Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy a Trónok...

Miért van az, hogy a Trónok Harca 18+os, mégis barátnőmék osztályában (9.es volt), már kb. mindenki látta?

Figyelt kérdés
Ennyire felelőtlenek a szülők? Mert amúgy nem egy nagyon gáz osztály, néhányan isznak rendesen, de pl. senki se füvezik és cigizik (legalábbis osztály szinten nem téma, és nem járnak ki szívni)

júl. 16. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk a 18-as korhatárt én túlzásnak tartom. Ha rajtam múlna, 14-es korhatárú lenne.

Szóval nem a szülők felelőtlenek, hanem a film besorolása félrement.

júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Azzal tisztában vagy, hogy a korhatár besorolás eléggé önkényes?
júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tiltja senki, hogy megnézzék. A "18+" Magyarországon csak ajánlás. Moziban is beengednek egy 10 évest is akármilyen durva filmre.
júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
A 18+ nem kötelező, hanem csak egy ajánlott besorolást jelöl. Nem gondolom, hogy ettől valaki felelőtlen lesz.
júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

A korcsoportajáánlás, ahogy a nevében is áll, csak egy AJÁNLÁS.


Arra hívja fel a figyelmet, hogy lehetnek benne olyan dolgok, amiket egy bizottság nem gondol az adott korcsoportnak valónak.


Ha van benne szex, az általában egyből 18 karikás lesz, hiába, hogy még a törvények szerint is egy 18 éves már 4 éve szexelhet úgy kb bárkivel, aki hajlandó rá.

júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Én meg felnőtt fejjel néztem pár évadot a trónok harcabol, és jogosnak érzem a 18+os besorolást. Nyílt szexjelenetek testvérek, melegek, leszbikusok közt, öldöklés, stb..ez csak az első néhány részből pár finomság volt. Én sem feltétlen szeretném, hogy később majd kiskorú gyerekem ilyesmit nézzen, de amúgy megtiltani ezt úgysem tudod szülőként, max titokban nezi. És ez a sorozat amúgy eléggé fel van hypeolva, ezért látta szinte mindenki.
júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Én meg tiniként bele-bele néztem a sorozatba, huszonévesen elolvastam az első könyv képregény változatát, és nem érzem jogosnak azt a besorolást.


A korcsoport besorolás tipikusan az a "műfaj", ahol hülyének van nézve a gyerek.

júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Ebben a korban sajnos már nem nagyon tud mit tenni a szülő
júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy visszagondolok a rendszerváltás előtti időkre, ott kb. ez volt a besorolás rendje:

14-es korhatár: háborús filmek, akciófilmek. Ahol sokat lövöldöztek és mutatták a fröccsenő vért, a haldokló utolsó mozdulatait stb.

16-os korhatár: ahol naturális szexjelenetek voltak.

18-es korhatár: a pszichotrillerek, a lélektanilag nyomasztó történetek.


Nyilván ez csak egy hozzávetőleges, a néző szemszögéből készült értékelés. Érdekes, hogy csupán a szexjelenetek miatt nem soroltak egy filmet a 18-as kategóriába - ma meg eszerint igen.

júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Én 12 évesen kezdtem nézni. Nem hatott meg egy jelenet se, szerintem nem durva.
júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!