Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a tisztasági betétet lányotoknak?

Figyelt kérdés

Az enyém most 7 éves (értelemszerűen ennyi idősen még nincs semmi). Viszont eléggé hamar érnek a mai gyerekek ahogy hallani, valamelyik nap is írt ki valaki kérdést a már 9 évesen menstruálókról. És ugye a fehér folyás már a menstruáció előtt jelentkezik évekkel - ahogy beindul a szőrösödés, mellnövekedés, stb.

Ti engednétek, hogy az első menstruáció megjötte előtt már használjon tisztasági betétet? Mennyi idősen kellhet?

Akinek már idősebb a lánya, hány évesen kezdett használni?

Illetve a kérdés, hogy engedtétek mindennap használni, vagy csak erősebb folyás esetén? Csak mert ugye megoszlanak a vélemények erről is, hogy egészséges-e naponta használni. Felnőtt nők sokan használnak tisztasági betétet naponta, de vajon egy kiskamasz is használhat-e naponta, nem káros-e?

(Nekem szerencsére nem volt sok anno, nem használtam, de ez ugye közel sem biztos, hogy mindenkinél így van).



jún. 18. 19:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
96%
Mi az, hogy engedném? Ez nem engedély kérdése. Ha zavarja a folyása, akkor használja nyugodtan. Én is szoktam peteéréskor vagy menstruáció előtt, mikor több a folyásom.
jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

Természetesen "engedném"- ha lányom lenne. De ez nem is engedély kérdése... nem a tulajdonom a gyerekem. Ha őt megnyugtatja a használata, jobb neki lelke rajta. De elmondanám neki, hogy ne mindennapos használatra szokjon rá. Mert megágyaz egy jó kis gombás fertőzésnek.

Én sem használom, inkább legyen olyan a fehérnemű majd kimosom, de hagyni kell lélegezni a bőrt odalent.

jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

10 éves a nagyobb lányom.

Kb fél éve vettünk 3-4 különböző formájú és méretű tisztasági betétet. Próbálgathatja hogy melyik a kényelmesebb neki.

Vettünk 2 fajta eü betétet is ha arra kerülne a sor.

jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
40%

Ha visszamehetnék az időben, nem használnék. Számos fertőzést a tisztaságiknak köszönhetek. A leglélegzőbb is bepállott és napi több cserével is bajt okozott.

Mióta nem használok illetve moshatót használok (ami konkrétan ugyanolyan pamut mint a bugyi), semmi bajom sincs.

jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Mégis milyen fertőzéseket okoz egy tisztasági betét? Miért okozna gombát?
jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%
15, amilyet csak akarsz. Legrosszabb tangával párosítva. Beszívja, megtartja és nem engedi elpárologni a nedvességet, a belsejében csak úgy szaporodnak a bacik és ha tapadós fehérneművel szorosan rádcuppan, meg is van a tökéletes környezet a fertőzéshez.
jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Egy mensi előtt álló kislány, miért hordana tangát?
jún. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%

Hu, hat ez szerintem nem engeded vagy nem engeded kerdes.

En tisztaban vagyok vele mikor lesz erosebb folyasom a ciklus soran, de egy gyerek nem tudja ezt elore, sokaknak felnottkent sincs normal beallt ciklusa. Es azert eleg kellemetlen amikor szinte ataztatja a fehernemut, illetve ne te dontsd el mekkora mennyiseg komfortalan neki.

Ha mar van folyas mutasd meg neki nyugodtan, bizd ra mikor erzi szukseget hasznalni.

Kb 10 eves koromtol 16 ig hordtam napi szinten tisztasagi betetet, 12 evesen jott meg, 16 eves koromra beallt ugy, hogy onnantol mar tudtam mikor lesz ra szukseg es csak akkor hasznalom.

Vannak mar borbarat sensitive fajtak, de meg mindig jobb a betet amit kicserelhet mint egesznap a folyasos bugyiban ucsorogni.

jún. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
53%
14es, me haragudj, de ha rendszeresen cseréled, tiszta kézzel fogod meg, tisztálkodsz, máris kisebb az esélye...
jún. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

Két lányom van. Amikor felmerült az igény, akkor vettünk 2-3 félét, azt használják, amelyiket akarják, én meg figyelgettem melyik fogy jobban és amikor elfogyás közeli állapotban van, megkérdezem jó-e, ha megint ilyet veszünk, vagy kipróbálnának-e valami mást. Én vettem nekik moshatót is, ők választották ki a mintát, azokat is sokszor használják.

Arról sokat beszélgettünk, hogy mindennap nem jó tisztaságit használni, azért csak egy "mű" dolog (én valamelyiktől viszketek is), de ha úgy érzik komfortosabb, akkor tegyenek be egyet. Van a táskájukban is. Azt is megbeszéltük, hogyha sok a folyás, akkor cserélgetni kell, vagy ha megizzadnak, stb., inkább tegyenek be egy tisztát.

Nem követem nyomon milyen gyakorisággal használják, de ha kérdés van, vagy bármi, akkor jönnek, megbeszéljük, szóval nekem ez így szimpi rendszer.

A tiltást semmilyen formán nem tartom elfogadhatónak.

jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!