Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek teljesen elszúrtam...

Szerintetek teljesen elszúrtam a dolgot? Ha igen, hogyan szúrhattam el?

Figyelt kérdés
A lányom 19 éves, az apjával 6 éves korában váltunk el. Valahogy a válás óta úgy érzem, hogy mindig is az apjához húzott inkább. Mikor kisebb volt, sokszor sírt, mikor az apja nálam hagyta, vagy én mentem érte iskolába. Aztán később az apja olyan információkat tudott róla, amiket én egyáltalán nem. Az új párom viszonylag spórolós, és nem szeret felesleges dolgokra költeni, de emiatt jó helyen lakunk, a fiúnak megvan mindene, és boldogok vagyunk. Viszont amikor a lányom sminket, valami ruhát vagy ilyesmit akart, sokszor mondtuk neki, hogy majd saját pénzből vegye meg ezeket. Majd persze az apja megvette neki. Tavaly nyáron lett egy fejlövése és csináltatott egy tetoválást, azt mondta, hogy szeretne majd többet is, de “majd saját pénzből”. Érettségi után rögtön keresett munkát, már egy éve dolgozik. Nem tudom mennyit keres, hol dolgozik, azt sem tudom melyik banknál van számlája, nem hagyta, hogy segítsek benne. Megcsinálta a jogosítvány az apja egyik vezetésoktató barátjánál, és az apja autójával jár, mert neki van céges. A szobájáért az apja fizet, de minden mást magának áll, azóta már lett másik tetkója is, és mindenféle olyanokra költ, amit mi nem engedtük neki, mint a műköröm, és egyéb dolgok. Az apjával mennek nyaralni majd együtt. Ahogy telefonon beszéltem az apjával, ő úgy beszélt, hogy “mi négyen”, rákérdeztem, és kiderült, hogy a volt férjem, az új párja, a lányunk és a lányunk barátja megy. Ami azért ütött szíven, mert nem is ismerem a barátját, az apja meg nyaralni viszi. Azt is az apjától tudtam meg, hogy jelentkezett egyetemre, és ha minden jól megy szeptemberben kezdi. Egyszerűen borzasztó érzés, hogy semmit nem mond el. A volt férjemet kérdeztem, hogy ez miért van így, és ő csak azt mondta, hogy gondoljam végig hogyan viselkedtem a lányunkkal. Elméletileg a lányom azt gondolja, hogy én boldog vagyok az új kis családommal, és hogy neki pedig az apja a családja.

tegnapelőtt 16:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Hát így leírás alapján nem indokolja a történet, hogy a lányod ennyire eltávolodjon, így tuti biztos vagyok benne, hogy vagy nem mondasz el dolgokat, vagy elbagatellizálod a problémákat, esetleg nem is látod, milyen rémesen viselkedsz a gyerekkel.
tegnapelőtt 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
18%
Te ebből ítélve semmi rosszat nem csináltál. Te eltartottad, felnevelted az neki alap. De az apja kényeztette el és kitudja mivel tömte a fejét veled kapcsolatban. Sajnos ezen se szó se tett nem fog változtatni.
tegnapelőtt 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

A leírásod alapján nekem nem tűnik úgy hogy bármit is elszúrtál volna olyan nagyon. Két dolgot látok esélyesnek:

1. Az volt férjed magához édesgette a lányotokat.

2. Nem írtál le nekünk dolgokat vagy nem veszed észre hogy rosszul bánsz a lányoddal.

tegnapelőtt 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Elég szigorúak voltunk azért vele itthon, főleg a párom nagyon szigorú. El voltak mindig is várva a jó jegyek, bár sosem hozott rossz jegyet. Iskola napon este 8-ra itthon kellett lennie, bulizni is csak éjfélig engedtük el, és azért mindig megnéztem, hogy mit vesz fel. Nálunk mindig rend volt. Az apja nem egészen ilyen, de igyekeztem akkor is figyelni rá, mikor az apjánál volt. Nem gondoltam, hogy ennyire meg fog változni, bár sajnos nem láttam két hónapja. A párommal sokszor veszekedtek itthon, mikor a lányom akart valamit. Az öccsével kedves, de nekem többször mondott olyat, hogy tudja, hogy az öccsét jobban szeretem, és hogy érzi, hogy neki itt nincs helye, pedig ez sosem volt igaz.
tegnapelőtt 17:12
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Az alapvető bizalom se lehet rendben a lányod és közted, ha nem mondta el, hogy barátja van (és gondolom nem két napja van, ha már nyaralni megy a barátnője családjával). A válás óta eltelt 13 év, és amikor elváltatok, ő olyan korban volt, amikor még azért jellemzően anyásak a gyerekek, főleg egy érzelmileg ilyen bizonytalan, számukra ijesztő szituációban. Az az érzésem, hogy a válásnak semmi köze a dologhoz, hanem soha nem volt köztetek jó a kapcsolat.
tegnapelőtt 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
"a fiúnak meg van mindene" féltestvérre utal? Mert lehet, hogy kivételezést érez vele szemben. De ha félre értettem, akkor tárgytalan és valószínűleg apuka mindent megadott amit kért, még a nevelőapjától és tőled, hogy legyen saját keresete.
tegnapelőtt 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is az az érzésem, hogy köztetek nem volt jó a kapcsolat.


"...nekem többször mondott olyat, hogy tudja, hogy az öccsét jobban szeretem, és hogy érzi, hogy neki nincs itt helye, pedig ez sosem volt igaz."

Elmondta neked, hogy mi bántja. Az rendben, hogy ez soha sem volt igaz, de éreztetted vele, hogy biztonságban van? Elmagyaráztad neki, hogy őt is ugyanannyira szereted?

A szigorúság nem baj szerintem, de közben a gyereknek éreznie kell a szeretetet is. Szerinted a gyereked érezte?

tegnapelőtt 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

Ti nem tudtok olvasni? Az öccsének van meg mindene, tőle meg a szaros sminket is sajnálták.

Igen, kérdező, elrontottad. Érd be mostmár a bezzeg öcsivel.

tegnapelőtt 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
65%

Szerintem kérdezd meg, hogy csak veled, semleges helyes találkozna-e. Elmentek valami békésebb kávézóba, vagy ilyesmi.

Nem biztos, hogy neki is ez a baj, de nekem 8 éves koromban váltak el a szüleim, és anyám kifejezetten gyorsan férjez ment. Még ki sem mondták a válást a párja már járt hozzánk. Mint utólag megtudtam azért, mert a korábbi szeretője a jelenlegi férje. Amint a férje megjelent rögtön az apám akart lenni, de tudtam, hogy nekem van apám, és nem ő az. Ez nekem örök konfliktusom maradt vele, mert mindig erőszakoskodott, hogy apának szólítsam meg gyakorolta a hatalmát felettem. Sokszor este bejött a szobámba és elmondta, hogy nekem nincs másik apám, csak ő van, őt kell szeretnem, és minden rosszat mondott apámról. Én nem vagyok hajlandó látni azt az embert, de anyámnak nem mondhatom meg milyen életet éljen. Úgyhogy én csak vele találkozom, és oda sem megyek hozzájuk. Hátha ez nálatok is egy jó lépés lenne.😌

tegnapelőtt 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
99%

"Az új párom viszonylag spórolós, és nem szeret felesleges dolgokra költeni, de emiatt jó helyen lakunk, a fiúnak megvan mindene, és boldogok vagyunk. Viszont amikor a lányom sminket, valami ruhát vagy ilyesmit akart, sokszor mondtuk neki, hogy majd saját pénzből vegye meg ezeket."


Ez itt a probléma.

tegnapelőtt 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!