudja, hogy mik az összefüggések.

#8

júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
8as. én felsőbe volt amiből 2es voltam úgy hogy nem játszottam mellette, mikor játszottam attól függetlenül lett jobb jegyem mert azt az anyagrészt értettem. Nem a játéktól lesz rosszabb valaki hanem ha nem figyel, nem érti és nem is tanul. (én sem tanultam csak figyeltem). Mai napig imádok lolozni már 13éves korom óta.
júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!