Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a tisztasági betétet lányotoknak?

Figyelt kérdés

Az enyém most 7 éves (értelemszerűen ennyi idősen még nincs semmi). Viszont eléggé hamar érnek a mai gyerekek ahogy hallani, valamelyik nap is írt ki valaki kérdést a már 9 évesen menstruálókról. És ugye a fehér folyás már a menstruáció előtt jelentkezik évekkel - ahogy beindul a szőrösödés, mellnövekedés, stb.

Ti engednétek, hogy az első menstruáció megjötte előtt már használjon tisztasági betétet? Mennyi idősen kellhet?

Akinek már idősebb a lánya, hány évesen kezdett használni?

Illetve a kérdés, hogy engedtétek mindennap használni, vagy csak erősebb folyás esetén? Csak mert ugye megoszlanak a vélemények erről is, hogy egészséges-e naponta használni. Felnőtt nők sokan használnak tisztasági betétet naponta, de vajon egy kiskamasz is használhat-e naponta, nem káros-e?

(Nekem szerencsére nem volt sok anno, nem használtam, de ez ugye közel sem biztos, hogy mindenkinél így van).



jún. 18. 19:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

20!

Ugyanígy csináljuk mi is.

Nem szeretem használni de vannak napom amikor szükségem van rá, a hosszú évek alatt már kitapasztalja az ember. Ez átlagban havi 4-6 nap mikor kicsit erősebb a folyásom.

jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%
Nem káros. Ha zavarja akkor használjon de véleményem szerint a folyásra felesleges.
jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
35%

#17 Az a menstruáció előtt álló "kislány" lehet épp 12-14 éves is. Nekem pl 15 és fél évesen jött meg anno, pedig nem volt szervi bajom. Ilyen 12-14 éves kor körül már előfordul a tanga, ami nem jelent szexuális életet, még mielőtt valami "zseni" ezzel jönne. A 12-14 éves korosztály az, aki felnőttes akar lenni, lehet ciki, ha valaki túl gyerekes, ha a közösségben felnőttesnek találják a tangát, akkor lehet az lesz a divat a lányöltözőben, a lányok között tesi előtt. Nálunk pl volt ilyen.


A kérdésre meg: Akkortól használhatja, ahogy szükségesnek érzi. Ez egy higiéniai termék. Nyilván el kell magyarázni a helyes használatot, de nem hiszem, hogy meg kéne mondanom, hogy mikortól, meg mennyit használhat.

jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
42%
23, elég baj, igazából felnőttnek sem túl egészséges a tanga. Nem azért írtam, amit gondoltál. Nekem sem volt olyan hu, de korán, kb 12-13 év között valahol.
jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
32%
#24 Pedig megfelelő higiéniával nem okoz gondot a tanga. Ha meg nem megfelelő higiéniával hordod, akkor meg tök mindegy, hogy 13 vagy 43 vagy, nagyjából ugyanazokat a problémákat okozza.
jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%
25, szülésznő mondta nekem, hogy nem egészséges, de alapvetően se, nyugodtan pontozzatok le megint. Emögött pedig némi tudás van, nem az egyéni véleményem sajnos.
jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen fazonú szoros fehérnemű nem egészséges, de a tanga szabásánal fogva soha nem fogja úgy szellőzni hagyni az intim területet, így mindenképpen rosszabb, mint egy lézervágott csípőbugyi, ami még kevésbé üt át a nadrágon és lábközött lazább, így egészségesebb.
jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

Én is rábíznám, bár én inkább egy napon belül többször cserélek bugyit, mert számomra nem kényelmes. Nem szellőzik olyan jól, mint egy pamut bugyi önmagában.

Sajnos én nagyon érzékeny vagyok a fertőzésekre.

Arra bíztatnám, hogy ha szeretne használni akkor nyugodtan, de otthon inkább ne.

jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!